Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Németjuhás...

Mi a véleményetek a Németjuhászról? Könnyen tanítható? Barátságos? Mire lehet megtanítani otthon? Ragaszkodó? Játékos? Megvédi a gazdáját és annak családját? És mindent írjatok ide le amit tudtok még róla!

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon meg kell nézned,honnan veszel,lehetőleg munkavérvonalút válassz,de tudnod kell,hogy azzal nem villoghatsz kiállításon.

A show-változatban sok a nyomorék és/vagy idegbeteg.

Vegyél magadhoz a fajtamentéstől,sokszor vannak fiatal példányok,és a gondozók jól ismerik őket,tudnak megfelelőt ajánlani.A mi környékünkön 2 ilyen fajtamentős nj van,mindkettő hálás,nyugodt,de jó házőrző.

2010. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ragaszkodó, hűséges, gyerekszerető és bátor. Persze ez nevelés kérdése. Az enyém nagyon könnyen tanult. Nem választanék más fajtát...:D
2010. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Barátságos, hűséges, jól idomítható, intelligens. A gazdáját imádja. Megfelelő nevelés esetén más állatokat is eltűr maga mellett és az idegeneket is elfogadja. Otthon ilyen alapvető dolgokat könnyen megtudsz neki tanítani.

Én imádom a Németjuhászt! :) Nekem is van egy ilyen kutyusom. Amiket fennt leírtam, mind igaz rá. :) Az alapvető dolgokat én tanítottam meg neki, nagyon ügyes. Egyszerűen imádom!

2010. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk több németjuhászunk is volt. A hozzáértők rendőrkutyákat ajánlottak és igazuk lett. A mostani kutyánk is egy fajtiszta kutya és messze a legokosabb és legkönnyebben tanítható az összes közül. A területet nagyon védi és a gazdát is. Hihetetlenül gyorsan tanul, de szerintem picit idegbeteg fajta. A gyerekeket általában szereti és nem vad velük, de tudni kell, hogy agresszív is tud lenni velük. Több rossz élmény is van vele anno. Azért nem hagynám kisgyerekkel felügyelet nélkül.
2010. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos nagyon könnyen lehet rossz példányt választani.


Nekünk volt egy németjuhászunk a szülei rendőr kutyák voltak a mi szépségünk is nagyon okos bátor hűséges kutya volt. (Sajnos már 4éve elment)


Viszont van egy ismerősöm aki nem túl jó helyről vette a kiskutyáját most 5 hónapos, elég agresszív kutya. :(


Szal nagyon válogasd meg hogy honnan szerzed a kiskutyust. Ha jó helyről választod NEM FOGSZ BENNE CSALÓDNI!

2010. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Uncsi kutya. Minden második házban ilyen van. Emiatt sokkal nagyobb eséllyel lesz beteg is.
2010. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor te milyet ajánlsz???
2010. márc. 16. 17:25
 8/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Én csak a saját imádott német juhászomról tudok konkrétumokat mondani. Villámgyorsan tanulta meg kölyökkorában az alap dolgokat, mint ül, fekszik, marad, keresd, hozd ide, kérem. Kb. ennyit tudtam kitalálni neki, de sokkal többre lenne képes egy profi kiképzővel (szerintem még most is, pedig már 6 éves). Emberekkel szemben barátságos, de legalábbis semleges, nem vad. Viszont az emberen kívül minden létező élőlényt ellenségének vagy zsákmányának tekint, borzasztó vadászösztöne van. A család minden tagjával jól együttműködik, de azért egy igazi gazdija van, én :) És azt az egy gazdit feltétel nélkül imádja. Nagyon-nagyon játékos, szanaszét hevernek a labdái az udvaron. Imád apportírozni, kergetőzni. Nem egy agyontenyésztett vérvonal, úgyhogy öröklött betegségei nincsenek, kivéve, hogy kölyökkorában volt steril csonthártyagyulladása, de szerencsére elmúlt maradandó károsodás nélkül. Azt hiszem, a fent leírtak nagyjából megfelelnek annak, amit a fajtáról egyébként tudok. Sok örömöt a leendő kutyusodban, bármilyen fajta legyen!
2010. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az igaz hogy sok van belőlük ez két dolgot vonhat maga után:

1. Sokszínű genetikai állomány=egészséges kutyák

2. "Kutya gyárakból" ontott egetikailag hibás/beteg kutyák


Szerintem is kicsit uncsi de nem ide tartozik.

Mindenképp tenyésztőtől vegyél így kizárhatóbb az hogy valami baja legyen és sok tenyésztőt járj be, így nem tudnak átverni :)

Más kutyákkal úgy tudom nem túl kedves, de amúgy ragaszkodó.

2010. márc. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

egyszer volt itt egy kérdés , hogy ki a kutyák királya.

Én arra azt írtam a német juhászkutya. Aztán az összes németjuhászos le lett pontozva.

De én ki állok a véleményem mellett. Szerintem az egyik legokosabb fajta. Nekem a kedvencem a " keresd! " játék.

Imádja.

Amúgy tényleg érdemes a fajtamentésnél körbenézni.

2010. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!