Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves korban elkezdett HRG...

5 éves korban elkezdett HRG és szenzoros tornával milyen eredményt lehet elérni hiperkinetikus zavarral diagnosztizált viselkedészavaros kisfiúnál?

Figyelt kérdés
Kisfiam kb 1,5 éves korától rendkívül problémás, most már ott tartunk, hogy sehová nem lehet vele elmenni, hogy ne fulladna botrányba a helyzet. Verekszik, nem fogad szót, különben okos, értelmes kisfiú. Eddig mindenki azzal jött, hogy nevelési hiba, stb, de én mindig éreztem, hogy itt valami másról van szó. Van valakinek hasonló tapasztalata? Reménykedhetek, hogy megváltozik még? Nagyon kétségbe vagyok esve.

#viselkedési zavar #hiperkinetikus
2013. jún. 19. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:

ne haragudj kérlek, de ha pici kora óta problémás, akkor miért most kezditek? Nem bántani akarlak, csak nem értem

Az idegrendszert 6 éves korig lehet nagyon jól fejleszteni - a korai években megkezdett fejlesztés aranyat ér... ne haragudj de nem értem:( nyilván fog változni de...már 2 éves korában kezdeni kellett volna

egyébként a HRG ÉS TMST is nagyon jó

mikor kezditek a HRG úszást? mert itt nyáron Pesten nem igen tart senki vagy kevesen

egy gyógypedagógus

2013. jún. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen TSMT -t akartam írni
2013. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első válaszolónak: mi is hasonló cipőben jártunk, mint a kérdező, csak mi 5,5 évesen kezdtük el. 4 éves kora óta jártunk a nevelési tanácsadóba pszichológushoz, 0 eredmény. 5,5 évesen elkezdett dadogni, akkor találtam a neten a TSMT-re, na, onnan kapja a gyerek ezerrel a fejlesztéseke. Nem is hallottam eddig ilyenekről, se doki, se védőnő, se óvónők, se pszichológus NEM MONDTA, hogy létezik ez az út is.....

A másik gyereket már 1 évesen vittem felméretni. Szóval az ilyen válaszok, hááááát........



A lényeg, nekünk sokat segített, de teljesen nem oldódott meg a probléma. Igen, 2 évesen kellett volna kezdeni, ha tudtam volna.

Horror volt az otthoni torna, de csináltuk

2013. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért csak most kezdjük, mert a bölcsiben, az oviban, a nevelési tanácsadóban is azt hajtották, hogy én neveltem ilyennek, plusz hogy szétmentünk az apjával, aki tavaly sajnos meghalt, majd jött a kistesó, szóval ezekre lett fogva a rossz viselkedése, de én éreztem, hogy valami más baj van vele. A gyermekorvos, a védőnő is tudott a problémáról, mégis én találtam meg a megoldást a netet bújva, ők maguktól nem küldtek volna el a gyermekrehabra. Amúgy mivel első gyerek, sokáig azt hittem, mindenkinek ilyen nehéz a gyerekével. Amúgy tegnap kaptuk meg a diagnózist, még hónapok, mire elkezdik a kezelést. Pszichológus szeptemberre adott időpontot, a torna időpontját még nem tudjuk.
2013. jún. 19. 22:29
 5/8 A kérdező kommentje:
3-asnak! Csak most látom a hozzászólásodat, mennyire egy cipőben járunk! A te gyermekeddel milyen gondok voltak? Miben javult és miben nem a helyzet?
2013. jún. 19. 22:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt találtam: "Szenzoros integrációs terápia felnőtteknél: Bár Ayres gyermekek számára fejlesztette ki a szenzoros integrációs terápiát, a módszerben rejlő sokkal tágabb perspektívát hamar felismerték. Ayres saját módszerét az idegrendszer plaszticitásának lecsökkenése miatt kb. 8 éves korig tartotta hatékonynak. Azóta azonban – mint azt Fisher és Murray (1991) kifejti – a kísérleti agykutatás kimutatta, hogy a plaszticitás felnőtt korban is, valószínűleg az egész élet során megmarad, bár kisebb mértékben, mint a gyermekkori kritikus periódusban."
2013. jún. 20. 00:43
 7/8 anonim ***** válasza:

az első válaszoló vagyok (gyógyped)

tényleg senkit nem akartam bántani azt gondolom mindennek utána lehet nézni , keresni , kutatni a neten vagy akár ezen az oldalon tanácsokat kérni

de persze már mindegy

nem akartam senkit megbántani

2013. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Őt ajánlom: [link] és bizony elég jó eredményeket lehet elérni, de én kiegészíteném egy kis személyre szabott pszichológiai foglakozással. Ha gondolod, írj privit.

Egy másik gyógypedagógus.

2013. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!