Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Német nyelv tanulás?

Német nyelv tanulás?

Figyelt kérdés
A középiskola előtt felmérést kell csinálnunk, hogy eldöntsék milyen csoportba tegyenek mnket. Gondolom van gyengébb és erősebb csapat. Én jó voltam németből, 5-ös. Hetente volt vagy 6 óránk. Most a nyáron viszont nem foglalkoztam vele és attól tartok el is felejtettem pár dolgot és a felmérés szerint a gyengébbek közé kerülnék. Pedig évközben tudtam. Jó a szókincsem, de gyakorlás hiányába pár szót is, de legfőképpen a nyelvtani szabályokat felejtettem el. Fel kéne tornáznom magam újra arra a szintre. A könyveket vissza kellett adni. Hogyan vagy miket gyakoroljak? Gondolom nem csak 8.-os anyagot kérdeznek. Tudtok ajánlani pár oldalt, vagy egyéb ötletet?

2013. júl. 19. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szólj anyukádnak vagy vlkinek ,hogy keressetek fel egy maszek német tanárt aki mondjuk 1 órát foglalkozik vele bizonyos időközönként.


Igaz ,hogy én most leszek 8.-os de egy nagyon j ó fej angol tanár aki még 3.-ban tanított szokott velem foglalkozni angol vizsga vagy csak szimplán év eleje előtt. Amúgy is szeretem az angolt meg a tanár is jó fej. Ráadásul angol tagozatos gimibe fogok felvételizni.


biztos találtok valakit aki így elvállal. :)

Am nálunk csak egy nyelvet lehet tanulni (mert csak a kisebbeknél kezdték el bevezetni ) és én a németet maszek órákban tanultam év köze :)

2013. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az jó! :)

Nem tudom, nem biztos, hogy járhatnék tanárhoz. Általánosba nálunk is csak 1 nyelvet lehet, de középiskolába 2-őt kell. Az angol az kötelező és választasz mellé (olasz, orosz, német) én németet tanultam eddig is szóval. Szeretnék matek korepetálást is a kettő együtt lehet sok lenne.

2013. júl. 19. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd át az eddigi könyveidet. Az a gond, hogyha tanulsz rá pluszban, akkor nem jó csoportba fogsz bekerülni. Lehet túl erős lesz vagy hasonló.

Ha nagyon akarsz tanulni rá, akkor a netről (pl. torrent oldalakról) tölts le német nyelvkönyveket.

2013. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most voltam 9.-es, ugyanígy volt egy felmérés, és ugyanígy jó voltam németből. Nem tanultam rá, bár féltem milyen lesz. Volt kb. 10 feladat, a fele olyan könnyű volt, hogy kiröhögtem, volt benne olyan, amin már el kellett gondolkoznom, de úgy ahogy sikerült, és volt 2 olyan amiből egy mukkot sem értettem, mert még nem tanultam. Féltem az eredménytől, mert 2 feladathoz egy szót sem írtam, a többi meg nem tudtam milyen lesz, de végül nekem sikerült a legjobban az osztályba.

Hidd el, más osztálytársaid sem fognak tanulni erre a felmérésre, neked sem kell, hiszen pont azt akarják tudni, hogy spontán mennyit tudsz németből. Meg szerintem úgyis tök könnyű lesz, ezek mindig marha könnyűek szoktak lenni. Szóval szerintem fölösleges gyakorolnod, inkább élvezd a nyarat amíg lehet. De ha annyira gyakorolni akarsz, nagyon könnyen találsz a neten pár oldalt. Ha a szabályokat felejtetted el, akkor azokra keress rá. Mondjuk ha a szórendeket felejtetted el, írd be a google-ba hogy "német szórend" és már rögtön az első oldal amit kiad, jó lesz. De nézd végig a többit is. Elolvashatod a szabályokat. (erre pl. a wikipédia is jó) Ha meg gyakorolni akarod, írd be, hogy "német szórend gyakorlás" és kiad egy csomó feladatot, játékot. Ne mondd, hogy ez olyan bonyolult. Ha a múlt időt akarod átnézni, arra keress rá. Vagy pl. keress valakit akivel beszélhetsz németül (akár itt GYK-n) és akkor miközben jól elbeszélgetsz, eszedbe jut a német, feleleveníted az emlékeket. Vagy pl. beírod, hogy "német nyelvtanulás online" esetleg utána írod még, hogy ingyen. Kiad sok oldalt, ezek adnak neked feladatokat, ha gyakorolni akarsz. Pl. [link] Vagy menj el egy könyvtárba, vegyél egy német tankönyvet, ha gyakorolni szeretnél munkafüzetet, vagy ami még a jövőben is hasznos lehet, a szabályokról egy könyvet. Ajánlom a Karácsonyi Lajos - Dr. Tálasi Istvánné féle "német nyelvtankönyv" című könyvet.

2013. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 20. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!