Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan szerezhetnék felmentést...

Hogyan szerezhetnék felmentést középiskolában második idegen nyelv tanulás alól?

Figyelt kérdés

Tizenegyedik osztályba járok, ez a harmadik évem, hogy angol mellett ( angol szakon tanulok ) németet is tanulok. Három év alatt azonban szinte semmit sem tudtam magamba szívni, csak annyit értem el, hogy a tanár pikkel rám, folyamatosan piszkál, ahol tud, belém köt, ez pedig nagyon megalázó. Az gimnáziumban kötelező második idegen nyelvet tanulni, vagy németet vagy franciát, de sajnos már nem engednének átmenni franciára, és más németes csoportba sem.

Valahogy el szeretném érni, hogy ne kelljen bejárnom német órákra. Nekem az életbe nem lesz németből nyelvvizsgám, és érettségizni sem fogok belőle. Így csak a tanulmányi átlagom és a kedvem rontja. Heti három órában tanulom, ami azt jelenti, hogy három napomat teszi tönkre a nyelv és a tanár.

Arra gondoltam, hogy esetleg lehet-e olyat, hogy eljárok valami más nyelvből magántanárhoz? Vagy valami más módszert tudtok rá? Egyáltalán lehetséges, vagy még két évig tűrnöm kell?

Ha szülői kérelemmel fordulok az igazgató felé?

( Legyetek szívesek a kérdésekre válaszolni - tudom, hogy fontos a nyelvtanulás és hogy a nyelvvizsga csak előnyt jelent, de nem szeretnék németet tanulni és nem azért jöttem ide, hogy megpróbáljatok meggyőzni, hogy szeressem meg)



2013. szept. 25. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyen nincs, ennyi erövel aki rossz matekból az kérhetné az alól a felmentését. Ami kötelező az kötelező. Szeritned valaha használod a logaritmust vagy a másodfokú egyenletet?? nem! El is felejted rögötn érettségi után. mégis kötelező megtanulni. tök fölösleges hülyeség de mégis kell. Egy németre elöbb lesz szükséged mint egy másodfokú egyenletre (hacsaknem olyan munkád lesz amiben kell, de olyan munkája csak elenyésző %-nak lesz)
2013. szept. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szóval az a megoldás sem működhet, hogy szerzek papírt róla, hogy más intézményben / más tanártól egy harmadik idegennyelvet tanulok, amiből nyelvvizsgát fogok tenni, és szülői kérelemmel ezért leadom a második idegennyelvet?
2013. szept. 25. 19:17
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy egy ismerősöm szakközépiskolában tanul, és ő említette, hogy néhány osztálytársa valahogy megoldotta, hogy ellógja a matekórákat, úgy, hogy ne kapjanak igazolatlant érte.
2013. szept. 25. 19:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ellogni biztos nem logja el a matekorat, max felmentest kapott a targybol es igy nem vizsgazik, de a tanoran jelen kell lennie, az tuti. Idegennyelve diszlexia adhat felmentest, de eselytelen, ha a masik nyelvbol es anyanyelvbol jo vagy. Tanulj, ennyi az egesz.
2013. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
11.es vagy, szóval 2 évet kell kihúznod. Szinte senki se jókedvéből jár be az órákra. Tanulj belőle keményebben, hogy ne tudjon kiszúrni veled a tanár.
2013. szept. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi időnkben csak tesiből volt felmentés, de abból is csak csajoknak.
2013. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A diszlexiások / diszgráfiások nem tanulnak második nyelvet. Legalábbis nálunk nem, gondolok más suliban is hasonló a helyzet. Ők nem is járnak be második nyelvre, csak angolra. Én diszkalkuliás vagyok, mégis bent kell minden matekon ülnöm, mert igazolatlant kapok.


Velem is hasonló a helyzet, mint veled, de igyekszem kipréselni a kettest magamból valahogy...

2013. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha elvi esélyt adunk annak, hogy orvosi papírt szerzel (és most azt, hogy valóban van-e valami bajod, ami alapja lehet a felmentésnek, ugye ne firtassuk) akkor az a nyelvnek ez egy_adott_módon_felmérése alól lehetséges. Pld valaki hamisít egy papírt hogy disz gárfiáss vagy, és mondjuk a kérdés kedvéért, hogy a suli (ahol eddig magyar nyelvű órákon se és az első idegen nyelvi órákon se volt ilyen gondod) beveszi, hogy tényleg hopp egyszer csak hirtelen dísz gárfiáss lettél. Oké, akkor írásban nem mérhetnek fel, helyette gyere ki a táblához felelni, ennyi lesz a történet. (Egyébként ezen az alapon a nyelvvizsgát is leteheted, és akkor a rendesen írásbeli által vizsgált nyelvtani részről is vizsgabizottság előtt számolsz be, kétszer kell sikeresen szóbelizni.)


A probléma másik része, hogy az angolt megtartanád, csak a német alól kérnéd a felmentést (ha jól értelmezem). Nos, a tudomány mai állása szerint olyan diszes nincs, akit a problémája csak németül zavarna :D



Az én tippem:

Feltételezhetően erős gimnáziumot választottál. Pontosabban (és közérthetőbben): a két idegen nyelv nem központilag, jogszabály alapján "kötelező", minden iskolában, hanem annak a gimnáziumnak az elvárása, mert nem engedi meg magának, hogy hígítsa a "diákanyag" minőségét. (Illetve másrészt elég jó suli, és megengedheti magának, hogy elvárásai legyenek.)

Ha fontos neked is, hogy "versenyképes" (azaz jó nevű) gimi adjon ki bizonyítványt, akkor bizony az ehhez szükséges feltételeket is teljesíteni kell. (Ha "ingyen" lenne az erős és egyetemeken szívesen látott érettségi, akkor minden léhűtő is oda járna.)


Másrészt, sok iskola van ezen a gimin kívül, ahol viszont ugye nem "kötelező" a német...

2013. okt. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

<< A kérdező kommentje:


Szóval az a megoldás sem működhet, hogy szerzek papírt róla, hogy más intézményben / más tanártól egy harmadik idegennyelvet tanulok, amiből nyelvvizsgát fogok tenni, és szülői kérelemmel ezért leadom a második idegennyelvet? >>



Bizonyíték kell, nem ígéret.

Vagyis elvileg az működhet, ha már VAN érvényes nyelvvizsgád egy harmadik idegen nyelvből. (Ha van ilyened, akkor érdeklődj utána, hogy elfogadják-e.)


Az szerintem nem járható, hogy majd egyszer érettségi után/közben becs szóra levizsgázol, mondjuk, eszperantóból. Mert és mi van ha mégsem? Visszamész bepótolni a két éves lemaradásodat németből, és csak utána kéred az érettségidet? :D

2013. okt. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

<< de sajnos már nem engednének átmenni franciára, és más németes csoportba sem >>


Hát én kíváncsi lennék, hogy egy ilyen, nyilvánvalóan nagy gimi, ahol francia is és több német csoport is választható az angol mellett, miért nem tudja a dolgot rugalmasabban kezelni.

Jó lenne ismerni az iskolát, ezt a tanárt, meg az egész helyzetet...



Akárhogy is, a tanárral is rendezni kellene ezt a lőporos viszonyt. Akár segítséggel. Szülők, osztályfőnök, szükség esetén további emberek (igazgató vagy nyelvi tanszékvezető, iskolapszichológus, stb bárki) bevonásával. Osztályfőnöki órán beszéljétek meg. Csináljatok már valamit, hogy két évig ne kelljen ezzel szenvedneTEK. (Többes szám, mert kizárt hogy a tanár viszont élvezi ezt...)


Ha meg azért nincs hely a többi nyelvi csoportban, mert már a szemfülesebbek átmenekültek ettől a pikkelős tanártól, akkor nem vagy egyedül a problémáddal sem.

2013. okt. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!