Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan szerezhetnék felmentést...

Hogyan szerezhetnék felmentést középiskolában második idegen nyelv tanulás alól?

Figyelt kérdés

Tizenegyedik osztályba járok, ez a harmadik évem, hogy angol mellett ( angol szakon tanulok ) németet is tanulok. Három év alatt azonban szinte semmit sem tudtam magamba szívni, csak annyit értem el, hogy a tanár pikkel rám, folyamatosan piszkál, ahol tud, belém köt, ez pedig nagyon megalázó. Az gimnáziumban kötelező második idegen nyelvet tanulni, vagy németet vagy franciát, de sajnos már nem engednének átmenni franciára, és más németes csoportba sem.

Valahogy el szeretném érni, hogy ne kelljen bejárnom német órákra. Nekem az életbe nem lesz németből nyelvvizsgám, és érettségizni sem fogok belőle. Így csak a tanulmányi átlagom és a kedvem rontja. Heti három órában tanulom, ami azt jelenti, hogy három napomat teszi tönkre a nyelv és a tanár.

Arra gondoltam, hogy esetleg lehet-e olyat, hogy eljárok valami más nyelvből magántanárhoz? Vagy valami más módszert tudtok rá? Egyáltalán lehetséges, vagy még két évig tűrnöm kell?

Ha szülői kérelemmel fordulok az igazgató felé?

( Legyetek szívesek a kérdésekre válaszolni - tudom, hogy fontos a nyelvtanulás és hogy a nyelvvizsga csak előnyt jelent, de nem szeretnék németet tanulni és nem azért jöttem ide, hogy megpróbáljatok meggyőzni, hogy szeressem meg)



2013. szept. 25. 18:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
57%
A tanár hibája, nem a tied.
2016. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Tudtál szerezni felmentést második idegen nyelv tanulás alól?
2021. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!