Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lehet a leggyor...

Melyik nyelvet lehet a leggyorsabban megtanulni 0-ról középfokú szintre amit elfogadnak egyetemi felvételikor? Nyelvtanfolyammal vagy anélkül kb. mennyi idő?

Figyelt kérdés

Angol, német és japán kizárva, mert ezeket már tanulom.

Az sem baj, ha valami extrém, vagy ritka nyelv, amit a környékünkön nem beszélnek annyira sokan pl. norvég, finn, török akármi.



2013. szept. 22. 23:00
 1/7 anonim válasza:
Lovári,egy ismerősöm 3 hónap alatt csinált belőle középfokot,illetve eddigi tapasztalataim szerint a latin se nehéz,pedig orvosi latint tanulok :)
2013. szept. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eszperantó. 3 hónap volt nekem a középfok, egyedül, könyvből. A felső meg erre plusz 3 hónap. Tanulni kell, ez tény, de aki japánt tanul, annak ez pláne vicc lenne. Felvételihez mindenhol elfogadják, diplomához a jogi, orvosi és közgázon kívül mindenhol. (Tapasztalat.)
2013. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Az oroszról hallottam még afféle kósza híreket, hogy viszonylag kis energiabefektetéssel meg lehet tanulni mert egyszerű. Valakinek vannak erről tapasztalatai?

2013. szept. 23. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Az orosz nem annyira egyszerű, van benne melléknévegyeztetés, többfajta ige- és főnévragozás, folyamatos és befejezett igealak, stb. Mégis megéri tanulni, mert a nyelv szerkezete gyönyörű, és rálátást kapsz az "orosz lélek"-re.
2013. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hogy az eszperantó, ne is keress tovább.


Az viszont nem igaz, hogy minden egyetem elfogadja felvételikor. A konkrét egyetemen utána kell érdeklődni.



Egy első idegen nyelvet átlagosan 4-5 év alatt szoktak megtanulni. (3-4 év elég intenzív tanulás után ugyebár eséllyel érettségizni lehet belőle.)

Ugyanez eszperantónál - iskolás intenzitással, középfokig, ELSŐ idegen nyelvként - három év. Ami a te esetedben szerintem legfeljebb egy év, de ha holnaptól csak eszperantóul olvasol minden nap, akkor lehet hogy csak fél év.


Az eszperantó olyan, hogy 20 évvel ezelőtt megtanultam fél év alatt elég jó szinten, hogy utána kiolvassak két könyvet eszperantóul a poén kedvéért, aztán jegeljem az egészet. Tavaly kíváncsiságból beleolvastam valami eszperantó blogba hogy mennyit értek még meg, és napok alatt egész sok "visszajött"


A nyelvtan alapjait kb egy délután, mondjuk pár sör mellett akár én is elmagyarázom. (összefoglalható 4-5 oldalban.) Utána már csak olvasni, szótárazni kell szorgalmasan...

2013. okt. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az orosz BONYOLULT. Szép nyelv amúgy, de kell hozzá, hogy kifejezetten beleszeressen az ember. Nekem még moszkvai levelezőtársam is volt... Sajnos nem jól tanították annak idején. A legtöbben utálták is. Én ma már sajnálom, hogy nem használom 20 éve.


A lovári is bonyolult, -- jó, hogy egy vékony pamflettbe belefér a teljes (eredetileg is saját) szókincse, de -- a nyelvtana egyszerűen taníthatatlan. Állítólag több mint húsz nyelvtani neme van, de hogy pontosan mennyi abban a nyelvészek se tudnak megegyezni. Silány, és tankönyvnek alig tekinthető gépelt szöveggyűjteménykék, meg szójegyzetek hozzáférhetőek a tanulásához. Ezekben a nyelvtani magyarázat nulla, gondolom főleg a fenti okból.

2013. okt. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A latin mivel holt nyelv, nem valószínű hogy elfogadják, ill. vannak olyan felsőoktatási intézmények, ahol kikötik hogy milyen nyelvek jöhetnek számításba, hogy kiküszöböljék az ilyen eszperantó, meg lovári nyelvvizsgákat, amikről tudják, hogy csak azért szerzik meg, mert (elméletileg) könnyű és legalább van róla papír.
2013. okt. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!