Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen ismeretterjesztő...

Milyen ismeretterjesztő könyvet ajánlanátok kisiskolás fiúnak?

Figyelt kérdés
8 éves lesz, de 1-2 évvel meghaladja a korát, nagyon érdeklik az ismeretterjesztő könyvek, filmek, van 1-2 ilyen jellegű enciklopédiája, a történelmi dolgok is lekötik. Karácsonyra könyvet szeretnék neki venni.
2013. okt. 25. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nem mind könyv lesz, amit ajánlok, de gondoltam, hátha…

Szerintem nézd meg a Tények három dimenzióban c. könyvet, ez olyan, hogy ha kihajtod, akkor pl. 3D-s morzegép hajtogatódik ki benne:

[link]


Ami nekem még nagyon tetszik, bár nem könyv, és elég nagy, falra kell tenni, és egyben ismeretterjesztő, de érdekes „böngészős” dolog, az a Világtérkép gyerekeknek:

[link]

Itt sajnos kicsiben van fent, így nem látszik a lényeg, hogy minden földrészen arra jellemző figurák, események megjelenítése van. (Ilyen létezik állatosban is egyébként, én szerintem egy olyat fogok szerezni a természetkedvelő, hasonló korú fiamnak.)


Ha nem csak könyvben gondolkozol, érdemes szétnézned a „tudományos játékok” piacán, én pl. kb. 6 éves korában vettem egy ilyen elektormossággal kísérletező készletet, amit nagyon élvez a gyerek a mai napig:

[link]

De most, hogy keresgéltem, látom, hogy van pl. ilyen is, ami történelmi témájú (ezt nem ismerem): [link]


Ha szerelni is szeret, akkor pedig szerintem nagyon jók a napelemes játékok, ezekből rengetegféle van, ilyen-olyan napelem hajtotta dolgokat tud összerakni, és szerintem még nagyon jó nevelő célzatú is, mert játék közben megismerkedik ezzel a könyezetkímélő energiaforrással.

2013. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

bocsánat, most látom, hogy elírtam:

– az elsőnél a Tények három dimenzióban c. sorozat Találmányok c. kötetére gondoltam,

– a Világtérkép gyerekeknek pedig itt látható az oldal alján: [link]

2013. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Gyerekek tudományos enciklopédiája.Nemcsak,hogy nagyon hasznos,de még tippeket is ad,hogy hol tudsz utánanézni az interneten stb..Rengeteg minden jó dolog van benne,érthető és izgalmas.Imádják a gyerekek.Amúgy,ha ennyire érdekli a tudomány,esetleg egy mikroszkóp vagy teleszkóp se lenne rossz választás.
2013. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!