Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Úgy érzem a tanár nem kedveli...

Emma0220 kérdése:

Úgy érzem a tanár nem kedveli a gyerekemet? Bővebben lent .

Figyelt kérdés

A tanitó néni több esetben nem hisz az 1 osztályba járó fiamnak .

Nap mint nap bántják és hiába szól nem történik semmi ,de ha vissza vág azt a tanitó néni azonnal észre veszi és raporton vagyok délután .Elküdte a gyereket a nevelési tanácsadóba is egy hét iskolába való járás után pedig a gyereknek a pszichológus szerint sincs semmi baja. Bevallotta hogy nem bír a gyerekkel pedig nem csinál akkora nagy bűn .szünetbe szaladgált a folyosón .de istenem egy 6 éves gyerekről beszélünk .és kapott egy osztályfőnöki intőt azért mert elment a wc-re .Állitása szerint a fiam mindenkit bánt viszont a minap is tanuja voltam hogy csak úgy a semmiből reggel az egyik társa ököllel fejbe csapta .És jelzésemre ebből se lett semmi .Mit tehetek ? Váltsak iskolát egy hónap után ?


2013. nov. 8. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minekutána beszéltem a tanárral és még mindig ugyanolyan rossz a helyzet, sőt...! Én átíratnám másik iskolába!
2013. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos, amiket leírtál egyáltalán nem „extra”, mi is hasonlókat éltünk át elsőben. Értetlenül álltam azelőtt, hogy a tanítónők hónapokig szajkózták, hogy ők tehetetlenek, mert annyira „rosszak” a gyerekek. Tehetetlenek, mert egy friss elsős „rossz”, vagyis rohangál. Remekül hangzik, valljuk be. ;)

Nem fárasztalak, de egész első félévben ment a hiszti, intőket is adtak (elsős gyereknek, OMG!). Próbáltuk átvinni másik suliba a gyereket, kiderült, hogy úgy veszik át, hogy előbb 3 „próbanapot” kell ott töltenie, aztán visszamegy a régi suliba, és kb. egy hét múlva „kiértesítenek”, tetszett-e az új suliban a gyerek, átveszik-e. Nem vették.

Hozzáteszem, rengeteg ismerősöm van, és igen kevés mondta azt, hogy ajánlaná azt a sulit, amibe a gyereke jár (illetve de, azonban ők waldorfosak). Akik meg vannak elégedve az iskolájukkal maximálisan, azok kertvárosi részen laknak, valamiért úgy látszik odakerülnek a normális tanítók…


A helyzet viszont mondhatni, jóra fordult, mivel a tanítónők ostobasága a szülőkből jó csapatot kovácsolt. És csodák csodája, másodikra a tanítónők lehiggadtak, nem mondom, hogy szupercsúcs fejek lettek, de úgy érzem, megismerték a gyerekeket, és igazságosabbak velük. A gyerekek pedig jó fejek az osztályban (s mint mondtam, a szülők is), így nem gáz a helyzet.


Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket:

[link]

2013. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Milibindi válasza:
100%

Nekem nincs gyerekem, de tanárral rossz tapasztalatom van, igaz ez egyetemen történt. Szóval azonnal ÍRASD ÁT másik iskolába! Ez nem lesz jobb! Én is azt hittem az egyetemen , hogy a tanár is ember és nem menekültem mikor még lehetett és kirúgtak miatta.

Persze nálatok ilyen nem fordulhat elő az általános suliban, de a gyereket biztos, hogy lelkileg nagyon meg fogja viselni ez az igazságtalan bánás mód! Főleg ha őt bántják és még őt veszik elő ezért! Az is milyen dolog, hogy intőt kap csak ,mert a wc-re ment?

Egyik osztálytársamra is rászállt az of.nk anno, mert hiperaktív gyerek volt, ez még durvább volt,mint amit írsz,mert büntiből beleverte a srác fejét a padba. Az anyuka hiába ment az igazgatónőhöz nem hittek neki. Úgyhogy sajnos jó eséllyel ezzel sem mennél semmire . Csak azt tudom tanácsolni,hogy új suli.

2013. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Milibindi válasza:
100%
Merrefelé laktok? Ahova én jártam az jó suli volt. Azóta 12 osztályos lett ,nem tudom változott-e emiatt. Ez a suli Újpesten van.
2013. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!