Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan fejlesszem/fejleszthete...

Hogyan fejlesszem/fejleszthetem itthon fiamat angol nyelvből?

Figyelt kérdés
Harmadikos,első évben 4-es volt,második év végén kettes,most pedig alig kettes eddig.Minden szót,kifejezést megtanul,de leírni nem tudja:(
2013. nov. 14. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Írja le sokszor egymás után a bajt okozó szavakat helyesen, és előbb-utóbb megragad benne. :)
2013. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem vagyok nyelvtanár, szülőként első körben megkérdezném a tanárát, mit ajánl.

A másik, ami eszembe jutott, hogy vannak társasjátékok is angolul, pl. keress rá a Let's play English nyelvi társasjátékra, szülőként azt gondolnám, valami játékos formát érdemes választani a tanulásra.

2013. nov. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyar írás-olvasással nincs gondja? Nem volt sokáig pösze? Nem kezdett extrém későn beszélni? Ha az anyanyelv tanulásában is voltak kisebb zökkenők, illetve az angol tanulás az írástól eltekintve is nehéz, érdemes volna beszéd és nyelvfejlődési zavar irányába megvizsgálni a gyereket. Az enyhébb esetek problémái esetenként pont az idegennyelv tanulása kapcsán jelentkeznek.

Ha (és remélhetőleg) csak az angol írással van baj, tényleg csak a gyakorlás segít. Tegyétek borítékokba a szavak képét vagy egy magyar szókártyát, az angolul leírt szót, és egy betűkre szétvágott angol szót. Az új szavakból egy szó kerüljön egy borítékba. Eleinte másolással, később elolvasás után emlékezetből, aztán már csak a magyar szó alapján rakja ki a betűkből az angol szavakat. Ha ez már jól megy, több szó is kerülhet egy borítékba.

A betűkirakás után (mellett) a kézírást is gyakorolni kell. Ha ez fárasztó a gyereknek, csak keveset írjon füzetbe, gyakorlásként firkálhatja a szavakat krétával a földre vagy törölhető filccel a hűtőre, csempére, műanyag tasakba húzott lapra. Van aki szívesen pötyögi számítógépbe is.

Értesd meg a gyerekkel, hogy csak azt a szót tanulta meg, amit kapásból helyesen le tud írni. Az angol ilyen. Ha elrontja a betűzést, azt a szót sajnos nem tudta.

És játsszatok akasztófásat! Bugyuta, de jó az írásgyakorláshoz. Mi élveztük annak idején.

2013. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ekifiF válasza:
Angol filmekkel és angol rajzfilmekkel. A java része a diákoknak nem az iskolában tanulja meg az angol nyelvet, hanem filmekkel és rajzfilmekkel valamint a számitógépes játékok világával az angol nyelvet. Ha nem élvezi akkor semmi sem marad meg benne. Persze nem azt álitom hogy az angól orák nem hasznosak.
2013. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

A kérdés kiírása óta vettem szókártyákat,így talán könnyebb.

Kedves utolsó!

Teljesen igazad van,én középsuliba 1 évig tanultam angolt(10 évig németet,amiből érettségiztem is anno),azóta olyan helyen dolgozom,ahol minimális angol nyelv szükséges,így magamat képzem otthon.A kedvenc sorozataimat is angolul nézem,utána keresek olyat,ahol fel iratozva is van.Csak én 33 éves vagyok,a fiam pedig 9.

3.év félévéhez közeledve a fiamék még mindig elsős szinten vannak angolból:(! Az órák 20%-a pedig el is marad.


Egyébként hamar megtanult olvasni,annyi hibával,hogy 2.év végén derült ki,hogy közelre nem lát a fiam,így most van egy kis lemaradása.Helyesen olvas,csak lassan.

2013. nov. 29. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!