Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szintű érettségire...

Angol emelt szintű érettségire szeretnék itthon felkészülni. Milyen nyelvkönyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Annak idején németből érettségiztem, így angolból nincs érettségim. Viszont most angol szakra szeretnék menni (van középfokú nyelvvizsgám, de szeretném még fejleszteni a nyelvtudásom). Milyen könyvből készüljek az érettségire? Nyelvkönyvet, gyakorlókönyvet, feladatgyűjteményt is ajánlhattok. Időm van tanulni, úgy értem, akár két év múlva is ráérek érettségizni belőle, nem muszáj a gyorstalpaló. Angoltanárok véleményét is várom. Köszönöm.

2013. szept. 5. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Anglisztika szakra járok, 4 éve emelteztem angolból. Volt egy kimondottan ehhez kiadott gyakorlókönyv, ez: [link]

Pár képpel odébb pedig a szóbelije. Ezen kívül még nagyon profinak tartom az 1000 kérdés, 1000 válasz című könyvet is (közép- és felsőfokja is nagyon jó). Emellett hallgass angolul híreket, olvasgasd a BBC oldalát, nézz filmeket stb.

2013. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de leírnád a könyv címét? Mert a linkre kattintva egy fórum jön be.
2013. szept. 6. 08:08
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi, rossz linket adtam, ez egy másik kérdéshez ment. Itt a helyes: [link]
2013. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. szept. 8. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!