Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves a fiam, és néha szokott...

5 éves a fiam, és néha szokott panasz lenni rá az oviba, pl beszél evés közben, bohóckodik, szalad a folyosón, nem figyel sokáig a foglalkozásokon. MÁs is járt már így?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 09:07
 1/9 zabmester ***** válasza:
Nekem azért az furcsább lenne, ha egy gyerekre sosem lenne panasz. Ezek nem egetverő dolgok, öt éves, eszetlenkedik néha, amiért persze rá kell szólni, és jó, ha a szülő is tud róla, de ezt súlyos problémának egyáltalán nem nevezném, sőt, ez teljesen normális.
2014. jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki járt mar igy....
2014. jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És még olyanokat is mondott az óvónő,hogy egyik nap szépen igazítja meg az ágyát,másnap már szamárfészek,meg nem terít normálisan,bohóckodik a szalvétával,és el fogják ültetni.

Persze ültessék,sőt,csak én mindig azt hiszem,hogy csak velünk van probléma,de akkor lehet,hogy más szülő inkább nem mondja.

2014. jan. 14. 09:18
 4/9 anonim ***** válasza:
szörnyű bűnök, jaj jaj, mi lesz ebből a gyerekből...
2014. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem is ilyenekkel szívattak első évben még, mert hagytam magam... még a nevelési tanácsadót is megjártuk, ahol a pszichológus konkrétan nem értette, hogy mi baja kéne legyen a gyerekemnek. Kicsit mosolyogni kell, mikor ilyeneket mond az óvónő, vagy nyugodtan, kedvesen meg is mondhatod neki, hogy bár te sem erre a magatrtásra neveled a kisfiadat, azér ilyesmi bizony előfordul ebben a korban, és ezekre csak ott és akkor, a helyszínen tud reagálni az, aki ott van...
2014. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi is úgy gondoljuk itthon,hogy ezek még nem nagy gondok,de az óvónő annyira mondja,hogy nem fogunk vele bírni az iskolába,hogy nyilván én sem szeretnék kezelhetetlen gyerkőcöt.
2014. jan. 14. 09:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam középső csoportos, ugyanezeket csinálja. :-) Az asztalnál való bohóckodás, beszéd nagyon gyakori nála is, legtöbbször emiatt van büntetésben. De én nem izgatom ezen magam nagyon (persze nem örülök neki, ha panasz van rá), mert tudom, a többi gyerek is csinálja ezeket, egymást viszik bele a hülyeségbe, egymást majmolják. Én azzal nyugtatom magam, hogy sokkal rosszabb lenne, ha mondjuk amiatt panaszkodnának az óvónők, hogy verekszik. Szerencsére sosem bánt másokat, nem verekszik, és szerintem addig nagy baj nincs.
2014. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd. A mi ovinkban Én azt tapasztaltam, hogy ezeket a dolgokat nem minden gyereknél veszik egyformán súlyosan.


Mondok egy példát. NAgycsoportosok a gyerekek. A nagy részük már nem alszik, de az óvónők még mindig erőltetik a dolgot. Ha "Petike" nem alszik, kiviszik és szórakoztatják, majd kap egy matricát. HA "Danika" nem alszik, kap egy mesekönyvet, hogy azt olvasgassa, és egy matricát. Ha "Józsika" nem alszik, odaül mellé a dadus és simogatja, majd kap egy matricát. Ha az Én lányom nem alszik, NEM kap nasit, és NEM matricát délután, és szemrehányásokkal fogadnak, pedig nem zavarja a többieket, ezt el is ismerik. Ha a másik kislány nem alszik, sarokba áll.


Nagyjából ugyan ez áll az összes rendetlenkedős dologra. Egyes gyereknél "észre se veszik", a másiknál felnagyítják.


Amit leírtál, azt nem csak a tied csinálja, hanem nagyjából az összes ennyi idős gyerek.

2014. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
DE akkor miért riogatnak az iskolával?
2014. jan. 14. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!