Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Minden nap sokáig tanul a...

Minden nap sokáig tanul a fiam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Általában hajnali egyig, kettőig tanul de van hogy sokkal tovább. Délután szakkörökre jár és nemsokára végez, van egy egyetem ahová nagyon be akar jutni. De inkább aludnia kéne, mindig ágyba zavarom, de másnap megint hajnalig tanul, egyszer rajtakaptam hogy titokban tanult a takaró alatt. Mit tegyek? Egy tizenévesnek nem való ez és nem hallgat rám. Meg én is alig tudok tőle elaludni sokszor mert a szobája szemben van az enyémmel és világot a villany meg van hogy leejt egy könyvet vagy kopog valamivel véletlenül...mit kéne csinálnom?

#tanulás #gyerek #végzős #sokat tanul #hajnalig tanul
2014. jan. 15. 19:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mi az oka, hogy hosszú órákig kell tanulnia ahhoz, hogy eredményes legyen? Lassú a gyerek? Tanulási nehézségei vannak? Középiskolában nem adnak fel annyi anyagot, hogy hajnalig kelljen a takaró alatt tanulnia.

Vidd pszichológushoz.

2014. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 hosszúhajú ***** válasza:

dehogy kell pszichológus, meg hogy lassú. ha délután szakkörökre jár, nyilván estére marad a tanulás. ehhez még az kell, hogy rossz időbeosztó legyen, és simán becsúszik az éjszakába.

gimis koromban mindig elcsesztem a délutánjaimat, ( nem különórákkal ) aztán éjjel befaltam mindent, a fősulira is elsőre felvettek.

2014. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de szerintem még aktuális lehet.


Az egészségébe nem fog kerülni. Több dolgot bír az emberi szervezet, mint hinnénk. Ráadásul a tanulás változatos (van, hogy egy embernek monoton robotmunkát kell napi 12-14 órában csinálnia és mellette alig van ideje aludni, mert utazás+egyéb), és valószínűleg nem stresszes, pont azért nem az, mert tesz a stressz ellen. (Akor lenne stresszes, ha NEM tanulna)

Magamon ezt tapasztaltam!

Ellenben a fiatalsága, a szociális élete és a haverjai rovására megy.


Én is éjfélig-egyig-fél kettőig tanultam 11.-ben, hogy felvegyenek a büfészakra és ott helyt tudjak állni. Félreértés ne essék, akkor még nem tudtam, hogy büfészak.

Napközben pedig faktokra és különtanárokhoz jártam.

A logikai készségem és a memóriám sokat fejlődött, emellett letettem az angol nyelvvizsgát.


DE!

Mindamellett nem érte meg az egész...

Mindent magoltam, nem hittem abban, hogy meg tudom tanulni, ezért újra és újra elolvastam. Ha valamit picit elrontottam, már begőzöltem, hogy jaj én ezt nem értem... Nem találtam az összefüggéseket a dolgok között, illetve nem hittem magamban, hogy erre képes lehetek. Hiába tanultam sokat és éreztem azt, hogy értem, amit szerettem, abból 'csak' 4-es, amit nem, abból 3-as voltam.

Baromi sok tanulással is csak 4-es körüli átlagom volt.


Mostmár bejutottam a büfészakra, remélem, hogy nem lesz sok ehhez hasonló, rossz döntésem, mint ez. :/ Ott helytállok, és még mindig nehezebb a felfogásom az átlagénál, még mindig buta vagyok, de magamhoz képest szárnyalok! És van szociális életem a tanulásmánia mellett. Ennek ellentmondása, hogy ettől még örülnék, ha nem lennék tanulásmániás.



A fiadnak meg kell értenie, hogy nem attól lesz valaki, hogy sokat magol. Akik valamit elértek, azok végigbulizták a fiatalkorukat, ittak is, vizsga előtt két délután átfutották az anyagot. Ezt sokszor maguk mondják el!

Akik otthon magoltak, azok megkeseredettek lettek, nemegyszer egyedülállók; akiket senki nem bír. Ezt is látom.

Ezeket gondolom elmondtad neki.

Mond még el kérlek neki, hogy ne magoljon, keresse az összefüggéseket! És higgyen magában, szuggerálja magát, hogy elég mondjuk háromszor elolvasni, aláhúzni a lényeget, margóra jegyzetelni, megérteni az összefüggéseket, megtalálni a lényeget, és ekkor már ötösre tudja! Hátha ő is egyszerűen rossz módszerrel tanul...

2014. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem baj bevezetőnek elmondom, hogy én is hasonló cipőben járok... Nekem is nehezen megy az időbeosztás.

Minden nap 7-re járok suliba(biosz-kémia szakon bilingv angollal, így eleve több az óraszám az emelt angol miatt) és órarend szerint péntek kivételével 3-ig vagyok és nincs ebédszünet, csak 11-kor van a nagyszünet ami 20 perc. A délutáni programom a suliban: hétfőn néptánc 5-ig, laza napom van, mire megebédelek és egyet szusszanok 6 óra. Kedden kórus 4-ig, hazamegyek ebédelni, 5-től kémia fakultáció 7-ig. Szerdán csak egy matemaika szakköröm van 5-től fél 8-ig előtte így arra kell még átfussam a feladott anyagot. Csütörtökön 4-ig kórus, fél 6-ig néptánc. Péntek rövid nap az osztálytársaim 2-ig vannak, de persze nekem 4-ig kémia fakultáció, 5-től 7-ig cserkészet. Általában a hazamenés, ebéd kb. egy órát vesz fel és nincs nagy kedvem és erőm tanulni... Ha 8-kezdek neki és 4 órát tanulok, versenyekre készülök (a versenyeken egy tételt ha 3 órára adnak és én otthon meg akarok egyet oldani az eleve minimum 2 óra és még egy kijegyzetelni amit nem tudtam, utánanézni neten, könyvekben...) 12-ig épp befejezem... Van hogy elábrándozom az időt és csak 1 körül jutok ágyba, ilyenkor haragszom magamra, de 2-ig sosem tanulok, az már túlzás...


Bocsi, hogy ennyit "zagyvatyoltam" föl0slegesen magamról, de nem tudom elképzelni, hogy a fiad sokkal elfoglaltabb lenne... Szerintem ki kell választani azt ami a számára a legfontosabb és azzal kell kezdenie, ne töltse fölöslegesen az idejét... Nagyon fontos megtervezni az időbeosztást, a tanulást jó úgy kezdeni, hogy előre eldönti, hogy mire mennyi időt szán és tartania i kell magát a tervhez. (van mit én is fejlődjek ilyen téren... )

2014. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez furcsa, mert nekem mindig anya hajtja, hogy allandoan tanuljak. Most vagyok tizenegyedikes, de az iden teljesen ram keszult. Altalanos iskolaban vegig kituno voltam, ha becsuszott egy negyes mar balhe volt, egyszer kaptam egy harmast es hetekig szenvedtem miatta. Persze eletem nem lehetett a tanulas mellett, hiaba szerettem volna. Majd felvettek egy jo gimibe, itt mar nem voltam kituno, csupan 4,8 es nem mertem elmondani az otosnel rosszabb jegyet. Tavaly bejott az e-naplo, ami anyamnak maga a mennyorszag es napi 3-4-szer nezi meg. Az iden mar 7-8 oram van mindennap, napi ket ora busz, seta haza, fakultaciok, tanulas, nyelvvizsga es sajnos parszor betegseg miatt is hianyoztam. Most elvarjak, hogy pentek delutan, egesz hetvegen a konyv folott uljek es pluszban terrorban tartanak. Szerintem a fiad erzi, hogy mikor faradt es akkor ugyis elalszik. Legyen eleg szabadideje es soha nem kell eroltetni se a tanulast, se a nem tanulast. Ja es ne vidd ilyen miatt pszihologushoz!
2014. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!