Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olyan előfordulhat valakivel,...

Olyan előfordulhat valakivel, hogy egy baleset után teljesen elfelejt magyarul beszélni, de mondjuk amit tanult sokáig azt nem és utána csak azon a nyelven tud beszélni amíg meg nem tanul újra magyarul?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy valaki mondjuk balesetet szenved és amnéziás lesz. Magyarul elfelejt beszélni, de a második nyelvet amit beszél, -ha nem is tökéletesen- akkor azt fogja használni?
2011. jan. 18. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
hallottam már ilyenről tv-ben.
2011. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én egy barátomtól hallottam, hogy amikor a beteg felébredt a kómából akkor németül kezdett el beszélni, de nem felejtett el magyarul.
2011. jan. 23. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Én is hallottam ilyen esetről, ott egy horvát lányról volt szó, gimnáziumban tanult németül. Baleset után az anyanyelvén nem tudott megszólalni, csak németül- ebben az az érdekes, h a baleset előtt nem beszélte olyan jól a németet, mint utána!! Ha rájönnének h lehet ez, forradalmasítaná az idegennyelv-oktatást!
2011. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!