Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Komolyan megtehetik, hogy...

Komolyan megtehetik, hogy csak a körzeti suliba vegyék fel a gyerekeket idén?

Figyelt kérdés
nincs erre valami szabályozás, hisz úgy tudtam szabad iskolaválasztás van. A körzetes nekünk nagyon nem felel meg, egyrészről mert a másikba jár a tesó, másrészről nekünk dislexia gyanús és a körzetisben nem így tanítanak. Azt mondta erre a vezető, hogy nem érdekli, szabály az szabály, idén csak körzetibe mehet. Hordjam reggel munka előtt a gyerekeket a város két különböző pontján lévő iskolába. Valaki tud erre valami jogszabályt amivel szembe tudok velük menni?
2014. jan. 23. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogszabályt sajnos nem tudok, de mehettek nem körzetesbe is, ha felveszik. Kell valami kikérő, azt az adott iskola adja. Nekünk így mondták. Ha van hely felveszik, főleg ha a testvér is oda jár. Érdeklődj a suliban!!!
2014. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szabad iskolavalasztas van, ez igaz. Az iskolanak viszont kotelessege minden korzetbe tartozo gyereknek helyet biztositani. Tehat ha van 150 ferohely es 146 korzetbe tartozo gyereke -aki jelentkezett az adott intezmenybe- akkor osszesen 4 nem korzetes gyerek veheto oda fel.

A jogszabaly a korzeteseket vedi.

2014. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Megpróbálhatsz keresni egy ismerőst aki a körzetben lakik, és az ő lakcímére bejelenteni a gyerekedet (csináltatsz egy lakcímkártyát), majd ha már elkezdte az iskolát, visszajelented.
2014. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
(Ja, utolso, ezt hivjak csalasnak es ezert van az, hogy egyre gyakrabban van csaladlatogatas is... Plusz minimum az egyik szulonek azonos cimen kell lakni a gyerekkel...)
2014. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola eloszor a korzetehez tartozo gyerekeknek ad elsobbseget,aztan ha marad hely (mert keves a korzetis vagy mert az odatartozok kozul valakik mashova jelentkeznek)akkor azokat is felveszik akiknek mondjuk a tesoja odajar,azutan a tobbit,akinek nem jar rokona oda de mégis ott szeretne tanulni.
2014. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy én ezt csinálnám, csak azt, hogy ez is egy lehetőség. És nem azért mert "szupernek" tartom, hanem azért, mert belegondoltam Kérdező helyzetébe. Tudom milyen az, több helyre hordani a gyerekeket, és nem annyira klassz.

És jelen esetben xar a jogszabály, ugyanis lehet hogy a körzetesek előnyben vannak, de ki kéne térni arra, hogy a testvéreket felvegyék azonos helyre, akkor is, ha közben már nem körzetesek, és erről Kérdező meg más anyukák sem tehetnek, akik hasonló szituban vannak.

És igazából azt is megértem, ha egy választott "jobb" suliba akarja járatni a gyerekét.

Én is szeretném a lehető legjobbat kiválasztani, mert nem mindegy, hogy hol tölt el éveket a gyerek.

2014. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ertheto amit irsz, utolso. De azt a korzetes szulot is meg lehet erteni, akinek a gyereket egy atjelentett, amugy a varos masik vegen lako gyerek miatt nem vettek fel a sajat korzetebe....
2014. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még a körzetekről annyit, hogy az óvodánál a lakókörnyékünkön utcák szerint volt felosztva, és mivel mi az utca másik oldalán laktunk, ezért nem abba az óvodába tartoztunk, ami 300m-re volt tőlünk, hanem egy másikba, ami egy kilométerre...
2014. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nem mindig van logika a korzetfelosztasban az atlagember szamara....
2014. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Eddig mindig mindenkit mindenhova felvettek. Sosem volt ebből gond, hogy valaki nem oda ment, ahova akart. Szerencsére mindenkinek mások az elvárásai mások az igényei. Most ez egy új dili, hogy nem érdekli a tesó. De sosem volt olyan gond, hogy túljelentkezés miatt bárki ne került volna be a maga által kinézett suliba. Nincs olyan sok gyerek.
2014. jan. 23. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!