Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Rosszul tudom, hogy minden...

Rosszul tudom, hogy minden hónapra kellene a gyereknek jegyet kapnia minden tantárgyból? Szóval, félévre minden tantárgyból legalább 4 jegyének kellene lenni. Van szabály az osztályzásra? Ha 3,75 a gyerek átlaga, adhatnak neki 3-ast?

Figyelt kérdés
Köszi. :)
2014. jan. 24. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Igen,Nem,Igen.
2014. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
86%
Nem feltétlenül kell havonta jegyet kapni. Tantárgytól is függ pl egy heti 1 órás tárgyból akár 2 jegyből is le lehet zárni. Persze a heti több órás tantárgyakból 3,4 5 vagy bármennyi jegyet lehet adni, nincs meghatározva, ilyen esetben minimum 3 ból lehet lezárni. Az hogy hány tizedes jegytől adják a jobb jegyet, azt a tanár döntheti el, általában a 2 est adják 1,8 tóp a többit x,5 vagy 6 tól de nincs erre szabály
2014. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Magatartás és szorgalom "óra" nincs, szóval ott szerintem kéne havi jegy. Pl. magyarból van 2 jegye a gyereknek, nem tudom, hogy adnak arra félévi jegyet...
2014. jan. 24. 21:44
 4/8 anonim válasza:
100%
Magyarból a 2 jegy valóban kevés viszont a magatartás szorgalmataz átlagba sem kell beleszámolni tehát konkrétan értelmetlen jegyek. Nálunk a magatartás szorgalom jegyeket a tanárok a félévzáró ülésen állapítják meg, az ofő ajánl egy jegyet és minden tanár aki tanít jelezheti ha nem ért vele egyet és többség dönt alapon
2014. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak olyan választ tudok adni neked, amit szülőként tapasztalok – alsós gyerekemnél: igen, akkor is kerekíthetnek lefelé, ha 5 tizednél jobb az átlaga az adott tantárgyból (tehát pl. 4,75-re 4-est), és kerekíthetnek felfelé is, ha kisebb (4,2-re 5-öst kaphat). Mivel nekem ez a tapasztalatom, azt gondolom, nyilván van szabály, de ezt szubjektív tényezők is befolyásolják. Ami néha jó, néha nem jó. :)

Nálunk – ahogy más is írta – azokból a tantárgyakból, amelyekből hetente csak 1-2 óra van, 2 jegyet adtak egész félévben, a gyakoribb tárgyakból 3–6 jegyet félévente (órai munkákra, illetve félévzáró dolgozatokra).

2014. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a fiam gimis, nem tudom, h közép v általános oktatásnál mások-e a szabályok, de itt ahány óra van egy héten +1 jegyet ír elő a tv.

3-ast erre az átlagra akkor ad a tanár, ha vmelyik jegy dupla súlyozású témazáró volt. Nézd meg az e-naplóban, az jelzi a súlyozást is.

2014. jan. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 25. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy heti óraszám +1 jegynek kell lennie, hogy leosztályozza rendesen. Nálunk általánosban havonta beírtuk a szorgalom és magatartás jegyeket, középsuliban csak megkaptuk félévkor meg év végén és jónapot, nem érdekelt senkit. Az meg, hogy hogy kerekít, az tanártól függ. Kémiatanárom közölte év elején, hogy nem érdekli az átlag, ha tudja, hogy valaki nem tudja, akkor nem fog jobb jegyet adni neki. És valóban, egyik fiúnak 4,00-ára hármast adott év végén.
2014. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!