Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lehetséges-e vagy ne is...

Lehetséges-e vagy ne is reménykedjek?

Figyelt kérdés

Elsősorban elmondanám, hogy vendéglátói iskolában tanulok még egy másfél évem van az iskolából. Érdekel a vendéglátás, de egyben az egészségügy is. Családellátás gyakorlaton egészségüggyel foglalkozunk és egyre jobban érdekel a dolog.

A kérdésem az lenne, hogy mehetek-e egészségügyi szakra ápolónak, csecsemő és gyerekápolónak esetleg gyógymasszőrnek, ha én már leérettségiztem és eddig csak vendéglátói gyakorlatom volt???

Ismerősöm szerint nem lehetséges, mert nem azt tanultam érettségi időben.



2014. febr. 22. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt leírják, hogy milyen felvételi tárgyakat számítanak be:

[link]

De minden intézményre rákereshetsz. Az unokatestvérem például először virágkötőnek tanult szakközépben, majd két év után átment egy elektronikával foglalkozó szakközépbe, ott érettségizett le, és így jelentkezett ápolás és betegellátás szakra. Másfél évet már sikeresen teljesített is. Úgyhogy ha elég jól sikerült az érettségid, és két tárgyat ki tudsz választani a listából, akkor simán felvehetnek, persze utána húzós lesz alapok nélkül, de az uncsitesómnak is megy, pedig nem tettem volna rá nagy téteket, hogy sikerülni fog neki az első félév.

2014. febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valahol leérettségizel és szerzel egy szakát, még nyugodtan kezdhetsz egy új sulit. Semmi összefüggés a kettő között. Annyi szakmát szerezhetsz, amennyit csak akarsz és bírsz.

Ha leérettségiztél (vagyis még előtte), jelentkezz eü suliba és kész.

2014. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!