Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Két kérdésem is van első...

Cicababy87 kérdése:

Két kérdésem is van első mivel jobb egy katolikus iskola a hagyományosnál? A második ki ismer olyan Sni - vagyis sajátos nevelésű Általános iskolák Miskolcon várom az ilyen iskolákat felsorolásba aki ismer írjon.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy sajátos nevelésű általános iskola! Olyan normál tantervű általános iskola van, amelyik befogad sni-s gyerekeket, ez benne van az iskola alapító okiratában. Ha sni- s a gyermeked, akkor a szakértői véleményben tettek javaslatot a gyermeket ellátó intézményre és oda kell beíratni a gyerekedet!
2014. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Véleményem szerint a vallásos iskolák azért jobbak, mert ebben a rohanó világban sokkal nagyobb gondot fordítanak a tanulók erkölcsi és etikai útmutatására mint a hagyományos iskolák. Sajnos ott ahol élek nem volt lehetőség arra, hogy a fiamat egyházi fenntartású általános iskolába írassam, viszont a gimnáziumot már 7.osztálytól katolikus fenntartásúban kezdte. Ezen felül kollégista is lett. Az iskola olyan erkölcsi, kulturális és egyéb értékekben gazdag példamutatást nyújtott illetve nyújt neki ami meghatározó alapja lesz életének.

SNI tanulók nevelése pedig manapság minden iskola pedagógiai programjában szerepel. Miskolcon az egyházi fenntartásúak között kettőt találtam :

- Vörösmarty Mihály Katolikus Ált.iskola ás óvoda

-Szent Imre Római katolikus Ált.isk. és kis boldog asszony óvoda

2014. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha katolikus vagy, nem kérdés, miért jobb számodra és a gyereked számára egy katolikus iskola: mert az általad követett vallási közösséghez tartozók járatják oda a gyereküket, tehát (legalább nagyrészt) biztos egyeznek a nézeteitek, értékrendetek.


Ha nem vagy katolikus, akkor pedig ne add ilyen iskolába a gyerekedet. A katolikusság alatt nem azt értem, hogy megkereszteltek, hanem azt, hogy tartod az egyház által előírt kötelezettségeket a vasárnapi szentmisére járástól kezdve a reggeli-esti stb. imádkozásig. Ez azért is érdekes, mert egy katolikus iskolában elvárás pl. a vasárnapi misére járás, vagy „dicsértessék”-kel köszönnek, és nem egy szülőt hallottam már, aki ezeken kiakadt… nyilván azért, mert valójában nem ismeri e vallást, csak katolikusnak keresztelték.


A mi környékünkön két katolikus suliról hallottam, mindkettőre jellemző, hogy erősen szelektálnak a felvételnél, egyszerűen fogalmazva a „könnyen kezelhető” gyerekeket veszik fel, és nem átallják akár kirúgni sem azt, aki nem annyira simul bele a dologba. Ha tehát a gyereked SNI-s, akkor ezekbe a sulikba nem vennék fel.

Egy barátom mesélte, mikor az egyikbe elment nyílt napra (általános iskola 1. osztályt keresett a gyerekének), hogy a bemutatóórán vigyázzban ültek a gyerekek, látszott, hogy „jól idomítottak”, majd mikor egy kislány nem tudott válaszolni a tanítónő kérdésére, ettől sírva fakadt, de a tanítónő úgy tett, mintha észre sem venné. A barátom szólt végül a közelében álló igazgatónőnek, hogy nem kéne megnyugtatni a kislányt, aki konkrétan hangosan zokog? De lepattintották, hogy majd megnyugszik. Nem tudom, lehet, hogy valakinek bejön ez a fajta gyereknevelés, de szerintem ez nem az erkölcsre, szeretetre, elfogadásra és egyéb keresztényi erényekre nevel.

Persze ez nyilván tanárfüggő is, mindenhol vannak rossz tanárok sajnos.


Előnye az is a katolikus iskoláknak egyébként, hogy rájuk nem vonatkoznak a „sima” KLIK-fenntartású iskolákra hozott szabályok, pl. olyan tankönyvet vesznek, amilyet akarnak.

2014. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Annyival jobb, hogy kivételezett helyzetben vannak:

- jóval több támogatást kapnak, mint egy állami iskola,

- emiatt aztán jobb tanárokat is tudnak tartani,

- valamint a problémás gyerekeket kirúgják (ők megtehetik, az állami iskola nem),

- vagy föl sem veszik, ha időben rájönnek.


A te SN gyerekedet pl. biztosan nem veszik fel.

Egy jó tanács: ne te menj el beíratni. Ha csak megszólalsz, cicababy - már veszett ügyed van.

12 hiba van csak ebben a rövid írásodban.

2014. ápr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
46%
En katolikus iskolaba jarok elmondom diakkeny mi a velemenyem csak atvaltok gepre
2014. máj. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
81%

Na szóval nem olvastam el az előttem írókat. Úgyhogy nem tudom mi van leírva és mi nincs. Diák esetleg szülő szemszögéből.

Én 12. éve járok katolikus iskolába. Azaz általános első osztálytól a gimnáziumig, most érettségizek.

Nálunk Kalocsán 6+6-os az oktatás gondolom ez a többibe is így van. azaz 7.osztálytól kezdtük el a gimnazista anyagot. Így az érettségire 6 évünk van nem négy.

A tanárok azok középszintű felkészítésre tökéletesek, sőt még talán jobbak is de emelt szintre nem. Egy két tanárunk van aki rendesen feltudna készíteni. Az iskola rendszeresen kapja a lóvét még ha nekünk úgy adják elő, hogy alig van pénze az iskolának akkor is. Mivel jöttek az új sportszerek folyamatosan valamint ittlétem alatt egy színház terem is felépült. Ezen kívül kötelezik a diákokat a Hittan tanulására és a rendszeres szentmiséken való részvételre az elsőáldozás felvétele valamint bérmálás.(De van református diák is ők külön hitoktatást kapnak)

Eddig a sulink azt hiszem 12éve működik és csak egy ember volt aki megbukott érettségin tavaly de a pótvizsgán átment, szóval itt nálunk érettségire nem engednek el úgy hogy nem tudod inkább megbuktatnak előtte. Hirtelen ennyi jutott eszembe a suliról.

2014. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
80%
Ja meg az hogy erkolcsikeg es semmilyen modon nem lesz jobbnevelt a gyerek mint ha mas iskolaba lenne ez a szuloktol fugg. Nalunk is vannak ugyan ugy erkolcsikeg beteg emberek mint mas iskolakban
2014. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki az iskolától reméli a gyerek erkölcsi felkészítését, az nagyon rossz úton jár. :(
2015. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Vallási iskola miért jobb?

Mert sokkal normálisabbak a gyerekek, és itt már nem kell rögtön megijedni hogy sokkal szigorúbb a suli, nem, egyszerűen csak szólnak ha csúnyán beszélsz, nekünk a tanárok nagyon kedvesek és ők se beszélnek csúnyán. Szerintem azt ki lehet bírni hogy egész nap egy tanítás előtti ima van, és egy hónapban egyszer járunk misére egy egy órás délelőtti misére.

A gyónás 3 hónapban egyszer fordul elő, hittan órán.

Heti 2 hittan óra.

Az egyházi suli saját tapasztalatból mondom sokkal jobb mint a normális suli.

Fél éve járok ilyen suliba, nem vagyok megkeresztelve de a tanároknak ez meg se fordult a fejük be hogy megkeresztelkedjek xdd

2020. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!