Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Beiratkoztam egy suliba és...

Beiratkoztam egy suliba és abban az évben lett vallásos katolikus iskola, beiratkozásnál semmiféle iratot nem írtam alá ami engedélyezné hogy nekem Katolikus hittant és erkölcstant kéne tanulnom óraszámba kötelezően Ilyenkor mi lenne a teendő?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz hittant tanulni, akkor válaszd az erkölcstant, rosszul nem jársz vele.
2014. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos ez a katolikus hittan és erkölcstan egybe van.. :)

Nem vagyok vallálos és számomra undorító mód ez a 'hit' terjesztésére.

2014. ápr. 24. 18:27
 3/4 anonim válasza:

Menj át másik iskolába.


Vagy, mint alternatíva, tanuld ezt. Nem feltétlenül rossz dolog, ha látod a másik oldalt is, és van egy kiegyensúlyozott képed a világról.


Ajánlom Neked - istenhit kapcsán - Richard Dawkinstól az Isteni Téveszmét, valamint az ős meséjét.

Ahhoz, hogy az erkölcstanról legyen valami rendes képed - és ne csak a "keresztény erkölcsről" legyen fogalmad - ajánlom figyelmedbe Sam Harristől a Tények és keresztények v. a The moral landscape (attól tartok, ez nem lett lefordítva) könyveket.

2014. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem, két lehetőséged van. Vagy tanulod a hittant, vagy elmész az iskolából. Egy katolikus iskolával együtt jár a kötelező hittan, úgyhogy nem hiszem, hogy felmentenének a tanulása alól. Kivéve, ha református, vagy valami más vallású vagy, bár akkor maximum annyi történne, hogy katolikus hittanból nem kapnál jegyeket, de benn kéne lenned az órán, és járhatnál reformátusra (vagy násmilyenre...)is. Bár ahogy olvastam a kérdésedet, semmilyen hittanra nem akarsz járni. Sok sikert! :)
2014. ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!