Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tudtok abban segíteni, hogy...

Tudtok abban segíteni, hogy Budapesten hogy lehet ált. Iskolába gyereket beíratni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Párommal vidékiek vagyunk, de életvitel szerűen Budapesten élünk. Az állandó lakcímünk is vidékre szól. Itt szeretnénk a gyereket iskolába járatni.

Mi ennek a rendje, módja, menete?


2014. máj. 10. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Amíg nem lesz állando lakcimetekrol Budapesten, addig sehogy.
2014. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Más lehetőség?
2014. máj. 10. 09:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Eleg szigorúan veszik a lakóhelyet, lévén hogy körzetbe tartozó gyereket kotelezo felvenni, igy sok szulo játszaná, hogy "jaj, hat mi nem Szegeden lakunk amúgy, csak a lakcím kártyának szól oda, itt lakunk a szomszéd utcában"
2014. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valami megoldás? Kiskapu?
2014. máj. 10. 09:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos lakcím változtatás. Mas nincs.
2014. máj. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy lehet máshova vinni, csak a körzeteseknek előnye van. Tehát először feltöltik a helyeket a körzetes gyerekekkel, akik beiratkoztak, utána a fennmaradó helyekre pedig felveszik a többit, jelentkezési sorrendben. Ugyanúgy oda kell menni a beiratkozásra a kívánt iskolába, csak lutri, hogy felvesznek vagy sem. Én úgy tudom, hogy így van, legalábbis régebben így volt.
2014. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ha van még jó ötlete vkinek, jöhet. :)
2014. máj. 10. 11:06
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Első osztályosról van szó? Csak mert màr àprilis végén lezajlottak a beíratkozások. Előnyt élveznek a körzetesek, utàna akiknek a tesó is oda jàr, majd ha marad még hely, sorsolnak. Nàlunk legalább is. Ha van protekciótok, akkor is fölveszik. Különben marad az átjelentkezés.
2014. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Év közbeni átiratkozásról van szó.
2014. máj. 10. 11:56
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Szia! A körzetes iskolákban csak elsőbe történő felvételkor nézik a lakcímet. Év közbeni átíratásnál csak akkor lehet érdekes a lakcím, ha többen jelentkeznének – de lássuk be, ennek elég kicsi az esélye. Ha van hely az adott suliban, akkor nagy valószínűséggel felveszik a gyereket, beszélj velük!


Egyébként a körzethatárokat csak a sima „állami” sulik nézik, ha pl. olyan iskolát nézel ki, ahová felvételi van, pl. ének-zenei tagozatos, akkor ott mindegy, hol laksz. Nálunk, ilyen iskolában az osztály zöme körzeten kívüli, a város másik feléből vagy agglomerációból járnak be. Ismerek számos olyan gyereket is, akit év közben vittek át olyan suliba, amely körzetes iskola, de mivel volt náluk hely, nem volt érdekes, hol lakik.


Amit még az év közbeni átírátásról tudok, az az, hogy „próbanapokra” beültetik a gyerekeket, tehát 2-3 napig bejár az új suliba, és utána döntenek, hogy felveszik-e. (Ez elég béna dolog szerintem, ismerek gyereket, akit így nem vettek át valahová, pedig tök helyes, normális, de olyat is, akit felvettek, majd kiderült, hogy elég komoly gondok vannak vele. Szóval az ilyen próbanapokon az számít, mennyire tudja „eladni” magát a gyerek.)

2014. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!