Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire nehezen szokott be a...

Mennyire nehezen szokott be a gyermeketek az iskolába?

Figyelt kérdés
Most elsős a kislányom. Olyan osztályba került, ahol nincs ismerőse. Egészen péntekig nem volt nagy gond, viszont pénteken is, és ma is keservesen sírt. Sajnos nekem félkor el kellett jönnöm, viszont akkor még egyik tanítónéni sem volt ott. Arról volt szó az év elején, hogy negyed nyolckor már ott lesznek. Első héten ez sikerült is, így mivel a tanítónénire bíztam a kislányt, ő hamar megtudta vígasztalni. Mi a véleményetek erről. Köszönöm
2014. szept. 15. 15:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd megszokja. Az enyem is teljesen ismeretlen gyerekek koze kerult. Eloszor zavarta, aztan keresett magának barátokat.
2014. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is megszokja. Nem is ezzel van bajom. Hanem a keserves sírással, amikor otthagyom.

Meg arról, hogy ha egyszer azt mondták negyed nyolckor ott vannak, akkor miért nincsenek ott mégsem? Miért kell egy pici gyereknek egyedül lennie, jó tudom gyerekek vannak ott, de valószínűleg így nem érzi magát biztonságban.

2014. szept. 15. 16:02
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Az elso heten vannak ott negyed nyolckor. Egyebkent leghamarabb háromnegyedkor, korábban max ha ügyeletes. El lehet magyarazni annak a gyereknek, higy anya majd jon érted, amig nem kezdődik a tanítás ülj le oda a padra es olvasgasd a könyvedet.
2014. szept. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

De szerintem durva, hogy nincs ott senki- akkor miért nem egy közös aulába gyülekeznek vagy valahol, ahol van egy ügyeletes tanítónéni. Természtesen felsőbb évfolyamokon nem kell tanár, de egy 1-2-os gyerekhez szerintem még kellene.

NÁlunk az 1-2évfolyam külön kis udvarrészen gyülekezik, és mindig van tanítónéni - 6osztályból valamelyik, de legkésőbb fél8ra ottvan minden osztály tanítója is.

Én is fél8ra járok melózni- az iskola mellett dolgozom, 7,25-kor hagyom ott a gyereket, de már általában ottvan a tanítójuk.

2014. szept. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Biztos hogy van ott valaki, csak nem az o tanítója. Az ügyeletes tanár megy negyed nyolcra, az elott portás van csak. Elso szuloin is elmondják ezt, hogy mikortól van tanári ügyelet.
2014. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3-as az a baj, hogy ezt már ezerszer eljátszottuk, hogy anyának dolgozni kell stb. Ő még nem fog olvasgatni (nem is tud)

4-es igen az ügyeletes tanítónéni kint mászkál a folyosón azt sem tudjuk, hogy hívják, nem hogy a gyerek ismerje.

5-ös az első szülőin elmondta az osztályfőnök, hogy ő minden reggel negyed nyolc körül ott lesz már, ha akarunk kérdezhetünk tőle. Ehhez képest, van hogy nem is ő tartja az első órát, de tegnap a másik tanítónéni kb. 40-kor jött.

Ma megjött az osztályfőnök fél nyolckor, de az én lányom annyira sírt. Már otthon elkezdte.

Nem hiszem, hogy a tanítónénikkel van baja, mert ma is vitt nekik ajándékot, amit ő rajzolt. Próbált a tanítónéni beszélni vele, de...

A végén már én is sírtam, persze csak miután eljöttem. Nagyon borzasztó otthagyni a gyermekedet úgy, hogy ölel, potyognak a könnyei, és azt hajtogatja, hogy én csak veled akarok lenni.

De tudom ez van, majd beszokunk mi is, mint mindenki.

Ja, és este beszéltünk erről, megígérte nem fog sírni, és mint mondtam, már otthon is sírt. Nehéz.

2014. szept. 16. 11:05
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek. :)
2014. szept. 16. 11:05
 8/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,

Szegénykék, nagyon sajnálom, hogy így mennek a reggelek. Nekem a fiam- aki most kezdte az elsőt, ő ezt kiscsoportban csinálta végig.

Azt hittem, hogy velem van már a baj- de mondták, hogy ez természetes.

Azért sír, mert nagyon szeret téged és nagyon ragaszkodik hozzád- nézd ezt az oldalát.

Viszont elhiszem, hogy ez a sírás nem könnyíti meg egyikőtök dolgát sem. Biztos mind a kettőtöknek nagyon nehéz lehet.

Egyébként nincs valami változás mostanában? Pl tesóval valami, vagy bármi? Mert akármi apróság is befolyással lehet a kislányodra egy ilyen új kezdetnél. De sok sok türelem szeretet és meg fog oldódni.

Beszélgessetek sokat, ölelgesd, szeretgesd, puszilgasd, hogy érezze a biztonságot.

:))

Kitartást!!

2014. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem 3-s, 4es voltam- bocsi.
2014. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nyilvan nem szo szerint értettem az olvasat, kerdezo. Lehet neki venni egy matricás albumot/szinezot/képes könyvet, amit csak es kizárólag reggel, várakozás közben nézegethet.

A tanár nem fog korábban járni, csak az elso max 2 heten. Plane nem megy be, ha nem az ove az elso ora. Ez csak "beetetes" a részükről.

2014. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!