Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire nehezen szokott be a...

Mennyire nehezen szokott be a gyermeketek az iskolába?

Figyelt kérdés
Most elsős a kislányom. Olyan osztályba került, ahol nincs ismerőse. Egészen péntekig nem volt nagy gond, viszont pénteken is, és ma is keservesen sírt. Sajnos nekem félkor el kellett jönnöm, viszont akkor még egyik tanítónéni sem volt ott. Arról volt szó az év elején, hogy negyed nyolckor már ott lesznek. Első héten ez sikerült is, így mivel a tanítónénire bíztam a kislányt, ő hamar megtudta vígasztalni. Mi a véleményetek erről. Köszönöm
2014. szept. 15. 15:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Utolsó viccnek szántam, hogy nem is tud. Nem nagyon engednek semmit bevinni. Az első héten vitt magával egy babát reggelre, de azt sem engedték. Érdekes, hogy az osztályfőnök ma is bent volt fél előtt már, meg tagnap is beért félre. Csak a napközis tanító, aki a matekot tartja, ő nem ér be.

Na mindegy is. Sajnos ma már odáig fajult a dolog, hogy hallottam, ahogy az egyik kislány mondja az anyukájának, hogy: Jaj, már megint miatta fogjuk elszúrni a dolgokat, mert már megint sír.

Ez nekem nagyon rosszul esett. Ma, mivel már ott volt a tanítónéni, gyorsan otthagytam az ajtóban, és így én nem sokáig voltam ott, úgy hogy sírt. De így is nagyon rossz.

Nem tudom, mi lesz holnap, holnap megint matek lesz az első.

Ja, és tagnap mondta a napközis tanítónéni, hogy az látszik rajta, hogy hisztire hajlamos, mert előtte nap berepült egy darázs, és ő elkezdett visítva sírni, ezt említette az osztályfőnök is, hogy sírt, amikor bement a darázs, de ő nem mondta, hogy visított.

Hú, bocsi, de most ez kijött :(

2014. szept. 17. 08:32
 12/18 A kérdező kommentje:
3-as, köszi. Nem történt semmi változás, csak az iskolakezdés. Tesó nincs.
2014. szept. 17. 08:33
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csak magamból tudok kiindulni, ha reggeles voltam, 7 órakor már bent voltam, pedig sosem voltam ügyeletes. Nem bízom másra a gyerekeimet, illetve a szülők többsége fél 8 körül jár dolgozni, nem hagyhatom egyedül a csöppségeket. Szóval ezt a 40-re járunk dolgot nem értem, és felelőtlenségnek tartom! Kizárt, hogy egy ügyeletes tanító figyelni tud ennyi gyerekre, pláne, ha nem az udvaron, hanem a tantermekben gyülekeznek.


Az osztálytárs kislány valószínűleg nem magától találta ki ezt a mondatot, hanem esélyes, hogy a tanító nénitől hallotta...


A darázsos eset... Nagyon őszinte leszek, engem is kiakasztanak a hisztis gyerekek, és egy darázs miatt visítva hisztizni nekem nem fér bele, de ezt a gyerekeknek nem szabad látniuk a pedagóguson. Főleg elsőben sok a felesleges hiszti, erről szépen fokozatosan le kell szoktatni a gyerekeket. Ehhez kell a türelem! :)


Érdemes beszélni a tanító nénivel erről a sírásról, hátha tud adni valami tippet. Meg fog szűnni magától a probléma, amint a kicsi talál magának barátot, barátnőt. :) Kitartás!


Egy tanító néni

2014. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Kedves Tanító néni! Köszönöm a választ, hasznos volt.

Annyit tennék hozzá, hogy én 31 éves létemre visítva tudnék hisztizni minden egyes póktól. És a gyík okát simán megfogja, érdeklődéssel figyel minden állatot. Sajnos volt egy rossz élménye a méhekkel, darazsakkal, amit sajnos a mamája szerintem rosszul kezelt, de ezen már nem tudok változtatni. Tehát ezt én nem tartom felesleges hiszti nek, mert tényleg fél tőlük.

2014. szept. 18. 07:17
 15/18 A kérdező kommentje:
Gyíkokat akart lenni, bocsánat.
2014. szept. 18. 07:18
 16/18 anonim ***** válasza:

Hat mondjuk nálunk se örültek a játékoknak, mert a legtöbb gyerek nem értette meg, hogy órán nincs jatek, csak szünetekben. Azt esetleg meg lehet próbálni, hogy tanitonovel megbeszélni, a gyereked vinne be X dolgot, amivel lefoglalja magat a tanítás kezdetéig, aztan az ora elott odaadja neki.

Az en gyerekem mar nagyobb volt, amikor kulfoldre költöztünk. Nem beszélte a nyelvet, masik városba járt iskolába taxival, szóval eleg elveszett volt eleinte. En ragasztottam neki egy csaladi fényképet a tolltartojaba. Mondtam, hogy ha hiányzom, vagy nem jol érzi magat, akkor nézze meg a kepet es üzenjen nekem gondolatban. Az is igaz, hogy itt nem olyan merevek a tanárok, tehat simán kinyithatta a tolltartót bármikor, de olyan is volt, hogy a tanár csak ugy megölelgette az elveszettnek látszó gyerekeket....

2014. szept. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek.

Az első, hogy ma reggel nem sírt, egy hét után először.

Nem bízom el magam, mert jön a hétvége, de ez már haladás.

Tegnap beszéltem a tanítónénivel. Megnyugtatott, hogy minden elsős évben van ilyen kisgyerek. És miután otthagyom, max. 5 percig sír és megnyugszik. Azt is mondta, hogy fel kell készülni arra, hogy az érzékenyebb gyerekeknél az őszi szünet után újra kell kezdeni a beszokást.

2014. szept. 19. 08:55
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Átérzem a helyzetet, én is ugyanúgy sírtam, hogy anyukámmal akarok lenni, és az ablakból mindig néztem ahogy elmegy, és anyukám mondta hogy neki is borzasztó volt ott hagyni engem. de azóta már felnőtte, és csak mosolygok rajta. és én is mindig vinni akartam egy babámat magammal. azt viszont a mai napig nem értem, hogy miért nem lehet a gyereknél az iskolába, amikor még elsős, ha egyszer megnyugtatja. ilyen hülye szabályok vannak. El fog múlni a sírás ahogy megszokja, bizony ilyen az iskola. Egy kényszer a gyereknek.
2014. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!