Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Angol vagy német?

Angol vagy német?

Figyelt kérdés

Kisebbik fiam jövőre megy iskolába.

Abban az iskolában ,ahova szeretném íratni,mindkét nyelvet tanítják,választhatunk,melyiket szeretnénk.

A 4 évvel idősebb tesó másik suliba jár,náluk csak angol van,így ő azt tanulja.

Segíteni tudnék neki,mert mindkét nyelvet beszélem.

A saját tapasztalatom az,hogy 10 év német tanulás után sokkal könnyebb volt az angol.

De most nem tudok választani...


2014. dec. 15. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a jó angoltudás sokkal fontosabb. Nagy előny, ha valaki tud németül, de az angolt minden munkahelyen kérik kb, alapkövetelmény.
2014. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Angol. Minden más csak utána következik a mai világban.
2014. dec. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a suliban szintén választható, a másik, nem választott nyelvet pedig fakultáción oktatják délután. Ez így elég szerencsés megoldás. Mivel én is mindkét nyelvet beszélem, ha máshogy nem, otthon biztos tanítanám, vagy magán úton taníttatnám neki a másik nyelvet.

Nem hiszem, hogy manapság egyértelműen meg lehetne állapítani, hogy melyik a fontosabb nyelv a kettő közül.

És sokszor voltam már olyan helyzetben is, hogy hálát adtam az istennek, hogy mindkettőt beszélem, különben nem tudtam volna megoldani egy-egy szituációt, élethelyzetet.

2014. dec. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 15 év angol után jött a német, végtelenül könnyű volt. Ahogy minden más nyelv is, amivel eddig találkoztam. Viszont a munkakereséskor egy betonbiztos angol tudás az elsődleges elvárás, a többi nyelv csak plusz.
2014. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Akkor max. ,ha nem fér be az angolos csoportba,marad a német.

2014. dec. 15. 10:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Én magam németpárti vagyok, de a gyereket biztos, hogy angolra íratnám be. Nekik már természetesnek kellene lennie, hogy angolul is beszélnek.
2014. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én német tanulással kezdtem a pályafutásomat az általános iskolában, totál kudarc volt, elvette a kedvem az egésztől, képtelen voltam megtanulni, tiszta mumus volt. Aztán a gimiben jött az olasz, az egyetemen az angol, mindkettő gond nélkül ment, sikerélményekkel és nyelvvizsgákkal. Szóval szerintem is angol.
2014. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőt beszélem, de a németet már csak "hobbiból", mert az üzleti világban aki német anyanyelvű, az is tud angolul. Inkább angol + 1 ritkább nyelv. Mondjuk orosz vagy kínai.
2014. dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból azt mondom, először is nézd meg a tanárt, melyikük szimpatikusabb. Másodszor azt is érdemes megtudni, hányan járnak az adott nyelvre. A fiunk angollal kezdte elsőben (mondjuk ez 3. osztályig itt csak heti egy „ismerkedést” jelentett), a 30 főből 23 angolra ment. Majd kiderült, hogy az angoltanár annyira nem bírja a kicsiket, hogy egy év után konkrétan utálta már a nyelvet a gyerek. Ekkor átvittem németre, ahol csak kb. 10-en vannak (mások is elmenekültek az angolról később), a tanár jó fej, szeretik.

Mivel én nem tudok németül, és nem is igazán szeretem azt a nyelvet (ha lehet ilyet mondani egy nyelvről :)), nem volt egyszerű döntés, de a némettanár, és azok a barátaim, akik mindkét nyelvet beszélik azt mondták, a német után már gyerekjáték az angolt megtanulni.


Azt gondolom én is, hogy angolul kell tudnia a gyereknek, ugyanakkor azt is, hogy – hacsak nem nyelvtagozatos a suli heti sok-sok játékos nyelvórával – alsóban az a lényeg, hogy szeresse a tanárt és így a nyelvtanulást. Ehhez pedig fontos a jó tanár, és a kis létszám. Tudom, hogy sokan már oviban nyelvoktatásra hordják a gyereküket, de én azokkal értek egyet, akik szerint igazából felsőben-középiskolában lehet valóban hatékonyan nyelvet tanulni, és meg is tudja tanulni akkor majd.

2014. dec. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Német


Most vagyok végzős gimnazista, én is némettel kezdtem elsőtőll, ötödikben bejött az angol. Annyira egyszerű volt megtanulnom német után angolul, hogy mostmár mindkét nyelvet B2 feletti szinten beszélem (nyelvvizsgám is van).

Az a tapasztalatom, hogy nálunk az évfolyamon a diákok 90%-ának, aki némettel kedzte és angol a második, megvan a 2 nyelvvizsga, míg az angollal kezdők elenyésző százalékának van két nyelvből is nyelvvizsgája.

Egyetértek, hogy nagyon fontos a biztos angoltudás, de egy nyelv ismeretével ma már nem megy az ember sokra.

2014. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!