Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Angol vagy német?

Angol vagy német?

Figyelt kérdés

Kisebbik fiam jövőre megy iskolába.

Abban az iskolában ,ahova szeretném íratni,mindkét nyelvet tanítják,választhatunk,melyiket szeretnénk.

A 4 évvel idősebb tesó másik suliba jár,náluk csak angol van,így ő azt tanulja.

Segíteni tudnék neki,mert mindkét nyelvet beszélem.

A saját tapasztalatom az,hogy 10 év német tanulás után sokkal könnyebb volt az angol.

De most nem tudok választani...


2014. dec. 15. 09:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
attól függ, mi a továbbtanulási terve. Külföldön hazánk fiai általában német nyelvterületen dolgoznak tovább (Ausztria, Németország), ott előny a német nyelvtudás. Az angolt könnyű megtanulni, én egy év alatt középfokig jutottam. A német persze nehezebb... Ezért ha a németet megtanulja, az angol gyerekjáték lesz. Ma már az angol alapszint, ha valaki nem tud, nincs esélye, de az angol nyelvtudás meg nem előny ma már. Egy német/angol nagyon jól jöhet. Bizonyos környezetekben például a német az elvárás (pl. folyami hajózás nagyon kifizetődő, ott a németet kell tudni, a tengeri hajózási munkáknál viszont az angolt). Ausztriában szintén sokat segít a német, ha a pályája kezdetén pénzt is szeretne keresni.
2014. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Német. Utána sokkal könnyebb lesz az angol. Saját, illetve gyermekeim tapasztalata is ez.Ráadásul sokan német nyelvterületre mennek később dolgozni.
2014. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Német! Angoltanár létemre mondom ezt. Sok-sok év tapasztalatával én is azt látom, hogy akiknek a német az első nyelv utána gyerekjáték az angol, fordítva viszont nem igaz. Nyilván van kivétel, de ez az átlag.

Én is ezen az alapon németre irattam a lányomat, nem bántam meg. És az is igaz, hogy németórán vannak összesen hatan, angolon tizenheten!

2015. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!