Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Visszatartható e a 2008....

Visszatartható e a 2008. decemberi születésű gyerek?

Figyelt kérdés
Mármint muszáj e 2015. szeptemberében iskolába mennie vagy az óvónő és a szülő dönthet e úgy , hogy marad még egy évet oviban?

2014. dec. 16. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Csak akkor, ha a gyerek még nem iskola érett, és ezt az orvos is igazolja.
2014. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Az én lányom is 2008 dcemberi. Ő még marad 1 évet oviba, de ez orvos döntötte el, nem én vagy az óvónők.
2014. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Vissza, Szakértői véleménnyel.
2014. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz már erős indok kell. Az enyém is ennyi idős.
2014. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

szülő nem. nevtan megvizsgálja és ő dönti el.

de amúgy miért szeretnéd visszatartani. enyém 2009 decemberi, biztos, hogy 2016-ban megy suliba, nem is kérdés. szerintem ez a legjobb idő, nyáriak-tavasziak kicsik, aki még marad, az meg sok, 8 évesen kezdeni szerintem már nem jó.

2014. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem 8 éves lesz, hanem csak 7 év 9 hónapos. Egyébként beszédhibás és beszédészlelési problémája is van, de már a hócipőm teli van a helyi nevtannal, így nem szeretném további vizsgálatoknak alávetetni. Sem logopédiai osztályba vinni. Illetve szociálisan is ráfér még egy év ovi. Az óvónők szerint pedig visszatartható vezető óvónői véleménnyel. Máshonnan - szakembertől - meg azt hallom, hogy nem. A jogszabályból én is azt olvasom ki, amit az óvónő mond. Szóval kicsit meg vagyok zavarodva a sok ellentétes vélemény miatt.
2014. dec. 17. 11:57
 7/19 anonim ***** válasza:

mivel 8. évét töltené iskolakezdéskor ezért így bonyolultabb, elméletileg nem elég az óvónő véleménye.

ha az óvónő nem tartja iskolaérettnek akkor el kell küldenie a nevtanban, hogy ők eldöntsék, valóban nem az. tehát ilyen módon igaza van az óvónőnek.

meg egy nyáron 6. évet töltő gyereknél is elég az óvónő véleménye ha nem kérdés az évismétlés.

de nálatok szerintem nem tudjátok kivédeni a nevtant.


nekem mint írtam 2008. decemberi a gyerekem, legnagyobb döbbenetemre megvolt már az iskolaérettségi vizsgálat és 1,5 év múlva el kell kezdenie a sulit, nincs mód az ismétlésre. igaz, én nem is szeretném.

egyébként nálunk is logopédiai gondok vannak, megkésett beszédfejlődésű, kommunikációs zavara van, azon kívül dys gyanús. heti 2 fejlesztést kap, ki van írva neki, iskolában is kapni fogja.

logopédiai osztályt azért nézd meg, én nagyon jónak tartom, kis létszámú, másképp tanulnak, egy beszéd problémás gyereknél 1-2 év ilyen iskolában lehet, hogy sokkal hatásosabb mint még egy év játék. ott valóban minden nap a problémáján segítenek, míg óvodában ha jár is logopédushoz, nem tudják olyan szinten fejleszteni.

persze nem rábeszéllek, csak bíztatnálak, hogy menj el egy nyílt napra és nézd meg mielőtt teljesen elzárkózol előle

2014. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen. Az óvodavezető döntése alapján. Aki nyilván nem ismeri a gyerekeket, ezért az óvónők véleményére hagyatkozik, akik viszont - nálunk - a szülők kérését figyelembe veszik, ha tartani akarják a gyereket.
2014. dec. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Most én azért lettem lepontozva mert 2008 decemberi a gyerekem, vagy azért mert még marad 1 évig ovis?


Sok buta nő...

2014. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
bocsi szerintem is mennie kell jővő szeptemberbe ,hisz 7 éves lesz ,mert ha jol számolom jővő decemberben lesz 7 éves ,nem 8 de akkor is mennie kell és ha ilyen problémái vanak akkor jobb neki logopédiai osztály,akár 7 évesen akkár 8 évesen megy óviba .
2014. dec. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!