Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolába beíratás hogy működik?

Iskolába beíratás hogy működik?

Figyelt kérdés
Tavasszal be kell íratnom iskolába a gyermeket, de lehet, hogy nyáron elköltözünk. Beírathatom arra a helyre is, így hogy nincs oda vonatkozó lakcímkártyánk? Vagy ha már biztos lesz, hogy oda megyünk, átveszik az itteni iskolából? Foglalkoznak vele majd nyári szünet alatt?
2014. dec. 26. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Azon is múlik, hogy az iskola mennyire felkapott, fel tudja-e venni a (jelenleg) nem körzeteseket. Ha nem biztos a költözés, akkor nem tudsz mást tenni, mint beíratod a jelenleg körzetesbe, és nyáron átiratkoztok. Jó esetben fel tudják venni oda is (nyáron is intézheted, van mindig ügyelet). Ha tuti a költözés, és esetleg most be tudtok oda (vagy a suli körzetébe más állandó lakhelyre pl. nagyi), akkor jelentkezzetek át, és automatikusan oda iratkozzatok. Bonyolult, át kell gondolni... Fontos, az állandó lakcím számít, nem a tartózkodási hely.
2014. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tartózkodási hely is számít, nekünk volt is ebből gondunk tavaly. Az állandó lakcímünk szerint ugyanis körzetesek voltunk a választott iskola szempontjából (anyukámnál van a papír szerinti lakóhelyünk), de de a tartózkodási helyünk más volt, a város másik végében, mivel akkor még ott laktunk. Mentem is beíratni a gyereket, mire mondták, hogy ugye tudom, hogy nem kötelesek fölvenni, mert nem oda tartozunk? Hát mondom, én azt hittem, hogy a lakóhelyet veszik alapul. Na igen, de csak akkor, ha nincs tartózkodási hely. Úgyhogy meg kellett ígérnem, hogy másnap elmegyek az önkormányzathoz és megszüntetem a tartózkodási helyet, és akkor garantáltan fel tudják venni. Ugyanis mi is nyáron költöztünk a suli közelébe, de a beíratáskor még nem ott laktunk.
2014. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Amiket írtál kedves 2. nem tudtam. Csak egy kicsit elgondolkodtató, hogy akinek van állandó lakhelye és tartózkodási helye is, akkor az hova írassa a gyerekét? A tartózkodási helyhez körzetes suli hivatkozhat a törvényre, hogy az állandó lakcím számít. Azt meg ugye egyik törvény sem tiltja, hogy valakinek legyen állandó meg tartózkodási helye is.


Ettől függetlenül elhiszem, amiket írsz.

2014. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hmm... hát jó kérdés, én nem próbálkoztam a tartózkodási hely szerinti körzetes iskolával, mert tudtam, hogy nyáron költözünk, szóval azt nem tudom, hogy ott mondták volna-e esetleg, hogy nem kötelesek felvenni. De hát igen, ahova sokan jelentkeznek, ott próbálják mindenféle módon elhajtani a "felesleget" sajnos.
2014. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!