Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha nem viszem vissza a tanköny...

Ha nem viszem vissza a tankönyvet az iskolába milyen eljárást tudnak ellenem tenni? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzett iskolát váltottunk szeptember végén mert messzebre költöztünk , akkor amikor elhoztam az elöző iskolából a gyereket elhoztam a tankönyveit a tanár mindenki tudot róla , erre ma telefonon közlik velem hogy jött egy új gyerek és vigyem vissza a tankönyveket mert nincs miből tanulnia a gyereknek , nah és mivan az én gyerekemmel az én gyerekem miből fog tanulni kérdezem ? Mondja nekem a hölgy hogy mondjam meg a mostani tanárnak hogy rendeljen könyveket mondom marha jó és ha mondom nem tud ? akkor is vissza kell vigyem mert az év elején alá írtam egy papírt hogy az iskolájé a tankönyv , mondom oké rendben , mondtam ha nem tud a tanárnő rendelni akkor magukhoz csak év végén fogom vissza vinni , erre közli velem a hülgy hogy eljárást indit ellenem .
2014. nov. 24. 08:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kellett volna adnod, és az új suliba igényelni.
2014. nov. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
értem én a problémád, de ezt akkor is lopásnak hívják
2014. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha aláírtál ilyen papírt, akkor tényleg a régi iskola tulajdona a tankönyv, és vissza kell adnod, és az új suliban rendeltetni másikat. Ha nem adod vissza, akkor megteszi a régi iskola a bejelentést a rendőrség felé, és valszeg kifizettetik veled a tankönyvek beszerzési árát.
2014. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudnak.Vissza kell vinni.
2014. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Feljelenthetnek lopásért, mivel a könyvek az iskola tulajdonát képezik.
2014. nov. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
ez lopás és nincs igazad. ott több gyereket kiszolgálna, a te gyereked elöbbre való náluk?
2014. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartós könyv, akkor vissza kell adni, ez van. Igényelj az új suliban újat. Amúgy tényleg nincs igazad és a stílusod is hagy kívánni valót maga után...
2014. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nah várjatok 2 hónapja eljöttünk az iksolából akkor elhozhatuk , most hogy oda új gyerek ment akkor találják ki hogy vissza kell vinni ? Eddig nem hiányzott nekik , sőt mondom amikor eljöttünk akkor hozni kellett magunkkal még kérdeztem is a tanár nőt mondta igen minden tankönyvet vigyünk . Ott több gyereket kiszolgálna ? 1 gyereknek kell 1 osztályos úgy mint a kislányom . Azt nem értem még hogy ha az a kislány most ment abba a suliba elötte hova járt ? Mert az én kislányomnak is volt tankönyve az elöző suliból . Semmi gond nem lett volna ha ezt akkor közlik velem hogy ne vigyem el az új suliba igényeljek, de ezt most közlik 2 hónap múlva és csak azért mert új gyerek ment az iskolába ? Az én kislányom miből tanuljon amíg itt ebben a suliban nem kap új tankönyvet ? hm kérdem én ? Arról volt szó az elöző iskolában is hogy év végén kell vissza jutattni . Nah most ha ebben a suliban már nincs rá lehetőség a pótrendelésre akkor nem fogom vissza adni az elöző iskolának mert az én kislányom akkor nem tud miből tanulni az ő hibájukból . Ezt akkor kellett volna közölni nem most . Szerintem jogos a felháborodásom.
2014. nov. 24. 11:05
 9/22 A kérdező kommentje:

7 válaszoló mi a gond a stílusommal ? Az hogy megvédem a gyerekem szemponjait ?

Mert te nem védenéd a gyereked ?

2014. nov. 24. 11:07
 10/22 A kérdező kommentje:

6 válaszoló igen előrevalóbb az én gyerekem . Neked van gyereked ? Te egy idegen gyerek szemponjait néznéd vagy a sajátodét ?


Mondtam a hölgynek ha a mostani sulink tud igényelni új könyveket vissza viszem ha nem akkor max év végén mert nem tud miből tanulni a gyerekem mégegyszer hangsulyozom nem én hibáztam hanem az iskola .

2014. nov. 24. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!