Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kaphat a gyerek hittanból...

Kaphat a gyerek hittanból egyest ha nem megy el egy istentiszteletre?

Figyelt kérdés
Állami iskoláról van szó, hittan óráról nem hiányzott soha. Azért írattuk oda, mert jobbnak láttuk mint az erkölcstant + barátnő is oda jár. Most viszont egyest kapott mert nem ment el valami rendezvényre iskola időn kívül a templomba. Szerintem jogtalan. Ha jogos milyen alapon adhat ilyenért egyest a tanár?

2015. jan. 14. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogtalan. Beszélj az osztályfőnökkel, igazgatóval.
2015. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha iskolán kívüli program akkor tényleg jogtalan.

De ez pontosan milyen rendezvény volt?

2015. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg nem mentünk el dec. 25-én az istentiszteletre. ÉS: kaptunk egy kosár almát az egyháztól.


Szép különbségek vannak. :(

2015. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pontosan egy ünnepi istentisztelet volt. De szerintem teljesen mindegy, csak azt szeretném tudni, hogy van -e jogszabály arra, hogy ilyen követelményeket állítsanak a hittanos gyerekek elé. Mármint, hogy kötelező iskolán kívüli programok vannak és ha nem megy akkor egyest kap. Mert ha van erre törvényes lehetőség akkor elgondolkozunk jövőre az erkölcstanon vagy egy normálisabb egyházon. Amúgy első körben a hitoktatóval fogok beszélni, csak előtte szeretném tudni a törvényeket.
2015. jan. 14. 22:07
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Keresztlányoméknál ( másodikos, szintén állami iskola) is kötelező minden vasárnap délelőtt az istentisztelet, amit az ott kapott pecséttel igazolnak a hittanórán. Ha nem megy el, igazolás kell. Elsőben még nem volt kötelező, csak 3 alkalom, msodiktól minden vasárnap. Nekem ez brutálisnak tűnik egy állami iskolában.
2015. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Amúgy én magasról tojnék egy hittan elégtelenre. Valahogy nem érintene meg lelkileg, szó nélkül aláírnám, és kész.

Félreértés ne essék, fontos dolog a hitoktatás, és az elégtelen az elégtelen, de n úgy vagyok vele, hogy ettől még lehet diplomás ember a gyerekem, hogy egyszer egyest kapott hittanból egy kimaradt istentisztelet miatt.

Számomra a hittan éppolyan tantárgy, mint a rajz, az ének, vagy mint a testnevelés. Mindegyik fontos a maga nemében, de...

Remélem érted. Én jobban aggódnék egy matekból vagy olvasásból bekapott egyesnek.

2015. jan. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem a hittan átlag izgat, elhihetitek. Jogtalannak érzem, hogy ilyesmire így kötelezzék a gyereket aki nem is egyházi suliba jár.
2015. jan. 14. 23:03
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Igazad van kérdező, ezt semmiképp ne hagyd annyiban!
2015. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek veled, nem arról van szó, hogy most négyes vagy ötös lesz év végén a gyerek, az nem számít. De ha iskolán kívüli program, akkor ezért szerintem nem adhatnak egyest. Mindenképp beszélj a hittantanárral és ha nem megfelelő választ ad, akkor meg kell mondani, hogy köszönöd szépen, jövőre nem fog járni a gyerek, és ha emiatt még ebben a tanévben hátrány éri (pl. beszól neki a tanár, ismerős gyereket akkortól szekíroztak fél évig, amikor megtudták, hogy év végén 8 osztályos gimibe megy), akkor az igazgatóhoz fogsz fordulni, vagy a feletteséhez az egyházban.

Csak udvariasan, de határozottan!

És ha beszéltél vele, lécci írd már meg, hogy mi lett a végeredmény.

2015. jan. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem nem ,de én ilyenek miatt választotam az erkölcstan.ott nem kap 1 a gyerekem .
2015. jan. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!