Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Engednétek, hogy váltson?...

Engednétek, hogy váltson? Lehet beleszólása?

Figyelt kérdés

2.-os lányom ma volt egy németórán, hogy megnézze, milyen. Nem tudtam róla.

Erre azzal jön haza, hogy már nem akar angolra járni, utálja, hisztizik, hogy váltani akar.

Mit csináljak? Én nem akarom, hogy váltson. Jobban jár az angollal.

Nektek mi a véleményetek? Mennyire szólhat bele?


2015. jan. 30. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
En nem engednem. Az altalanos iskolaban en is abba szerettem volna hagyni, szuleim nem engedtek es jol tettek! A nemettel sem jarna rosszul, de az elso idegen nyelvnek az angolnak kellene lennie. Elmagyaraznam neki miert, es nem engednek.
2015. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit mondanál, miért ne váltson?
2015. jan. 30. 17:47
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Első idegen nyelvként pont, hogy jobban jár a némettel, sokkal nehezebb nyelv, mint az angol, minél kisebb korban rögzül annál könnyebb megtanulni. Én is először németet tanultam, mert azt választottam 8 évesen, a szüleim nagyon jól tették, hogy hagyták, tökéletesen beszélek németül és angolul is.

Beszéljétek meg mit tetszett neki az órában, ami esetleg az angolban nem(tanító néni jobb, az óra stílusa, a nyelv hangzása jobban tetszik neki, stb.).

2015. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én engedném neki.Hagy tanulja azt ami tetszik neki.Később ha tovább tanul,úgyis bejön a második idegen nyelv.Ebből nem hiszem,hogy gondja lenne:)
2015. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Első idegen nyelvnek én is a németet ajánlom. Ötödikben elkezdheti majd az angolt mellé, én is így csináltam. 12.-re mindkettőből C1-es vizsgát tettem. Ellenben akik angollal kezdték, ott kb senki sem tudott angolból ÉS németből is felsőfokú nyelvvizsgát csinálni, mert a német sokkal nehezebb és kisebbként egyszerűbb megtanulni. Szeirntem hagyd neki.
2015. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy megy a lányodnak az angol? Mi az, amiért ennyire át akar menni a csoportba? A motivációját kellene pontosan megtudni.


Egyébként a te helyedben én még egy-két németórára beültetném, és csak akkor váltatnék csoportot, ha megbizonyosodnék róla, hogy még a többedik óra után is így gondolja.

2015. jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értitek a problémát. Egy 2.-os gyerek nem tud ítélni, előre gondolkozni. Neki most annyi a problémája, hogy az osztálytárs barátnője oda jár és ő is oda akar járni. Vagy a német tanárnéninek szebb a ruhája. Nem fogod tudni neki elmagyarázni a világ berendezkedését, a mostani angol középpontúságot, mert nem érti. De te érted ugye? Vagyis egyszerűen az van, amit mondasz.
2015. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük, elfogadta, hogy marad az angol. :-)
2015. febr. 6. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!