Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy lehet az, hogy egy olyan...

Hogy lehet az, hogy egy olyan gyerekre aki már ír, olvas, azt mondja az óvónő, hogy még nem iskolaérett?

Figyelt kérdés
A lányom 7 éves lesz augusztusban. Egy évvel tovább maradt az oviban, mert azt mondták így jobb lesz. Most azt akarja az óvónő, hogy maradjon még egy évet, tehát 8 éves korában kezdje az iskolát, mert szerinte még nem érett rá. Teljesen nyugodt gyerek, tud már egy éve olvasni, írni, 30 alatt összead, kivon. Voltunk iskolában próbaórán, ott külön megdicsérték, hogy milyen ügyes. Lehet, hogy elfogult vagyok és én mérem fel rosszul a helyzetet, de a tények engem igazolnak, hogy olvas, ír és számol. Nevelési tanácsadóba kell mennünk. Mi lesz ott? Mit csinálnak? Nem szeretném, hogy még egy évet ovis legyen. Már nem szeret oda járni, alig várja az iskolát. Itthon is mindig kéri, hogy írjunk neki feladatokat. Miért történik ez az egész? Óvónővel beszélni nem lehet, a gyerek se szereti őt, ő se szeret minket. Egyáltalán lehet ilyet csinálni egy átlagos, egészséges gyerek esetében, hogy csak 8 éves korában kezdje a sulit?
2015. febr. 4. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Mi az hogy nem lehet beszélni az ovónövel? Felnőtt emberek vagyunk...
2015. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem az ovó nő dönti el, a nevelési tanácsadoban kérj iskola érettségi vizsgálatott, sok a hü'e ovónő ne hagyd magad
2015. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sandrachnologic ***** válasza:
100%
Attól, hogy tud írni meg olvasni még nem biztos, hogy szociálisan iskolaérett. Lehet, hogy nem tud sokáig még egy helyben ülni, nem bírja, ha kudarc éri stb. Félre ne értsd, nem ellened irányul, csak az iskolaérettség nem csak abból áll, hogy ír és olvas. :-) Ha a nevtan szerint érett úgysem tarthatják vissza!!!
2015. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is Menj nevelési tanácsadója. Mit mond, miért nem javasolja, hogy maradjon még 1 évet? Ha tud olvasni és számolni, elég unalmas lehet neki már az ovi. Én biztos, hogy nem hagynám a 7 évesenet még 1 évig oviba.
2015. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

se te se az óvónő nem tarthatjátok vissza a gyereket. mivel 7 évet is betölti, csak a nevelési tanácsadón múlik. ott megvizsgálják és aszerint döntenek. hidd el, ők nem elfogultak semmilyen irányba, teljesen normális. utána, mikor behívnak majd az eredményért, elmondhatod, hogy te szeretnéd ha menne, ez is billentheti ha határon van.

egyébként nem vészes a teszt amit kitöltenek vele. soha nem hallott, borasztó kacifántos szavakat kell majd utánuk mondania, embert rajzolni, amin a testrészeket fogják pontozni (minden testrész 1 pont), nézik majd a szem-kéz koordinációját, tud-e cipőfűzőt kötni, padon végigsétál, majd megfordított padon, tudod ami nagyon vékony, azon is tud-e, ilyesmit :) de neten megtalálod a tesztet, nem tudom a nevét, de kis kutatással biztos hamar rábukkansz :)

2015. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az óvónő annyit mondott, hogy nem érett még rá. Kérdeztem, hogy miért. Azt mondta erre, hogy ne vonjam kétségbe a tapasztalatát és szakképzettségét. Megindokolni nem tudta. Egyszerűen dühös vagyok. Nagyon nem akarom, hogy 8 évesen kezdje az iskolát, és gondolom az ő véleményét is erősen figyelembe veszik. Egyébként semmi gond nincs a kislánnyal itthon, valószínű, hogy az oviban se, mert akkor csak szóltak volna. Sokat segít itthon, vannak barátai, a legtöbb délután itt van egy barátnő, vagy ő megy más lányokhoz. Idegen gyerekek társaságban is hamar feltalálja magát, legtöbbször ő kezdeményezi, hogy játszanak együtt. Embert valóban nem rajzol szépen, meg nem is szeret, inkább csak színezni, meg szívecskéket, virágokat. Teljesen jó a családi háttér is, nagyon szeretjük egymást apukával is, sose hallott még veszekedést, kiabálás, és vele sem kiabálok soha. Cipőt kötni nem tud, mert soha nem volt még fűzős cipője, de ha ez fontos akkor a napokban megtanítom neki. Őszintén szólva nekem ez eszembe se jutott eddig. Most ez úgy tűnik mintha magamnak akarnám bemagyarázni, hogy márpedig ő akkor is iskolaérett ha az egész világ azt mondja, hogy nem...pedig nem így van. Elfogadom ha kapok egy értelmes indoklást. De azért így, a semmire, mert CSAK ÉS KÉSZ...ez nekem nem elég. Külön dühös vagyok azért, hogy nevelési tanácsadóba kell menni, van egy kistesója, akit napközben nem tudok hova tenni, így vinnem kell őt is. Nem tudom mennyire lesz zavaró, mert kint nyilván nem hagyhatom. Egyáltalán be lehet menni a gyerekkel, vagy ő lesz ott egyedül? Amúgy tudom, hogy ettől még nem dől össze a világ, és más embereknek vannak sokkal nagyobb gondjaik is, de nem szeretném, hogy 16 évesen járja ki az általánost, és végig csúfolják mert 2 évvel idősebb a társainál :(
2015. febr. 4. 21:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez egy kicsi fura. Olyan nincs, hogy egy óvónő közli, hogy a gyerek nem iskolaérett, és a miértre a válasz az, hogy csak. Eleve a nevtanos beutalón indokolni kell a beutalás okát, és azt a szülővel is alá kell íratni. (Nálunk legalábbis így működik, de szerintem az oviban is ugyanazok a szabályok érvényesek, mint az általános iskolában.) Szerintem ne aggódj, a nevtanban szakemberek ülnek, veled is beszélnek majd, és az óvónő amúgy sem dönthet ebben a kérdésben. Ha tényleg nem iskolaérett, akkor is a te szavad a döntő.
2015. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi semmilyen beutalót nem kaptunk. Annyira ideges és mérges voltam, hogy ezt el is felejtettem megkérdezni tőle, hogy ezt nekem kell e intézni, vagy ők rendezik, adnak egy címet és időpontot és mi csak odamegyünk. Reggel megkérdezem, és azt is, hogy mégis mivel indokolja. Igazából mivel nem vagyok jártas ebben, azt sem tudtam, hogy kötelessége indokolni. Nem akartam azt, hogy úgy gondolja, hogy hisztizek.
2015. febr. 4. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Hívd fel a nevtant és kérj időpontot. A szülő kérésére is történhet, de az ovi is küldheti.


Amúgy én úgy tudtam, hogy ilyenkor kötelező a nevtan vizsgálat, az én lányomnak kötelező volt menni. Ő a kiscsoportot ismételte (akkor úgy láttuk jónak az ovival), középsős volt, amikor betöltötte a 6-ot. Az oviban azt mondták, hogy amikor betölti a 6-ot és még nem megy suliba, akkor kötelező a vizsgálat.

2015. febr. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]



ezt a cikket rágd el. megéri, nagyon szépen le van írva, hogy mi is kéne az iskolaérettséghez :)

2015. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!