Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet-e az óvoda előtt dohányo...

Lehet-e az óvoda előtt dohányozni az óvónőnek?

Figyelt kérdés
Nem találok erre egyértelmű törvényt. Ami engem nagyon bosszant, hogy a gyermekem óvónője, dadusa dohányzik. De nem csak ők, hanem az óvodában több dolgozó is. Kijárnak az óvoda épülete elé, az 5 méteres távolságot betartják. De egyszerűen nem bírom nézni, hogy ott csoportosulnak, bagóznak. Milyen példa ez egy gyereknek???? És a gyermekem óvónője, meg már kora reggel mikor viszem, olyan büdös mint egy gyárkémény, hányingerem van tőle. És a gyerekek meg ezt szagolják. Gusztustalan! Büdös füstös lehelettel, ruhában foglalkozik után a gyerekekkel. Én ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Felháborító! Mit tudok tenni? Van erre egyáltalán megoldás?

2015. jan. 24. 21:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
80%
Új ovi? lehet ,hogy máshol annyira nem dohányoznak. körül kel nézni , persze csak ha nem zárjátok ki az ötletet..
2015. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
86%
Sztem nincs rá szabályozás. A vezetőnek kéne,h legyen annyi esze,h szól nekik. Vele tudnátok beszélni? Esetleg több szülővel.
2015. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%

A törvényt betartják, ha a bejárattól minimum 5 méterre vannak. Ott tulajdonképpen már csak egyszerű emberek... Felelősségre vonni ezért nem lehet őket.

(Tudom nem nyugtat meg, de az én óvónénim is dohányzott, mindig cigiszaga volt, de ez nem volt káros hatással a fejlődésemre, rossz példának sem érzem, soha egy szál cigit se szívtam el ;) )

2015. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
18%
Nincs ilyen szabályozás, szerintem sem. Én tuti nem adnám hiteltelen ember kezébe a gyerekem. Ebbe a dohányszag is beletartozik. Testileg -lelkileg egészséges emberre bízom csak rá, ez valahol alapvető, szerintem. Keress normális ovit!
2015. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Másik óvodába azért nem szeretném vinni, mert helyileg ez van közel, ezt tudom megoldani. És nem is szeretném kiszakítani a kis barátai közül.

Gondolkoztam én is, hogy beszélek a vezetővel, de azzal csak kihúznám a gyufát az óvónőnél. Szóval tanácstalan vagyok. De végül is nagyon afelé hajlok, hogy szólok a vezetőnek.

2015. jan. 24. 21:43
 6/38 anonim ***** válasza:
99%

ezzel nem tudsz mit tenni, nincs jogod megtiltani, hogy dohányozzon.

a törvény a Szervezeti Működési Szabályozatban találod, miszerint az óvoda udvarán illetve az épület 5m-es körzetében tilos dohányozni, ez mind a szülőkre, mind a dolgozókra vonatkozik. az SzMSz-t megtalálod kifüggesztve az óvodában. olyan törvényt ne keress, hogy egy óvónő nem dohányozhat akár munkaidőben, mert nem tilthatnak meg ilyet 18 éves kor fölött.


annyit tehetsz, hogy szépen megkéred, mosson kezet dohányzás után. vagy csoportot váltasz

2015. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 mantis religiosa ***** válasza:
86%
Szegény ovodai alkalmazottak! Betartják a törvényt, mégis félteniük kell az állásukat! 40 évvel ezelőtt SEMMILYEN szabályozás nem volt, ovónéni, gondnok bácsi és a szakácsnő, szívta, ahol tudta, mégis felnőttünk, anélkül, hogy cigarettáznánk, sőt ez inkább visszatartó élmény volt. Szerintem kicsit túlreagálod a dolgot. A gyerekeiddel beszélgettél már a dohányzásról, oviról? 20 év múlva nem megy egyetemre a gyereked, mert a prof. dohányzik? Szállj már le a földre!
2015. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Nehéz ügy, az biztos. Csak attól tartok, hogy ha szólok az óvónőnek, hogy figyeljen oda a kézmosásra, a higiéniára, akkor megint sértődés lesz. Volt már arra példa, hogy szóltam valamiért (jogosan, de teljesen normális hangnemben) és vérig volt sértve. És ha megint szólok, akkor ezzel a gyerekemnek teszek rosszat, szerintem.
2015. jan. 24. 22:03
 9/38 A kérdező kommentje:

Leszálltam a földre, eddig is a földön jártam.

Ebből az egészből, ami nagyon idegesít, hogy ápolatlan, és olyan büdös cigiszagú, mintha egy talponálló kocsmába vinném reggel a gyerekem.

2015. jan. 24. 22:10
 10/38 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem se ütközik semmilyen törvénybe, de én úgy gondolom, kicsit felfújod ezt a dolgot. Nekem pl.apukám dohányzik, én is rettenetesen büdösnek érzem màr így felnőttként. Viszont a kisfiam baba kora óta ezt szagolja rajta, és sosem reklamált, hogy büdös a papa, pedig biztosan megtenné, ha zavarná, neki ez csak egy szag a sok közül.

Gyerekkoromban én is rengeteget voltam a nagyszüleimnél, akik mindketten dohányoztak. Mikor hazamentem, anyukám mindig ki volt akadva, hogy milyen büdösek a ruháim, hajam, stb. (ez kb. 30 éve volt), engem ez mégsem zavart gyerekként.

Az óvónők nem károsítják a gyerekek egészségét, hiszen elég messze vannak tőlük, a gyerek több káros anyagot szív be, ha végigmész vele egy forgalmasabb út mellett.

A példa szerencsés esetben te vagy számára, szóval nem ettől fog felnőttként dohányozni, hogy esetleg látta az óvónőtől.

Nem mondom, hogy ez jó dolog, de azt sem gondolom, hogy akkora tragédia, amekkorát csinálsz belőle, csupán annyi a kellemtlenség benne, hogy büdös az óvónő.

Még az is lehet, hogy a gyerekek utánozzák magát a mozdulatot, játékból cigiznek, de nem ettől fognak felnőttként dohányossá válni.

2015. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!