Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik osztályt választanátok?...

Melyik osztályt választanátok? Elsős lesz a kislányom (nagyon jó képességű), ez az egy iskola jöhet szóba.

Figyelt kérdés

A verzió: kedves, szimpatikus tanítónéni, de a napközis párjáról semmit nem tudunk. Zenetagozatos osztály, elsőben ez furulyázást és mindennapos plusz énekórát jelent, meg fellépéseket... másodikban bejön a kötelező szolfézs, harmadiktól még ezeken kívül a kórus heti 3 óra!, bár az iskolai szolfézs kiváltható zeneiskolaival heti 2x (megadott tanárnőnél) és ajánlott hangszert választani. És hát fellépések, versenyek stb dögivel...

A lányom jó kifejezetten jó zenei vénájú, énekhangja nagyon szép, ritmusérzéke kiváló - de szerintem ez indokolatlanul sok leterheltség, helyette inkább járatnám valami zenés mozgásra, táncolni jobban is szeret, mint énekelni. Viszont ezek az osztályok általában válogatott képességű gyerekanyagból állnak, jó lenne a "húzóerő", normális a szülői közösség stb.

B verzió: általános tantervű osztály. A tanítónéni klasszisnak számít, nekünk is nagyon szimpi, jó kezekben lenne a lányom nála. De csak két évig viszi a gyerekeket. Aki utána kapja őket, neki is jó híre van. Itt átlagos osztályösszetétel, átlagos leterheltségre lehet számítani.

Eleve napköziotthonos a rendszer, tehát 4 körül lehet menni értük alapjáraton. Sok sport és szakkörlehetőség van a suliban és a városban is. Én úgy érzem, a B felé húzok, és majd amit szeretne sportolni vagy később nyelv stb, de ne legyen már versenyistállóban. A család viszont az A-t szeretné, mert felénk presztízskérdés a zenei osztályba járni egy gyereknek.

Ti mit gondoltok???


2015. febr. 26. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
én is a B-t választanám a helyedben annak ellenére, hogy nekem is van némi közöm a zenéhez :) amikor 3. osztályban el kellett járnom zongorára is meg szolfézsra is heti 2-szer mindegyikre, már az sok volt, nem ha még kórus meg versenyek lettek volna, így akkor abba is hagytam a tanulást, és 8. osztályos koromban saját kérésemre mentem el magántanárhoz zongorát tanulni, gimnáziumban meg elmentem mellette magán énekszakra is a zeneiskolába, szóval semmiről nincs lekésve, lehet máshogy is zenét tanulni, nem kell ahhoz zenei általánosba járni, ahol én is úgy gondolom nagyon le lenne terhelve
2015. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Azt, hogy a család mit akar a legkevésbé sem érdekelne. Én a gyerekemmel beszélném meg, hogy mit szeretne, nem vadidegen emberektől kérdezősködnék, akik nem ismerik sem a gyereket, sem a helyzetet.
2015. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ének-zene tagozatos voltam általánosban.Imádtam.Anno én szerettem volna arra menni,a szüleim meg engedték.Egyébként ott nem kell felvételizni?
2015. febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem a lányodat kérdezed? Hol érezted jól magad? Melyik tűnik neked kedvesebbnek? Végülis "csak" ő lesz vele napi több órát sok éven keresztül.... A család véleménye baromira nem számít.
2015. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
B választanám a család mit takar nagyszülöket ? Mert engem nem èrdekelne hogy a nagymama,nagybácsi,hugom ,báttyám mit mond csak az számit ebben az esetben te mit szeretnèl ès a fèrjed .
2015. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

természetesen beszélgettem a lánykával erről, de neki mindkét tanító néni szimpi volt így elsőre, jobban meg nem tudja megismerni őket, mert a barátkozós délután egy hónappal a beíratkozás után lesz, már kifejezetten a leendő osztályoknak. Tehát matthelyzet: hogy ismerjük meg őket, ha már előtte el kell dönteni kihez kerüljön...

Azt pedig nem hiszem, hogy egy 6 éves gyerek fel tudja mérni, hogy mi mivel jár, nemhogy egy spec osztály, de egyáltalán maga az iskola. És mivel a szimpátián kívül semmire nem tud alapozni, egy ilyen fajsúlyú döntést nem lehet rábízni egy gyerekre, úgyhogy ebben nem értek veletek egyet.

A "család" pedig takarja egyrészt az én anyukámat, valamint apóst-anyóst. Látom, hogy visszatetszést keltett bennetek, hogy kikértem a véleményüket :) egyrészt szerves részei az életünknek és ismerik a gyereket, a képességeit stb, másfelől mindhárman pedagógusok, akik ismerik a mai iskolarendszert, a viszonyokat stb. Nálam kompetensebbek vélem őket ebben a témában, ugyanakkor kicsit azt éreztem a részükről, hogy az "elithez tartozás" végett szorgalmazzák a zeneit, nem a gyerek érdekeit figyelembe véve.

Aztán ki tudja. Az óvónőink is ezt javasolják, mondván, hogy zenei tehetség, ott a helye, meg hogy ne féljek a terheléstől, mert okos stb, és hát ugye "teher alatt nő a pálma". De én nem versenyistállóba akarom benyomni, mert én versenysportoltam gyerekként, úgyhogy első kézből tudom mennyire elveszi az ember gyerekkorát az ilyesmi, noha én választottam és szerettem is csinálni amíg csinálhattam. De visszagondolva sokat veszítettem miatta és őt meg akarom kímélni ettől.


A hangszeren való játék egyáltalán nem érdekli és amikor azt pedzegettem tegnap, hogy az ének élvezetesebb-e számára vagy a sport, akkor egyértelműen kijelentette, hogy valami zenés sport :) ez megerősített abban, hogy valószínűleg a sima osztályba fogom adni, és mellé eljár majd valamit mozogni heti 2-3x (amit ő választ).

2015. márc. 1. 23:40
 7/8 anonim válasza:

Csókolom!

Én most vagyok 8-os, és az egész általánost zenei tagozaton vittem végig. Ugyan elsőre tényleg versenyistállónak tűnik, de nem terheli le annyira a gyerekeket. Az ilyen osztályokban mindig nagyon jó közösség alakul ki, mind gyerekek, mind szülők terén. Az ajánlott hangszerválasztást sem muszáj 1-től fogva gyakoroltatni, hanem például lépcsőzetesen: 1-ben furulya és plussz énekóra, 2-tól szolfézs, 3-ban vagy 4-ben pedig jöhet a hangszer is. Tényleg érdemes lenne zeneibe iratni a kislányt.^^ Gyerek szemszögből: 14/L

2015. márc. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válasz!

Időközben kijelölték a leendő napköziseket is, a zeneis osztályé kifejezetten unszimpatikus, a bemutató órákon pedig a sima osztály tanítónénijének jobban tetszettek a megnyilvánulásai (motiváció, fegyelmezés stb). Ez alapján a sima osztályba fog kerülni a lány.

(Voltunk kipróbálni két sportot, mindkettőért lelkes, még megy majd pár alkalommal aztán dönt valamelyik mellett. A hangszertanulás viszont egyáltalán nem érdekli továbbra sem).

2015. márc. 12. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!