Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek szakma vagy gimi?...

Szerintetek szakma vagy gimi? Melyik sulit választanátok?

Figyelt kérdés

Az egyik: Stromfeld Aurél Gépipari, Építőipari és Informatikai Szakközépiskola .

Az iskola jól fel van szerelve ... viszont egy festés kéne rá. 3.as átlaggal fölvesznek , szóval kicsit gyengébb és egy idegen nyelv(angol).



Másik:Madách Imre Gimnázium . Kevésbé van felszerelve , nem sok teremben van interaktívtábla viszont erősebb iskola (4,5ös átlag+felvételi)Két nyelv.



Fogalmam sincs mi szeretnék lenni. Nagyon semmi nem érdekel...


2012. jan. 8. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Előbbi.

Szerintem ha komolyan veszed a tanulást, onnan is tovább tudsz még tanulni, ha akarsz. De ha nem, akkor már lesz egy képesítésed, nem csak az érettségi.

Ez akkor is előny szerintem, ha mész tovább főiskolára.

Én nem mostanában érettségiztem, de még ma is úgy gondolom, hogy jó választás volt szakközépbe járni gimnázium helyett. És elvégeztem utána egy egyetemet is, ez azért nem csak a gimisek kiváltsága.

2012. jan. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

gimnáziumba mennék


14L


ha nem akarod egy meggondolatlan döntéssel elrontani az életed, ne menj szakközépbe.


gimiben sokkal jobb, 1- erősebb, 2- nem ad szakmát, de lesz időd eldönteni, mi akarsz lenni, és továbbtanulhatsz

2012. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Szakközép után nehezebben módosítasz szakmát - és lehet, hogy egész életedben bánni fogod, hogy nem tudsz 18 évesen más szakmába menni.

Ha most pl. a Stromfeld Aurél Gépipari, Építőipari és Informatikai Szakközépiskolába jelentkezel Informatikusnak, de 18 évesen eszedbe jut, hogy mégis inkább biológus akarsz lenni, akkor onnan, akkor, már nem tudsz változtatni. A gimnáziumból simán, ráaadásul a Madáchnak jó híre is van, szemben egy 3-as tanulmányi átlaggal felvételt nyerhető diáksereggel... khm.

2012. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudod mi legyél akkor gimibe menj.Én egyet tudtam hogy cukrász akarok lenni az is lettem(pék-cukrász)de az is biztos volt hogy egyetemre nem megyek(nem az eredméynem miat mert annyira nem kell lenézni a szakmunkást az is tanul annyit vagy még többet szakmával együtt mint egy éretségiző)de!ma már 23 vagyok és anyuka sehova nem tudok elmenni a szakmámba dolgozni a kisgyerekem miatt mert rengeteg a hétvégi meló.Na ezt nagyon mérlegeld hogy mennyire akarsz 12 órákat dolgozni 80ezerért.Menj gimibe tanulj sokat és vidd valamire.Nem az eyetemet mondom mert diplomával is kitörölheted a se...det,de legaláb éretségid legyen akkor már olyat szakmát válaszz mert onnan tudsz tovább menni.Sok sikert
2012. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Második, 14 évesen aztán nagyon tudhatod, mivel lehet "elrontani az egész életet".
2012. jan. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

A szakközép nem ad szakmát, ne hülyesékedjetek már. Én is szakközepes vagyok, és csak érettségit kapok.

Majd azok fognak szakmát kapni, akik jövőre kezdik a kilencediket.

2012. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Gimnázium!:) Sok sikert!;)
2012. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ... jah és még igen . annyit , hogy a szakmunkás is csak érettségit ad ami 4-5 év . utána még 2 év míg leteszed a szakmát.
2012. jan. 10. 07:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Milyen tanuló vagy, jól megy a tanulás? Mert ha valószínűleg tovább akarsz majd tanulni, akkor mindenképpen a gimibe menj, ez erősebb is az oktatás, meg a társaság is húzni fog. Persze szakközépből is lehet, de úgy nehezebb.

A két nyelvvel jól járnál, az fontos a mai világban. De ha nem vagy túl jó tanuló, és nem undorodsz az infótól, akkor a szakközepet válaszd, az informatika érdekes és jól is fizet. :)

Én személy szerint a gimit választanám, de mindig is egyetemre akartam menni, szóval ne ez alapján dönts.

Az interaktív tábla alapján ne dönts, nálunk van több teremben is, de még soha nem láttam hogy használták volna, pedig 3. éve járok ide. :D

2012. jan. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az átlagom olyan 4es ...
2012. jan. 11. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!