Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Te hogy reagálod le, amikor a...

Te hogy reagálod le, amikor a gyereked nem csinálja meg a házi feladatot és emiatt egyest kap?

Figyelt kérdés

Nem 8-10 éves gyerekről van szó, hanem 12 évesről.

Jó tanuló, persze nem kitűnő, de többnyire négyesei vannak. Maximum pár darab hármas becsúszik évente 1-2 alkalommal.

Mindig kikérdeztük a házit régebben. Utóbbi időben csak kérdezek 5-10 kérdést a leckéből és arra válaszol.


Egy hete feladtak neki egy házit irodalomból. Esszé félét kellett volna írnia. Kb. 3-5 oldalnyit.

Volt 5 vers, amiből kettőt (választhatóan) elemezni kellett volna.

Tegnap reggel fél6-kor szólt a lányom, hogy ő bizony nem csinálta meg. "Kiment a fejemből" címszóval. Természetesen, szerinte megoldás lett volna, ha én 1,5 óra alatt összekaparok neki 3-5 oldalnyi esszét, mert ő nem csinálta meg.


Nem fordult még elő ilyen, de meg is kapta érte az első egyesét.

Mondtam neki, hogy holnap számolunk (azaz ma délután), mert az apja ma jön haza.

Úgy gondolom, hogy kijárna neki ezért büntetés, csak nem tudom, hogy mi lenne az.

Az esszét meg be kell pótolnia és "csak úgy" beadnia a tanárnak. Ehhez ragaszkodtam.


Egyébként a tanárnő felhívott tegnap délelőtt telefonon az óra után és nagyon csalódott volt.



2015. márc. 25. 13:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
ha nincs folytatása az egyesnek akkor csak számon kérném hogy volt egy hete miért nem tudta megcsinálni és megcsináltatnám vele azonal és le elenőrizném hogy tényleg kész van e .
2015. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!