Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mennyi órát szoktatok egy...

Ti mennyi órát szoktatok egy nap tanulni és házi feladatot írni?

Figyelt kérdés
gimnázium,szakközép,szakiskola,főiskola vagy egyetem? Hányadik osztály? Fiú vagy lány vagy?

2014. szept. 19. 16:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%

Írásbeli házim nem sok tantárgyból van, általában matek, fizika és angol. Ez kb. fél óra, max. 1.

A tanulás pedig attól függ, felelünk-e vagy írunk-e másnap, az is olyan 1-2 óra szokott lenni.

Egy átlagos napon 1,5 óra szokott lenni összesen a házi+tanulás. 11. évvégén tesiből voltam egyedül 4-es, a többi jegyem 5-ös volt.

Gimnázium, 12. osztály (még nem végzek idén), 18/L.

2014. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Ez eléggé változó. Szerdán rengeteget kell tanulnom másnapra(fizika , földrajz, töri , nyelvtan , irodalom matek).


De hétfőn jóval kevesebbet. Szóval ez mennyiségfüggő. De valószínű hogy azokon a napokon amikor kevesebbet kell tanulnom megtanulom azt amit ugyan későbbre kell , de így remélem jobb lesz. Nagyon zsúfoltak így szerdáim.


Gimnázium 9. osztály.

14L

2014. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Legalábbis az elmúlt 3 évben. Idén már muszáj lesz a vizsga miatt :) 18/f szakiskola
2014. szept. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A házi max fél óra szokott lenni, bár van hogy a német tanárom gondol egyet és felad 4-5 oldalt a munkafüzetből...

Tanulni annyit szoktam, hogy mindent elolvasok kb kétszer, és óra előtt is. Ez is attól függ hogy épp mennyi van. Ha másnap témazáró értelemszerűen több. :) Tippre úgy egy óra. Lassan olvasom, nem csak átfutom, így jegyzem meg.

Gimnázium, 10.oszály, lány

és az átlagom erősen 4,5 felett van mindig.

2014. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
változó, milyen óráim lesznek. Matek, fizika, német házi van írásbeli sok, azt mindig megcsinálom, az elméletet meg egyszer, kétszer elolvasom, ahogy kedvem van, inkább óra előtt szoktam átolvasni... kb. 1-2 óra
2014. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Semmit nem szoktam, nekem hála istennek elég az, hogy odafigyelek, és ragad minden, mint az állat.


Érettségire se tanultam semmi, csak a 4 év odafigyelése és 4-es, meg 5-ös lett.


Szakiskolában kell egy kicsit tanulni, mert azért itt tudni kell jó pár szabályt, meg számolást, ami nem marad meg könnyen. De ez is max 1 óra naponta.

2014. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Körülbelül 10 percet, ameddig megírom szünetben a leckét. Ezen felül hangszert gyakorlok olyan 1-2 órát naponta


11 osztály, szakközép lány

2014. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez most kicsit más, nyelvi évem van, heti 18 órában franciát tanulok, emellett nincsenek olyan tantárgyaim, amiből házit adnak, vagy dolgozatot írunk. Hét közben a házi megírása fél óra, + a tanulás is körülbelül ennyi, hétvégén napi 2 órát tanulok.


11. osztály, gimnázium, lány

2014. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában 1-1,5 órát,de előfordul,hogy 2 órát.Ebből az írásbeli olyan 20-40 perc.(Fizika szokott egy kicsit hosszabb ideig tartani,mert emelt óraszámban tanuljuk.)

10.osztály 16L

2014. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, másnap milyen óráim lesznek.

Idén eddig összesen kevesebb, mint egy órát tanultam (2x szaktantárgyat, 1x fizikát), mert csak beleolvasgattam az anyagba.

Egyébként egy átlagos napra kb. 1-1,5 órát szoktam tanulni. Ha nincs semmi tanulnivaló, akkor semennyit. Dolgozat esetén pedig többet, esetenként akár 4-5 órát (de az épp olyan tantárgyból van, amiből közben nincs felelés, szóval előtte bele se nézek a füzetbe).


Szakközépiskola, de nem Magyarországon, ez itthon komolyabb, mint egy gimi, anno a környéken ide kellett a legtöbb pontszám a felvételhez. Szóval nem egy laza iskola.

11. osztály, lány.

2014. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!