Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit mondanátok erre a...

Ti mit mondanátok erre a tanítónőnek? Jogosan vagyok dühös?

Figyelt kérdés

A kislányom imád énekkarra járni, holott a énekkarvezető tanárnő nem túl kedves, és többször is kimutatta, hogy nem igazán szimpatizál a lányommal. De ő imád énekelni.

A múltkor meg volt fázva, és köhögött egy kicsit, és úgyis elment. Más ha ilyet csinál, akkor a tanárnő agyon dicséri, hogy milyen szorgalmas, hogy még betegen is ott van, és csak annyit mond, hogy ne erőltesse a hangját, csak hallgassa a többieket, azzal is tanul. Ezen felbuzdulva ment el a lányom is.

Erre őt megalázta az egész énekkar előtt, kiállította, és leszidta, hogy hogy mer így idejönni, megfertőzni a többi jó hangú gyereket, amúgy sem tud énekelni, tűnjön kifelé... :(

Egész este sírt.

Nem igaz, hogy nincs jó hangja, itthon is sokat énekel, és lelkes is (volt eddig) nagyon.

De ha nem lenne jó hangja, akkor sem ez a megoldás, nem az operaház énekkaráról van szó könyörgöm, hanem egy általános iskolai kórusról... :(

Nagyon dühös vagyok a tanárnőre. Szerintetek jogosan?


2015. márc. 26. 12:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan, mert kulturaltan is elkuldhette volna haza. Menj be es beszelj vele, de ne ordits! Szepen nyugottan mond el neki, hogy szerinted rosszul kezelote a helyzetet. Ha nyugodt vagy azzal bosszantod ot es nem is mondhatja utana rad, hogy illettlenul viselkedtel, ha esetleg igazgatohoz kerul a dolog. Ugyesen!
2015. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bekéne menned és beszélni az érintett tanàrral vagy jelezni az osztályfőnök felé. Én is ki lennék akadva...
2015. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan..szerintem. De nemigen tudsz mit tenni azon kívül, hogy ápolgatod a leányzó lelkét. Nem hiszem, hogy volna értelme akár a tanárnőnek akár az igazgatónak bármit is mondani. Nyilván a tanárnő érzelmi analfabéta vagy egy megkeseredett ember.

Énekeljetek táncoljatok otthon sokat! Nem hiszem, hogy a kicsilány ezek után szívesen menne vissza az énekkarba 😞

2015. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Te magad is hallottad, amit a tanár mondott a lányodnak, illetve máskor a többi beteg gyereknek? Mert az jogos, hogy beteg gyerek ne menjen közösségbe és nehezen hiszem el, hogy máskor a többieket ezért megdícséri.

Ha csak a lányod mesélte ezt, akkor óvatos lennék, mert még egy felnőtt is másképp érzékeli a dolgokat, ha róla van szó, mintha másról, nemhogy egy gyerek. Pl. az "amúgy se tud énekelni" nem biztos, hogy azt jelenti, hogy rossz a hangja. Lehet, hogy arra értette a tanár, hogy most, betegen nem tud énekelni.

2015. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem, az összes barátnője alátámasztotta a sztorit, és sajnálták. Azt mondták, a többieknek, azt szokta mondani, hogy micsoda szorgalom, és elkötelezettség kell, hogy még fájós torokkal is ott legyen, és hogy ez példamutató viselkedés. Mindegyik kislány ezt mesélte egymást túlkiabálva, mert épp a lányomat vigasztalták amikor érte mentem tegnap.
2015. márc. 26. 12:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból helyesen járt el, hogy betegen minek megy oda megfertozni a többit . A durva megjegyzés miatt négyszemközt beszélnék vele, hugy valóban ez történt -e? Én mondjuk felháborítónak tartom ha betegen jár egy gyerek iskolába. A többiek veszélyeztetése.
2015. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Bemennék és beszélnék vele. Egy biztos, nem nyelnék nagyokat, hanem kiállnék a lányomért.
2015. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

ismerős a történet


az enyém (már vagy 20 éve történt):

- iskolai énekkar fellép városi rendezvényem

- fiam tagja, abszolút hallása van, és egyébként meg piszok tehetséges zongorista, viszont egy elvont gyerek (a próbákon mindig szépen megjelent és készült)

- tanárnő megadta, hogy beéneklés miatt mennyivel előbb kell megjelenni a tanulóknak az előadás előtt

- fiam - mint mondom elvont - a város másik részén levő létesítménybe megy fellépni, kivételesen jóval a megadott idő előtt, mikor rájön a tévedésére már csak futó percre ér a tényleges fellépés helyszínére

- minderről én nem tudok, beülök a közönség közé, nézem a műsort és keresem a fiam, aki nincs a színpadon, észreveszem, hogy mögöttem ül

- vége a műsornak, elmondja, hogy elkéste a tanárnő által megadott időt - de a kezdés előtt már ott volt - és a tanárnő minősíthetetlen hangon lezavarta a színpadról (megismétlem, abszolút hallás, bármikor tisztán énekel, zenész)

- aztán volt egy kis állófogadás, ahová én is meg voltam hívva ... az iskola tanárai közt már elterjedt közben a történet, és az én mentalitásomat is ismerték, tehát nem jutottam az énektanárnő közelébe, mert valamelyik másik tanár mindig elém állt, és szóval tartott


tehát nem mondtam semmit a tanárnőnek, bár lett volna mit ... aztán pár évre rá újabb gyerekem ugyanebben az iskolában, ugyanennél az énektanárnőnél az ellenőrzőbe beírva, hogy kötelező az énekkar, mert a gyerek jó hangú és hallású ... én csak annyit írtam vissza, hogy: NEM ... értette a tanárnő


szóval hagyd a fenébe, csak vigasztald meg a gyereked

2015. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne, könyörgöm, ne tanítsd arra a gyereket, hogy a tanár bármilyen módon bánhat vele... Ne hagyd ennyiben.
2015. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
én sem hagynám,hogy így megalázzák a gyerekem.mindenképpen keresd fel a suliba!
2015. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!