Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit mondanátok erre a...

Ti mit mondanátok erre a tanítónőnek? Jogosan vagyok dühös?

Figyelt kérdés

A kislányom imád énekkarra járni, holott a énekkarvezető tanárnő nem túl kedves, és többször is kimutatta, hogy nem igazán szimpatizál a lányommal. De ő imád énekelni.

A múltkor meg volt fázva, és köhögött egy kicsit, és úgyis elment. Más ha ilyet csinál, akkor a tanárnő agyon dicséri, hogy milyen szorgalmas, hogy még betegen is ott van, és csak annyit mond, hogy ne erőltesse a hangját, csak hallgassa a többieket, azzal is tanul. Ezen felbuzdulva ment el a lányom is.

Erre őt megalázta az egész énekkar előtt, kiállította, és leszidta, hogy hogy mer így idejönni, megfertőzni a többi jó hangú gyereket, amúgy sem tud énekelni, tűnjön kifelé... :(

Egész este sírt.

Nem igaz, hogy nincs jó hangja, itthon is sokat énekel, és lelkes is (volt eddig) nagyon.

De ha nem lenne jó hangja, akkor sem ez a megoldás, nem az operaház énekkaráról van szó könyörgöm, hanem egy általános iskolai kórusról... :(

Nagyon dühös vagyok a tanárnőre. Szerintetek jogosan?


2015. márc. 26. 12:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen beszélek vele. Már tegnap is beszéltem volna ha még ott lett volna, de szerencséjére nem volt, már pedig azért valamelyest lehiggadtam, de még mindig eléggé fel vagyok háborodva.

Természetesen nem olyan beteg, hogy ne mehetne közösségbe, itthon volt majdnem egy hétig, a gyerekorvos mondta, hogy most már nyugodtan mehet suliba. Csak még néha köhög kicsit, és gondolom az éneklés miatt rájött a köhögés.

2015. márc. 26. 13:28
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
velem ugyanaz történt mint a 8-as fiával :)) késtem 5 percet a fellépés előtti bemelegítésről és nem engedett énekelni... az volt az utolsó hogy megjelentem az énekkarban... valami miatt engem sem bírt a tanárnő, de fogalmam sincs miért sose voltam az a fajta aki visszabeszél, vagy arcoskodik.. tök átlagos gyerek voltam :) (egy egyházi zenekarból azért tettek ki mert jobb hangom volt a vezető feleségénél és mindenki engem akart szólistának és ez nem tetszett a feleségnek :D -kitalálták csak az járhat aki hittanra is jár, és teljesen véletlenül csak én nem értem rá hittanra menni mert épp akkor voltak a magánének óráim...) jelenleg egy városi zenekar énekese vagyok és nem is értem miért de senki se akar kitenni a zenekarból :D - szóval engem kétszer is úgymond megaláztak-kidobtak, pár napig dühös voltam meg csalódott, de úgy döntöttem megmutatom én még mindenkinek, hogy ha én akarok akkor igenis énekelni fogok! :) - nem tudom mit érnél el vele ha bemennél... szerintem is csak vigasztald meg a lányod és vagy ne járjon, hogy ne tegye ki magát ilyen megalázásoknak, vagy keressetek egy másik énekkart ahol szívesen látják
2015. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
És ezzel azt tanítsa meg a gyereknek, hogy ha bántják, jogtalanul megalázzák, akkor csak szépen csendben sunnyogva el kell menni máshová??? Pont ideje, hogy 1-2 hasonló oktatózseni megtanulná már itthon is, hogy nem lehet bármit megtenni.
2015. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van olyan, hogy tanáritúlkapás ez létező jelenség, csak senki nem beszél róla.
2015. márc. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én is beszélnék vele, sőt a kisgyereket is vinném, szép higgadtan rákérdeznék, hogy ..Néni, hogy mi is történt tegnap a próbán, mert a kislányom, azt mondta, hogy.... Akkor a kislány előtt nem fog tudni "hazudni" vagy elferdíteni az igazságot. Mert majd mondhatja, hogy biztos a lány értett félre valamit. Összegzésként szépen megkérném, hogy legyen kedves se a lányodat se senki más soha többet ne alázzon meg mások előtt.
2015. ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett a történet vége?
2015. ápr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést! Beszéltem a tanárnővel, előtte több szülő is biztosított, hogy mellettem van, mert a gyerekek mesélték otthon, hogy mi volt, és ennyi gyerek biztos, hogy nem lódít. Szóval mondtam neki, hogy vannak "tanúk" és hogy legyen szíves ne állítsa be úgy mintha másképp történt volna (az elején megpróbálta). A lelkemnek jót tett, hogy elmondtam a véleményem, de a kislányom azóta nem akar énekkarra járni, és nem is erőltetem, a közeli zeneiskolában is van egy kórus, ahová lehet járni, majd oda fog.
2015. ápr. 22. 22:58
 18/19 anonim ***** válasza:
Jó fej vagy!Igazad van mindenben!Abban is,hogy odaálltál elé,és abban is,hogy másik kórusba viszed a lányodat.
2015. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Jól tetted h átírattad. Remélem a kislányod azzal a kórussal nagyobb sikereket fog elérni mint a "tanárnőé".
2015. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!