Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megengednétek 16 éves lányotok...

Megengednétek 16 éves lányotoknak hogy kollégiumba menjen?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Én szerintem koleszos leszek, mert helyben nem találtam olyan iskolát ami megfelelne.

Még csak 7.osztályos vagyok, ősszel megyek 8.-ba. Megbizható vagyok, soha nem csináltam nagyobb "rosszaságot", becsületesen tanulok és ahogy olvasom a kollégiumok honlapját van napirend ami itthon nincs.

Ti megengednétek a gyereketeknek?

Anya megengedné szerintem mert önállób leszek de apa konzervatív még a 10 km-re lévő általános iskolába is alig akart belegyezni mert ami itt van melletünk suli inkább nem részletezném


2015. máj. 11. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
16 évesen miért nyolcadikos leszel jövőre?
2015. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most vagyok 14 éves 7.-es. Szeptemberbe leszek 15 8.-os. Jövőre 16 és akkor megyek középiskolába
2015. máj. 11. 10:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze. Nagyon sok koleszos osztálytársam volt. Szerintem ott még rövidebb pórázon vannak a diákok, mint otthon.
2015. máj. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Húgom 14evesen ment kollégiumba, nagyon jót tett neki. Tudott együtt tanulni a többiekkel, hogyha nem értett valamit a tananyagban fixen bolt valaki a kollégiumban aki el tudta magyarázni.

Mindemellett nagyon önálló lett.

Amikor hétvégente haza jött a szüleim is jobban becsülték a vele töltött időt, hisz nem láthatták mindennap.

2015. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14 évesen kerültem koleszba. Elég szigorú volt, nem is volt kérdés, hogy engedne-e.
2015. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én nem engedném meg és neked se ajállom ki tudja hogy bánnak ott a gyerekekel?
2015. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 13 évesen, hetediktől lett koleszos az egyik fiam. Nagyon nehezen, de elengedtük.
2015. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De te is gondold át,hogy koleszos akarsz-e lenni!Ami sulinkban van 5.évfolyamos rész,ami azzal jár,hogy koleszosnak kell lenni.Akiket onnan ismerek,évfolyamtársak/fiatalabbak/idősebbek 90%-a azt mondta,hogy megbánta a koleszt,és max a legelső hónapban szerették. Annó 8.végén én is szerettem volna a 9-et úgy kezdeni,hogy koleszba,de lebeszéltek róla többen,és örülök hogy nem lettem koleszos.Egyetemen úgyis kolesz lesz. :)

17/l

2015. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
voltam koleszos, de olyan volt mint egy börtön. a vezető előtte katona volt meg gyakorló elmebeteg, talán 1.5-2 évig bírtam, utána inkább bejártam, de a napi 3-4 óra utazástól meg hulla fáradt voltam, és nem nagyon maradt energiám tanulni. mai eszemmel otthonhoz közeli iskolát választanék, hacsak nem valami elit hely, ahova menni akarsz. nagyon sz*r amikor még iskola után sem csinálhatod azt amit akarsz, hanem még ott is valami p*csfejnek kell megfelelned, nem egészséges, főleg egy kamasznak, akinek idő kell arra is, hogy kitalálja a helyét a világban, meg az agynak is kell stresszmentes pihenés, hogy a tanultakat "megeméssze". meg soha nem vagy egyedül, szóval 0 magánélet, néha nagyon sok tud lenni, hogy nincs hova elhúzódni. azért voltak jó oldalai is, volt akitől sokat tanultam, nem feltétlenül tananyagot, meg sokkal közelebbi kapcsolatba kerülsz olyan osztálytársakkal, akikkel együtt élsz, de az első év után már tényleg semmi értelme nem volt
2015. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!