Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai évzáróra szokás venni...

Iskolai évzáróra szokás venni a tanároknak virágot?

Figyelt kérdés
A tanárnő hívta fel a figyelmemet arra hogy vennünk kell osztálypénzből minden tanárnak virágot akik tanították az osztályt.Egy anyukától pedig azt az infót kaptam hogy ők nem vettek az 1.év végén.Én is gondoltam rá pedig,de kicsit túlzásnak tartom hogy 1.év végén már több ezres csokrokra költsünk,mi lesz ballagásra?már ilyen 100ezres összegű ajándékokról hallok,hogy ennyiért vesznek.
2015. jún. 14. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Illik venni, de nem kell annak többezres csokornak lennie
2015. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam hogy a 2 osztályfőnöknem egy olcsóbb csokor,a másik 4 tanárnak szál díszített virág
2015. jún. 14. 14:46
 3/7 anonim ***** válasza:

En nyolcadikos vagyok, minden tanaromnak ev vegen egy cserepes viragot adtam, ugye azt elultetheti, nem szarad el, stb. Szoval illik, minden ev vegen megkoszontem az eves munkajukat. Mas osztalytarsaim csak 1-1 szal viragot adtak a tanaroknak. Nalunk ez egyenileg megy, van, aki hoz, van, aki nem.

Egy tanarra 300-1000 Ft-ot kolteni szerintem illik, egesz evben tanitanak minket, mondjuk en semmi masra nem adtam nekik ajandekot, kiveve pedagogus napra, de akkor is osztalypenzbol vettunk minden tanarnak egy cserepes viragot. Osztalyszinten az ev vegen felesleges csokrot adni.

2015. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Osztálypénzből fogjuk megvenni,az osztály nevében kapják.Minden alkalomra vettünk osztálypénzből ajándékot vagy virágot(névnap,nőnap,pedagógus nap).
2015. jún. 14. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk gimiben (most 11-es vagyok) minden évben minden tanárnak veszük virágot vagy bort év végén. Kb 20 tanárunk volt ebben az évben, egy-két szál virágot, illetve egy gravírozott tollat kaptak. Összesen kb 20-25000-ret költöttünk, vagyis egy ezresből kapott egy-egy tanár. Ez szerintem nem sok, ballagásra majd csak az osztályfőnök fog nagyobb kaliberű dolgot kapni. Általános iskolában azért nincs annyi tanár, így simán ki lehet jönni 10-15 ezer forintból szerintem, ami azért nem sok, ha egy osztály 20-25 főből áll és mindenki belead 500-600 forintot.


Persze ha minden alkalomra adtatok, ahogy olvasom, akkor ez lehet, hogy túlzás, nálunk csak év végén kapnak.

2015. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk általános iskolába év végén csak az osztályfönök ,és a délutános tanárnéni kap ,csokor + könyvutalványt osztálypénzböl ,év közben nálunk is kap névnapra,pedagos napra,virágot minden tanár , majd 8. osztályban év végén minden tanár kap csokrot az osztályfönök meg egy nagy ajándékot .
2015. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Osztálypénzből év végén csak a búcsúzó osztályok adtak közösen virágot, ajándékot a tanító néniknek (2. és 4. év végén) illetve majd gondolom 8-ban a ballagáskor. A többi évfolyamon "csak" egyéni ajándékozás van. Én szoktam minden évben egy kis csokrot csináltatni az of-nek, napközis tanítóknak, a többi pedagógus, akik tanítják a gyerekeimet egy-egy szál feldíszített virágot kap.

(elsős, harmadikos és hatodikos gyerekem van idén)

Máskor az év során nem szoktak virágot ajándékozni a gyerekeim a tanáraiknak, néha előfordult, hogy pedagógus napon vittek virágot, de az utóbbi években valahogy elmaradt.

2015. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!