Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az a gyerek aki 7 éves az...

Az a gyerek aki 7 éves az mindenképp megy iskolába?

Figyelt kérdés

Fiam 2009 novemberében született. Kérdésem, hogy őt jövőre mindenképp kezdi az iskolàt vagy ha nem iskolaérett akkor marad 8 éves koràig az oviban?

Előre is köszi a vàlaszokat! Tudom, hogy sok idő van addig, csak érdeklődöm, hogy hogy van most a szabàlyzat.


2015. júl. 19. 07:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
2015. júl. 19. 07:52
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem ártana. Gondolj bele, mekkora hátránnyal indul az a gyerek, aki sokkal idősebb a többieknél. Miért ne lenne iskola érett?
2015. júl. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Már idén is kezdhetné,de jövőre biztosan.Én még nem láttam 8 évest oviban,elég gáz lenne.8 évesen én már 2.osztályos voltam.
2015. júl. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak volt 8 éves osztalytarsa.... Őt először kisegítő iskolába vették fel, aztán úgy döntöttek, meg próbálják a sima iskolát. Sokkal nagyobb volt, mint a társai -magas és erős testalkatú - a kicsik tartottak tőle, pedig nem volt erőszakos természet. A tanárok nagyon negatívan álltak hozzá.
2015. júl. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenképpen. Azt nézik, hogy szeptember 1-én hány évet töltött be. Tehát a te fiad most (2015) szeptemberben még nincs 6 éves, tehát nem mehet iskolába. Jövőre, 2016 szeptemberben betöltötte a 6 évet, elvileg megy iskolába, de ha nem iskolaérett akkor maradhat még egy évet és csak betöltött 7 évesen, azaz 2017 szeptemberben megy suliba. Persze ő akkor már majdnem 8 éves lesz, így hogy novemberi, nem lenne szerencsés, de előfordulhat. Én ismerek olyat, aki most októberben lesz 7 éves és még marad egy évet oviban.
2015. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

[link]


"A gyermekek az általános iskolát 6-8 éves korban kezdhetik meg.

Konkrétabban azt jelenti, hogy leghamarabb 5 éves és 8 hónapos korban, legkésőbb pontosan 8 éves korban léphet a gyermek iskolába"


A fiadnak 3 lehetősége is van: idén, jövőre és 2 év múlva is elkezdheti. Bár személyes véleményt nem kérdeztél, azért elmondom, hogy van mindhárom esetre "illő" osztálytársam vagy családtagom és mindenképp az az optimális, ha 2016-ban megy a fiad iskolába. Sajnos az a tapasztalatom, hogy az idősebbeket/fiatalabbakat nehezebben fogadják be az egyidősek.

2015. júl. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!!

Idén szeptemberben semmiféleképp nem mehetne iskolàba, hiszem még a 6-ot nem töltötte be.

2015. júl. 19. 13:15
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Én írtam az utolsó választ. Elolvastad?


A fiad mehetne idén is, attól még, hogy nem töltötte be a 6-ot... 5 éves 8 hónapos kortól mehet.. Nem ajánlom, meg semmi, de ne írd légyszi, hogy nem mehetne, hamár feljebb belinkeltem neked a szabályzatot.

2015. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekek eleve èvvesztes a lányom. 7 èvesen kezdte volna. De mivel műtèt ès azon túl kórházi, gyógyszeres, pszichológiai kezelès várt rá, engedèllyel halasztott mèg egy èvet. 8 èves lesz októberben, most lesz elsős.
2015. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
8-as, amit te belinkeltél már rég nem hatályos.
2015. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!