Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyukák! Nektek mennyibe...

Anyukák! Nektek mennyibe került az iskolakezdés az 1. osztályban?

Figyelt kérdés

Sikerült már mindent megvennetek? Kaptatok ti is listát, hogy mit kell megvenni?

Nekünk már csak tornaruha kell + őszi ruhák, de már fél vagyonunk ráment az iskolára.

Miket vásároltatok?


2015. aug. 25. 12:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Nálunk elég sok mindent megkötöttek a tanárok, pl. tesi zsákban kötelező, a fehér zokni/bugyi! Oké, hogy ez nem nagy összeg, de na... Már előre félek az öltözéstől, mikor az én lánykám annyira szégyenlős:(

Ami kell a zsákba : póló, kisnadrág, melegítő együttes, lányoknak még dressz, meg a bugyi zokni. Kettő cipő, bentre a hagyományos tornacipő, kintre pedig egy masszívabb, ami fogja a lábat.

A rajzfelszereléshez is leírták a márkát, hogy miből lehet választani.. és nem a legolcsóbbat, sőt. Értem én, hogy fontos, hogy legyen is színe a festéknek, de a pénztárca is véges. Olajpassztel, 100db rajzlap és a társai..

Tolltartó tartalma : 5 grafit, 2 postairon, 2 piros és 2 zöld színes ceruza, emellett még legyen ott a többi 12 színű ceruza, lehetőleg a tolltartóban, hogy csak kihúzni kelljen. 2 radír és 2 vonalzó.

Rendes nyithatós tolltartót vettünk, de ez mind bele sem fér nekünk...

8 tantárgy lesz, amire füzet kell, minden tantárgyra 3 füzetet számoltak, amit le is kell adni, hogy biztosan meglegyenek.. MINEK?

Külön kérték, hogy olyan iskolatáskát vegyünk, aminek van kereke, és lehet húzni, mondván ne háton kelljen cipelni, mert nem 1 teremben lesznek az órák, és a könyveket ide-oda vinni kell..

Túlzásnak érzem. Ez máshol is így van?


Illetve a következő dolgokat még beszedik első nap : 5csomag írólap, 2csomag színes lap, 2csomag origami lap Ablak Zsiráf könyv (ami kék, jó, hogy van kettő rózsaszín meg egy zöld!), 3krepp papír, 3karton lap, 30db hurkapálcika, 5 tekercs wc papír, 2csomag szalvéta, 3csomag zsebkendő, 1 kéztörlő, fogmosó pohár, 2!fogkefe, fogmosó pohár, sima pohár. Valamint kettő! váltócipő (egy szandál, egy vászoncipő)


Igazából első gyerek, tehát tapasztalatom még nincsen, de furán tekintettem a listára.

Kérdeztem ismerősöktől, hogy másik iskolában is ilyen, de fele ennyit nem soroltak fel... Én sem a korongoktól meg a mérőszalagtól másztam falra, de kérdeztem az illetékeseket, és "megnyugtattak", hogy ezekre teljes mértékben szükség lesz, mert itt rendes tanítás van...

2015. aug. 25. 12:27
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

BUGYI????? A tornazsakba? ???? Minek? Bugyit is cserélni kell Tornaorara? ??? Na ezt biztos nem hagynám kérdés nélkül és az igazgatót kérdezném róla. Valtocipo is baromság, max télen van értelme, de nálunk pl 21 gyerekből 20 elfelejtette lecserelni amikor kimentek a hoba. És miért kell belőle kettő?

Az eszközök amúgy átlagosak és a márkát a minőség miatt adják meg. Nem kötelező azt megvenni, de a gyerek jobban jár vele, mint a kinaival

2015. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
A kerekes táska is baromsag, bár aen lányomnak is az volt - sose húzta, mindig a hátán vitte. És mióta vándorolnak az alsósok? Hol van ez az idióta iskola?
2015. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kicsit túlzásnak tűnik. gondolom, hogy egy városi iskola. Itt vidéken nagyon reálisan értékelték a dolgokat. pl. tesire fehér zokni, fehér póló, fekete rövidnadrág, sportcipő fiúknak -lányoknak egyaránt. évkezdéshez minimális füzet kellett, meg pl 2 cs rajzlap, dondolom, hogy ha elfogy, beteleik még fognak kérni, de az év közi apró kiadás szerintem jobb. Gurulós táska? fölösleges!
2015. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A füzeteket amúgy anno nálunk is bekertek év elején, így nem volt olyan, hogy hopp betelt és nincs másik. Azt sem értem hogy minek dressz mellé még kispadra és póló és minek két tornacipő?
2015. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is elsőbe megy a kisfiam.

Kaptunk listát, de nincs ekkora, mint a Tiétek.

Nem szabtak márkát, de kérték, hogy ha lehet akkor jó minőségű írószereket vegyünk. Mi kb mindennel együtt 65.000 Ft-ot költöttünk erre. De ebben benne van a tornafelszerelés és pár darab ruha, ami még kellett. Mivel folyamatosan veszek neki ruhákat, így nem kellett túl sok.

2015. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez a listánk, ha valamire még szükség van, azt szeptemberben közlik!


Torna zsák :

- Fehér póló, fekete kisnadrág (lányoknak külön egy fekete dressz)

- Melegítő garnitúra

- Fehér bugyi, fehér zokni

- Tornacipő, kinti cipő

- Törölköző


Technika és rajzfelszerelés :

- 2db A/4es rajzlapp tartó mappa

- 40db félfamentes rajzlap, 60db famentes rajzlap

- 5 csomag írólap

- 2 csomag A4-es színes lap

- 2 csomag origami lap

- 3 krepp papír

- 3 karton lap

- 30 db hurkapálcika

- 12 darabos színesceruza

- 3 grafit ceruza

- 2 hajlékony ceruza

- 2 db B-s rajzceruza

- 12 darabos filctoll

- 12 darabos zsírkréta

- olajpassztel

- 12 színű tempera

- 12 színű vízfesték

- 2db 4es, 2db 6os, 2db 8as, 2db 10es fa ecset

- ecsettál

- ecsettörlő

- vizes tál

- 1 csomag színes és 1 csomag natúr gyurma

- 2stift és 1 folyékony ragasztó

- 2db olló

- 1 cellux tartóval

- rajztábla

- újság papírok


Matematika :

- 1méter hosszú papír mérőszalag

- 30cm-es vonalzó

- műanyag óra

- 1 doboz piros/kék korong

- 1csomag színes számoló pálcika

- kétoldaló tükör

- 2db dobókocka

- 1 csomag játékpénz

- 1 készlet logikai játék


Tolltartó :

- 5 graffit ceruza HB-s

- 2 postairon (2 vékony, 2 vastag)

- 2 piros és 2 zöld színes ceruza

- 12db színes ceruza

- 2 radír

- 2 vonalzó

- hegyező


Magyar : 3+1 db írás füzet, 1 mappa, műanyag lap (ne látszódjon át az írás)

Matematika : 3 négyzetrácsos füzet, 1 sima

Angol/Német : 3 sima füzet, 1 mappa

Környezet : 3 vonalas füzet

Ének : 1 vonalas és 2 hangjegy füzet

Erkölcstan : 3 sima füzet

Hittan : 3 sima füzet

Üzenő füzet : 2 vonalas

Lecke füzet

Ablak zsiráf (kék, 2011-es kiadás)

A4-es 500db-os fénymásoló papír csomag


Tisztasági csomag :

- 5 tekercs wc papír

- 2 csomag szalvéta

- 3 csomag papírzsebkendő

- 1 kéztörlő

- fogmosó pohár

- fogkrém

- 2 darab fogkefe

- sima pohár


2 pár váltócipő (szandál és vászoncipő/mamusz), váltóruha, esőkabát és gumicsizma, párna a székre


És ezt viszünk első nap. Mindet.

#2. válaszoló : Igen, kell bugyi, én is jeleztem, hogy ugye ők sem gondolták komolyan, de bizony igen, és évek óta így van. Teljes átöltözésre van szükség.

#3. Szerintem is baromság, és nem is vettem gurulósat, tudomásom szerint többen a hagyományosat választották.

Külön termek vannak a rajz/technika órára, nyelv órára, természet órára. Az iskola Bács-kiskun megyében van.

#5. Igazából nekem sem gond, hogy bekérik a füzeteket, de ennyire nem hiszem, hogy szükség lesz. Második osztályban pedig úgy is változik, hogy milyenre van szükség.

Dresszt ősszel és tavasszal hordanak, télen a lányok is pólóban-nadrágban. Értelmetlen. A két tornacipőt azért kérik, hogy bent ne ugyanazt kelljen használni, és kintre állításuk szerint nem elég a kínai tornacipő, mert nagyobb a balesetveszély.

2015. aug. 25. 13:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a világon semmi ok nincs arra, hogy egy első osztályos gyerek bugyit cserélje tornaorara. Tertivevenyes ajánlott levelet küldenék a jegyzonek és az iskolaigazgatonak is, amiben megkerdeznem, hogy mégis mi a faxnak van erre szükség, indokolja meg.
2015. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A bugyin én is kiakadtam. Biztosan nem tennék bele a tornazsákba. A zoknit értem, valahol jogos is, de a bugyicsere totál értelmetlen.

A mi listánk fele ekkora sincs.

2015. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka!

Én igaz régebben voltam elsős,de tisztán emlékszem,hogy a váltó cipőt senki se használta,az ilyen játék pénzt meg ezeket egyszer kétszer használtuk,Ablak zsirafot is havonta ha egyszer kinyitottuk.Én nem értem minek kérnek ennyi szart.A bugyiról még nem is hallottam :O egy tesi után miért kéne bugyit cserélni? Középsuliban se cserélnek a lányok,sőt szerintem a felnőttek sem egy kis mozgás után.Gurulós táska felesleges,mi is vándoroltunk néha,de annyi cipekedés nem árt meg.Sőt biztos hogy 3 füzet nem fog betelni.Énekből se fog betelni egy egész se,főleg heti 1-2 órával.

18/L

2015. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!