Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ikreket egy vagy két külön...

Ikreket egy vagy két külön osztályba érdemesebb iratni?

Figyelt kérdés
A lányaim 14 évesek és felvételi előtt állunk. Általánosban külön osztályokba jártak, mostanában viszont egyre többször mondják, hogy jó lenne egy osztályba járni. Szerintetek?
2015. okt. 22. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők azt szeretnék, akkor szerintem nyugodtan :)
2015. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy osyztályba. Szabad érdeklődnöm: miért választottad szét őket általánosban?
2015. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk már az ovodában szétválasszák öket. Ès szerintem ez a jó, a testvéreket sem teszik egy csoportba.


Amiért rossz, mert az ikreknél és a testvéreknél is mindig egyik elnyomja a másikat. Az egyiknek mindig a másik hátterében kell élnie. Az egyik mindig utánozza a másikat, nem tud egyedi akarata kialakulni.


Pl nem rég beszéltem egy ikres anyukával, hogy hogy mindig egyformában vannak a lányai. Mikor elmennek vásárolni akkor ha az egyiknek tetszik valami akkor a másik is legtöbbször azt választja. Látja, hogy a gyengébbik kiválaszt valamit, ha az a dominánsabb testvérnek nem tetszik, akkor az választ mást, és a gyengébb sem azt fogja kérni amit elsöre kinézett, hanem amit a dominánsabb mutatott. Ez természetes, de az önbizalma a gyengébbiknek mindig lejebb lesz.


Ezért fontos ovis kortól már külön csoportba járatni, külön barátokat találjon, hogy mindkettönek a személyisége tudjon egyedien fejlödni, és ne a másik árnyékában éljen.


Az iskolában pedig még az is nagyon rossz, ha a dominánsabb mindent jobban fog tudni, vagy esetleg az egyik fél azért nem felejti el a házit mert a másik is megcsinálja. Ki kell alakulni, hogy egymaguknak is a másik nélkül boldogulni kell az életben. Nem élhetnek a másik árnyékában.

Èn a középiskolába is külön osztályba iratnám öket, és ha lehet egyénileg elbeszélgetni, hogy tuti ugyan abba az iskolába akarnak-e menni.

2015. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korban nem tudom, miért kérdés ez, természetesen úgy legyen, ahogy ők szeretnék.


Nekem a fiaim általánosban voltak osztálytársak, jövőre viszont teljesen különböző iskolába fognak jelentkezni. Nincs különösebb oka, teljesen más az érdeklődésük.

2015. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2/4 Kiskorukban nem jöttek ki túl jól (értsd a nagyobbik ráeröltette az a karatát a kisebbre) így gondoltam jobb lesz nekik külön.

Aztóta szerencsére sok minden változott, jól megvannak.

2015. okt. 22. 18:09
 6/8 A kérdező kommentje:
4/5 Nálunk nagyon hasonló az érdeklődési körük, mindeketten inkább a humán tárgyak felé hajlanak. Mindenképp egy iskolába szeretném őket iratni, csak félek, higy újból megismétlődik amit már egyszer átéltünk.
2015. okt. 22. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem középiskolában voltak iker osztálytársaim. Az egyiküknek jobban ment a tanulás, a tanárok mindig mondták a másiknak,hogy "bezzeg a Peti..." Komolyan sajnáltam ilyenkor a másikat. Szerintem nekik külön osztály jobb lett volna, de azonos volt az érdeklődési körük. Viszont ha a lányaidat ugyanaz az iskola/osztály érdekli és nem zavarja őket, hogy a másik is odajár, akkor nyugodtan.
2015. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is iker vagyok. meg is haltam volna, ha a szüleink nem egy osztályba íratnak minket. Nem tudtam volna elképzelni, hogy a tesóm egy másik osztályba járjon. Nekem így 36 éves fejjel is nagyon jó emlékeim vannak az iskoláról, hogy mennyit bohóckodtunk a tesómmal. Szerintem ha Ők akarják, akkor egy osztályt. :)
2015. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!