Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyerekedet angol vagy...

Elsős gyerekedet angol vagy németes osztályba irattad/iratod be?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Bár még csak 2 éves a fiam, de mindenképpen angolos osztályba fogom íratni.

Én németet tanultam, nem vettem hasznát. Csak akkor íratnám németesbe, ha lenne ott rokonság, akivel meg kell értetnie magát.

2015. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%

Én németbe fogom beiratni, mert itthon már nincs jövő. Később kimehet Ausztriába, Németországba dolgozni vagy akár élni. Angolt megtanulhatja filmekből, tanfolyamon, 2. idegennyelvnek is.

Már utólag bánom, hogy nem némettel kezdtem én is, most tanulhatom kemény pénzért, mert nagy szükségem lenne rá.

2015. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Mivel manapság amúgy is kell 2 nyelv, ezért szerintem teljesen mindegy melyikkel kezdi. Az alapján válassz szerintem, hogy hol jobb, eredményesebb a nyelvoktatás.
2015. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 vattacukor elefánt válasza:
Én németet szerettem volna tanulni 7 évesen, de szerencsére angolt taníttattak. Persze, mivel nem tudjuk 10 év múlva mi lesz és mik lesznek akkor a lehetőségek, ezért egyik sem rossz választás. Én angolt választanám, és próbálnám rávenni, hogy mellette németet, vagy mondjuk spanyolt is tanuljon. Ha kiskorában tanuláshoz szokik később hálás lesz érte.
2015. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Mármint a 6 évest? Egyikbe sem. Amíg stabilan nem tud az anyanyelvén írni-olvasni, nem érdemes elkezdeni idegen nyelvet tanulni, mert csak megzavarja.

Igaz, nálunk van angol szakkör, és a gyerek mindenképpen járni akart, hát engedtem. De csak azért, mert megmondta a tanár, hogy nem írnak semmit. Énekeltek csak. Na, ennek mi értelme.?

Komolyan nem értem, 6-7 éves gyereket minek ezzel gyötörni, amit ennyi idősen 2-3 év alatt megtanul, 14 évesen kb. 2 hét alatt, és akkor már biztos, hogy az anyanyelvi kompetenciáit nem zavarja össze.

Na, tudom, hogy most le fogtok pontozni, meg jön a sok okoskodás, de pedagógiát végeztem, és a tapasztalat is ezt mutatja.

Később pedig a némettel érdemes kezdeni, mert az a nehezebb. Ha azt megtanulta röhögve menni fog az angol is (márpedig mind a kettő kell). Szintén tapasztalat, hogy az a gyerek, aki az angollal kezd, hatalmas ellenállást mutat utána bármilyen másik idegen nyelvvel kapcsolatban. Az angolnál minden nehezebb.

2015. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
5-ös: lehet hogy pedagógiát végeztél de nyelvészetet/nyelvoktatást biztos nem tanultál....
2015. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én gimis vagyok jelenleg. Engem és a tesóm is németes osztályba írattak a szüleink, aminek mindketten nagyon örülünk, mert az egyetemre ahol a tesóm tanul és ahová én is szeretnék menni, 2 nyelvvizsga kell. Nálunk valahogy jött magától, hogy a két nyelv angol és német lesz. Német után pedig az angolt jóval könnyebb tanulni, mint fordítva.
2015. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
5-ös vagyok, anyanyelvi nevelésből írtam a szakdolgozatomat. Higgyétek el, hogy nem jó ötlet kicsi gyerekkel nyelvet taníttatni. (A kétnyelvűség persze más dolog). Tanulja meg előbb csak a saját anyanyelvét, az idegen nyelvtanulás ráér felsőben.
2015. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én a 7-es vagyok. Nem értek hozzá, de szerintem egyáltalán nem baj az ha korán kezdünk nyelvet tanulni. Én már oviba is németes óvodába jártam. Sosem zavart össze a két nyelv. Magyarból mindig az egyik legjobb voltam, van egy felsőfokú német nyelvvizsgám, és jövőre pedig a középfokú angolt szeretném letenni.
2015. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Németesbe járt/jár mind a 4. Nem azért, hogy kiküldjem őket német nyelvterületre :-. Egy adott, konkrét iskolába akartuk őket íratni, ahol elsőtől volt nyelvoktatás. A német heti 5 órában, az angol heti 2-ben. Mivel itt köztudomásúan a németes osztályok a jobbak, nem volt kérdéses.

Az első 2 évben még a heti 5 órában is kevés dolog maradt meg nekik. Én sem vagyok híve a korai idegennyelv-tanulásnak, de nem volt választásunk. Káruk mindenesetre nem lett belőle. Hozzáértők, illetve saját tapasztalataink szerint is ez a jó sorrend, először a német, majd az angol.

2015. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!