Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha a gyermeketek...

Mit tennétek, ha a gyermeketek ilyen helyzetbe kerülne?

Figyelt kérdés

Kisfiam összeszólalkozott egy osztálytársával. A kislány megütötte a kisfiamat, Ő visszaadta. A kislány sírt és megmondta a tanítónéninek, de úgy, hogy csak a fiam ütötte Őt meg, az Ő pofonját letagadta.

Az én gyerekem lett leszidva és kapott fekete pontot.

Beszélgettünk a kisfiammal, mondtam neki, hogy nem jól reagált, nem szabadott volna visszaütni. Tudja ezt és sajnálja is, de látom rajta hogy nagyon bántja a dolog. Mondta nekem, hogy a kislány nem becsületes, mert a tanítónéni és az Ő szemébe is belehazudott.


Beszélnétek a tanítónővel, hogy nem úgy történt a dolog, ahogy a kislány előadta?


2015. nov. 19. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, beszélnék.

De a fiad próbálta mondani a tanítónőnek,hogy hogy történt valójában?Mert ha szegény meg sem szólalt, akkor a tanító jogosan hihette azt,hogy a kislány mond igazat.

2015. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kisfiam mondta, hogy nem Ő kezdte, de nem hitte el neki.
2015. nov. 19. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem hagyd a francab hisz a tanar lezártnak tartja az ügyet az ha beszelsz vele ugyis az lesz hogy mindenki a sajat gyereket védi.

Egyébként a gyerekek ilyenek otthol mindenki máskép adja elő.



Tanulság fiaddal beszéld meg legkozelebb ne uson vissza hanem azzonal szóljon a tanárnak.

Vag ha vissza út akkor adja elő az egesz dolgot uhy ahogyan az történt a tanárnak .

2015. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltunk mar ilyen helyzetben. En megemlitettem a tanarnak, hogy nem csak a gyerekem vert, hanem elotte o is kapott, de azt is momdtam, hogy ettol fuggetlenul beszeltem vele es remelhetoleg tobbszor ilyen nem fog elofordulni.

Valoban beszeltem errol a fiammal es azt mondtam neki, hogy legkozelebb ne adja vissza, hanem nyugodtan legyen o, aki szol a tanarnak.

2015. nov. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az ilyesmi elég gyakori. Mindig annak van "igaza", aki hangosabban sír, vagy elsőnek árulkodik/hazudozik.


Én megemlíteném a tanárnak, de jó eséllyel úgysem fognak nektek hinni.

2015. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiam hasonlóan járt a múlt héten. Torna órán egy idegen tanár volt velük, helyettesített. Piszkálták őt a lányok, ő akart szólni a tanárnak, de már amikor a kezét feltette a lányok rögtön elkezdték macerálni ő meg vissza adta. Ezt látta a tanár és ő kapott fekete pontot. Próbálta mondani, hogy nem ő kezdte, de nem hitt neki. Én hagytam, mivel csak helyettesítő tanár volt. De ha az osztályfőnökeinél történt volna akkor lehet, hogy én is megemlítettem volna a tanárnak.
2015. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Átérzem a helyzetet, tipikus, jól írta az egyik válaszoló, hogy mindig annak hisznek, aki hangosabban sír vagy mondja a sérelmét. Nyilván a tanítóknak is nehéz egy ilyen szituáció, hiszen nem látta, nem tudhatja mi történt.


De! Nálunk már 1. év második hetében megállapította ezt a fiam, és csak azt tudtam neki mondani, hogy legyen mindig becsületes, vállalja fel, amit csinált, akkor is, ha mások nem így tesznek, és ő kap ezekért a dolgokért fekete pontot, beírást, bármit.

Naívan azt gondoltam, ha így tesz, akkor a tanítónőknek is fel fog tűnni, hogy ez a gyerek nem hazudik. De sajnos nem így történt, ezért egy idő után azt is megmondtam a fiamnak, hogy nem érdekel, milyen rosszpontot kap, ha őszintén megmondja, mi történt, és tudom, hogy bízhatok benne, én ugyan le nem fogom szidni ezért.

Elég rossz érzés, hogy így szembekerültem az iskolával, de ez van. Viszont az jól esik, mikor a szülőtársaktól hallom, hogy mesélte otthon a gyerekük, hogy a fiam kiáll az igazságért másokért is a tanítókkal szemben, és nem sunnyog, nem keni másra a dolgokat. Nem könnyű így az élete, az évek során bebizonyosodott, hogy a tanárok a lapulókat szeretik, nem tudnak mit kezdeni azzal, ha egy gyerek nem fél tőlük.


A kérdésedre a válaszom az, hogy próbálj meg beszélni a tanítónővel, és mondd el neki, hogy nyilván nem kellett volna visszaütnie, azonban a fiad nem hazudott, és szeretnéd, hogy a jövőben hallgassák meg a másik felet is ilyen helyzetben, mert fontosnak tartod, hogy a gyereket ne arra neveljék az iskolában, hogy sunyinak kell lenni, akkor elérhet az ember bármit.

Persze az én tapasztalatom az, hogy a tanítónők azt gondolják, a szülők elfogultak a saját gyerekükkel szemben, azt hiszik, nem hazudik, pedig igen. Nálunk konkrétan közölték is, hogy „minden gyerek hazudik” (ha így van, akkor viszont miért hisznek bármelyiknek is? :)).

2015. nov. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, fontos a gyereknek is a bizalom. Ha elmondta az igazat, ki kell állnod mellette. Most nem a fekete pont miatt, azt nyilván megérdemelte, de nem hagynám ennyiben, mert így a kislány azt csinál, amit akar, hiszen ezt is megúszta. A tanító néni meg így nincs reális látószögben, azt hiszi, a fiad a verekedős gyerek, ráadásul egy lányt ütött meg...

Érted, az a gond, hogy egy torz képet kapott a helyzetről a tanítónő, a gyereked meg van büntetve, a másik bűnös pedig nem.

2015. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, beszélnék vele. Már csak azért is, hogy lássa a tanár, hogy te kiállsz a gyereked mellett, mert ha nem, később jobban rá fog szállni.

Sajnos az én lányommal gondok vannak, szekálják, és ő bizony visszaüt. Bármi konfliktus van, alap, hogy ő hazudik. Én rendszeresen bejárok a suliba, a tanár már menekül, ha meglát. Fekete pont vagy beírás soha nincs, mert tudja, hogy akkor másnap már ott lennék. Viszont a lányom sokszor meséli, hogy mik voltak, és hogy a tanár nem neki hitt.

2015. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Beszéltél a tanárral?
2015. nov. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!