Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos a fiam. Ti...

Első osztályos a fiam. Ti mikor szoktatok fogadó órára menni? Miről beszélgettek ott? A teremben fogad a tanár? Mennyi ideig vagy ott?

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem akkor kell fogadóórára menni, ha vmelyikőtöknek mondandója van. Ha nincs problémád a tanárral (tantárggyal), és ő se hívott, akkor totál felesleges. Ez csak egy opció, hogy, ha szeretnél vele beszélni, akkor tudd, mikor ér ár.
2015. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi kommunikációra nyílik lehetőséged a tanítóval, nyilván ettől is függ, hogy érdemes-e fogadóórát kérni tőle. Ha viszonylag rendszeresen tudsz vele beszélni, és legalább pár szóban jelzi, hogy mit gondol a gyerekről, minden rendben van-e, akkor nem fontos, bár én elsőben még bemennék ilyen esetben is egyszer legalább, hogy kicsit bővebben legyen módunk megbeszélni, mi a helyzet a suliban.

(Azért így írom, mert nálunk hermetikusan elzárkóztak mindig is a tanítónők, így nyilván indokolt bemenni fogadóórára, ha az embert érdekli a gyereke iskolai léte.)


A fogadóórák időpontjait pedig a tanítóknak jelezniük kell (vagy fent vannak a suli honlapján), előre be kell jelentkezni rájuk. Hogy hol fogad a tanár nálatok, nem tudom. Nálunk pl. szerda délután 3-tól volt fogadóóra, amikor a gyerekek még a teremben vannak, így nem ott, hanem a folyosón (!) tartották a tanítónők. De van, ahol erre keresnek egy üres termet. Én még fél óránál tovább nem voltam fogadóórán.

2015. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes,nálunk eddig 1 fogadóóra volt,amit a tanítónénik pár nappal előre jeleztek.Az elsősök tantermében ültünk,ők indították a beszélgetést,aztán szépen jött egyik mondat a másik után.

Elmentem,mert érdekel a gyermekem,érdekel,hogy ők,a tanítók hogyan látják.Meglepő dolgokat hallottam és jó volt látni,hogy minden rendben megy a kisfiammal.

2015. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pont tegnap voltam-jelezték,hogylehet menni,természetesen mentem.külön teremben volt,elmondták,hogy miben jó,min kellene változtatni,mik a problémák.én kb 20 percet beszélgettem,de mivel szmk-tag vagyok,igy más is téma volt.érdemes elmenni szerintem
2015. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk már volt idén két fogadó óra. A másodikon voltam, szeptemberben még nem láttam értelmét. Az osztályteremben volt. Azt mondták nincs gond a fiammal, ami nagyon jó mert BTM-es. Öt percnél tovább nem voltam bent, próbáltam sietni, mert előttem bement az szmk-s anyuka és több mint egy óra csúszásban voltunk. Nálunk időpontra megy a dolog és még utánam is vártak jópáran.
2015. dec. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiam is elsős. A tanárnéninek egy héten egyszer van fogadóórája, ahová be kell jelentkezni. Én elmentem, de szinte semmit nem kellett kérdeznem, rögtön elmesélte a tapasztalatait. Rámutatott az erősségeire és a hiányosságaira is. Átbeszéltük, hogy hogyan halad, miben segítsek neki többet, ilyesmi. Kb 30 percet voltam nála.
2015. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mi iskolánkban 2 kihirdetett nap van a fogadó órára.Egy az első félévben egy a másodikban.

Novemberben volt az első,szerintem csak én voltam az elsős fiamnál :)!

Ha bármi baj lenne,szólnának,suli időben ,reggel vagy amikor kijönnek,akkor is oda lehet menni a tanító nénikhez.Annyira rugalmasak,hogy még a mobil számukat is megadták.

Ötödikes fiam 2 tanáránál voltam,azoknál,amelyik tantárgyából nem remekel.10-10ercet voltam náluk,elmondták mire figyeljek,mit gyakoroljunk.

Ha az elsős fiamnak lenne valami problémája,akkor gondolom ugyanígy zajlana.

2015. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 klopusz ***** válasza:

Tizenkét éve van iskolás korú gyerekem.

Soha nem voltam még fogadóórán, mert úgy gondolom, ha valami probléma/megbeszélni való lenne, azt úgyis jeleznék a tanárok. Akkor ráadásul nem is fogadóórára mennék, hanem külön megbeszélnék egy időpontot az adott pedagógussal.

2015. dec. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!