Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit gondoltok a jó tanár...

Ti mit gondoltok a jó tanár diák kapcsolatról (nem szerelmire gondolok csak beszélgetünk és néha segít)?

Figyelt kérdés

2015. júl. 10. 21:09
1 2
 1/11 Gyémántlány ***** válasza:
Azt, hogy királyság. Nekem eddigi életem során nem adatott meg egy ilyen tanár sem, de akinek igen, az nagyon szerencsés.
2015. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi remèlem egyszer neked is lesz
2015. júl. 15. 12:39
 3/11 Dariem válasza:
errol egy volt osztalytarsam tudna sokat mondani aki 13 osztaly vege ota a magyar tanarnovel el egyutt azt mondta nagyon jo tanar diak kapcsolat van koztuk es a nyelvtudasa is sokat javult egy magyartanarno csak tobbet tud ilyen teren:P letezik amirol beszelsz bizonyos szinten baratsag vagy inkabb kolcsonos tisztelet, de tudnod kell hol a hatar legyen szemelyiseged nem legyel nyalizos allj ki magadert az igazadert de ne legyel tul makacs ha ugy van engedj az igazadbol elvegre tanarral van dolgod es ha mindez megy akkor nehogy elszalj magadtol mert akkor olyan sallert kapsz mint en kaptam .....
2015. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze nem esek túlzásba tisztelem ugyanugy mint minden tanárt.Általában igaza van de ha nincs se mondanám meg neki.
2015. júl. 15. 22:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem nyalizok ès nem is szerelmi kapcsolat mint ahogy írtam
2015. júl. 15. 22:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Veled mit törtènt második válszoló???
2015. júl. 15. 22:10
 7/11 anonim ***** válasza:
A tanár szerepe jó esetben nem merül ki abban, hogy jól/rosszul leadja az anyagot. Nevelő, segítő szerepe is van. Ugyanakkor én nem tartom szerencsésnek, ha egy-egy diákkal az átlagnál jobb kapcsolatot ápol. Értsd: a diák kiemelt figyelmet kap. Ő nem magánemberként van jelen az iskolában, így amit az egyiknek megad, azt a másiknak is meg kell adnia. Különben ráfogják, hogy kivételezik, és a diákok az ilyesmit nem szokták szeretni. Maga a kiemelt diák is kárát láthatja, mert esetleg kiközösítik. A másik, hogy a tanárnak már csak azért nem szabad túl közel engednie magához egy-egy diákot, mert ezáltal nem biztos, hogy igazságosan fog tudni ítélni vele kapcsolatban. Én tanítottam, és annyira igyekeztem, hogy igazságos legyek, hogy egy esetben még túl is kompenzáltam, és a kedves diákom elég rosszul járt...
2015. júl. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem kivètelez velem meg semmi meg nem csak nekem segít hanem aki megkèri annak.De már nem is tanít.Amúgy meg mint mondtam már nem szerelmire gondolok eleve ő is nő meg èn is ès családja is van.
2015. júl. 17. 08:33
 9/11 A kérdező kommentje:
A segítsègel kapcs.mèg annyit hogy max kètszer segített után már magántanárhoz jártam.Remèlem nem haragszol ha az egyes válaszolóval èrtek egyet.
2015. júl. 17. 08:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem haragszom, miért tenném? :)

A kérdésből és a kiegészítésekből nem derült ki, hogy egész pontosan hogy is néz ki a ti jó viszonyotok, miben segít, stb. Én csak leírtam a véleményem a tanár-diák kapcsolatról, ezek szerint az általam említett veszélyek nálatok nem valósultak meg. Amúgy szerelemre nem céloztam sehol, legalábbis nem volt ilyen szándékom.

2015. júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!