Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős lányom türelmetlen....

Elsős lányom türelmetlen. Napi 5-6x javasolja a tanitó, hogy olvasson itthon. Hogyan segitsek neki?

Figyelt kérdés

Naponta új betüt tanulnak. Igy azt az oldalt otthon mindenkinek javasolják elolvasni. 5x vagy mig folyékonyan nem megy.

Fél 5 re ér haza. Elkallódik a figyelme közben.Folyamatosan mozog ,hinbálja magát. Nagyon unja,játszani szeretne.

Kész káosz minden este...



2015. dec. 3. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nagyon durva! Tényleg ilyen sz.r tanítókkal van tele a pálya? Ne máááár! (Hajmeresztő sztorikat lehet itt olvasni.) Én is pedagógus vagyok, tanítói és tanári végzettségem is van, de a mi sulinkban elképzelhetetlen, hogy vki ilyen szrul végezze a munkáját! Szörnyű és elkeserítő, ha tényleg ez a mai magyar valóság, ugyanis amiket itt olvasok, azok mind-mind szöges ellentétben állnak azzal, amit a főiskolán tanítanak. Szomorú vagyok.
2015. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11 es. Azert a diritol kapott egy fegyelmit a tanitono. De a ferje "valaki" igy kirugni nem lehet... voltak durvabb huzasai is sajnos :(
2015. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

(11. válaszolónak)

Igen, sajnos meg tudom erősíteni, hogy ez folyik nagyon sok helyen. Nekünk már két éve iskolát kellett volna váltanunk, mert a gyereket totál szétszedték a suliban (nem csak őt, szinte minden osztálytársa és szüleik kivannak, csak a legtöbb nem „lázad”, félnek, a gyerekeknek meg „csupán” a fejük-hasuk fáj). Viszont olyan szinten reménytelennek látom már, hogy van normális tanár, hogy lefagytam, képtelen vagyok lépni.

És tudod, elsősorban nem is a tanítással van a baj, megtanultak írni-olvasni-számolni, viszont az a terror, a megszégyenítsére, megalázásra épülő pedagógia, hogy nem szabad kérdezni (!) a tanítónőktől, folyton ordítanak, kicikiznek, lealáznak az osztály előtt… ezek felfoghatatlanok számomra.

Bizonyára sok hülye szülő van, és nyilván sok neveletlen gyerek is. Baromi nehéz pálya lehet ez, nem kétlem. De hogy miért kell az értelmes, érdeklődő gyerekeket és a jó fej, együttműködésre, normális kommunikációra kész szülőket elvadítani, egyszerűen fel nem foghatom.

2015. dec. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Pedig VAN NORMÁLIS TANÁR, hidd el nekem! Addig kell vinni a gyereket, amíg meg nem találjátok, nem szabad hagyni, hogy tönkretegyék az idegrendszerét! Az, hogy fáj a hasa, meg a feje, olyan vészjelzés, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni. És igen, vannak nehéz szülők és nehéz gyerekek, és igen, megvan a maga nehézsége ennek a pályának, de ez nem mentség arra, ha vki szrul végzi a munkáját.

11-es tanárnéni

2015. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Siralmas olvasni ezeket a hozzászólásokat, szomorú a magyar kisgyerekek élete!

Igen, nálunk is pontosan ez van.

Én 5-kor érek haza, és eleinte abban a hitben ringattam magam, hogy a napköziben mindent megcsinálnak. Igen, tudom, hogy az elején még kell egy kicsit otthon is gyakorolni, úgyhogy gondoltam hétvégén elővesszük.

Most másodikas a gyerekem. Minden szülőin azt hallgatjuk, hogy nem tudnak jól olvasni, és írni, és számolni a gyerekek, mert otthon a szülők nem gyakorolnak velük. Nekem úgy tűnt, hogy egedül az én agyamat futotta el a méreg. Meg is kérdeztem.

A gyerek 8-tól 4-ig ott van az iskolában, ahol az a dolguk, hogy tanuljanak. Este 5-től 8-ig van velem (ébren). 8:3.

Akkor mégis kinek a hibája, ha a gyerek nem tud olvasni?

A szülők ordították le a fejemet!!!

Jelentem én sem olvasok a gyerekkel itthon, csak a hétvégén. Így is totál kivan idegileg, az önbecsülése romokban. 3,4-es tanuló. De én nem vagyok hajlandó még jobban tönkretenni a gyereket egy 5-ért.

2015. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha visszafelé olvas, akkor lehet balkezes is. Vannak balkezes gyerekek, akik maguktól tanulnak olvasni, még iskola előtt, és azok haladnak jobbról balra.

De aztán, amikor a környezet rájön, hogy olvasnak, és megmutatják nekik, hogy a másik oldalról kell indulni, akkor rögtön átállnak. Csak a másik irány volt a természetes nekik.

2015. dec. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem a tanároknak az a dolga , hogy ezt megtanítsa, ha már pedagógus.... De amúgy előttem is már sokan leírták a választ.
2015. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!