Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 8 éves lányom arról panaszkodi...

8 éves lányom arról panaszkodik, hogy van egy lány az osztályukba, aki sorra "elszedi" a barátnőit. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Nem volt még ilyen szitu, van itt olyan akinek a gyereke hasonló "problémával" került szembe?
2016. jan. 8. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Barátkozzon a kislánnyal.
2016. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, amelyik barátnőt el lehet "szedni", az nem igazi barátnő.
2016. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz barátot elvenni nem lehet. A többiért pedig nem kár.
2016. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ilyen, hogy elszerették a lányom barátnőjét hatéves korában, és nagyon szomorú volt. Én szt mondtam neki, hogy aki menni akar, azt hagyni kell, ne törje magát utána semmiképp. Játsszon mással, hisz olyan sok rendes kislány van még a csoportban. Aztán magától megoldódott a helyzet, mert az új "batárság" semi bizonyult örök érvényűek, elég egy színes ceruzán való összeveszés vagy két nap hiányzás az oviból, máris előkerül a régi barátnő... :) Még örülök is neki, így nem lesz függő a lányom azzól az egy kislánytól, megtanulja rugalmasabban kezelni a helyzetét a közösségben. Jobb előbb, mint később, nem?
2016. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pedig olyan aranyos kislányokkal barátkozott. Az a másik meg odamegy és hangosan elkezd trécselni a barátnőjével, lányom mintha ott se lenne.

Persze ezek nem igazi komoly barátságok, de az ilyenek után úgy le van törve, úgy sajnálom szegényt.

2016. jan. 8. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, profitálni fog belőle, ha keresztülmegy ilyesmin. Persze egy anyának ez fáj, de elkerülhetetlen, hogy a gyerek túlessen rajta. Kifejleszti majd a saját védekező mechanizmusait és a későbbiekben elintézi az ilyeneket egy vállrándítással. Az effajtáknak az fáj a legjobban! Mármint az ilyen nyomulós kis nyomiknak.
2016. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A lányom inkább nem erőlteti tovább, nem nyomul tovább, és persze hogy a nyomulós lány lesz a legújabb barátnő mert nagyobb "pofija" van. De végül is nem igazán tartja meg ezeket a barátságokat az elszedős, csak biztos tetszik neki, hogy eltúrhatja a másikat. Segíteni szeretnék neki, de nem tudom én se hogy mit kéne ilyenkor csinálnia, csak legyintsen és kész?
2016. jan. 13. 10:08
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy VALÓBAN "elveszi" a barátnőit, vagy csak csatlakozik a társasághoz?


Ismerek 2-3 hasonló kislányt. Folyamatosan megy a hiszti és a halálos szomorkodás, hogy xy nem játszik vele. Pedig a valóságban az a helyzet, hogy az adott kislány képtelen egyszerre több gyerekkel kapcsolatot kialakítani. Ő csak úgy érzi jól magát, ha EGY barátnőt kisajátít, és az csak VELE játszik. Ha megjelenik egy másik gyerek is, saját magát rekeszti ki, félrevonul, mert kettővel/hárommal már nem tud mit kezdeni. Aztán jön a durcázás, hogy vele nem játszanak. A másik kettő vígan futkos, ő meg pityogva megy anyucihoz, hogy otthagyták. Pedig szó nincs ilyesmiről. Anyuka persze ezt nem látja át,hogy az övével vannak galibák, nema többivel...

2016. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem erről van szól, utolsó. Úgy meséli, hogy több lánnyal is beszélget, de persze náluk van "örökbari" mint az életkornak betudható. És ha ezzel beszél, odamegy az a másik, nem vesz tudomást a lányomról, el is hívja csak a másikat, ezért a szomorkodás. Ha csoportos beszélgetés lenne, úgy nem néznék levegőnek az egyiket.

Már arra is tippelek, hogy a "lopkodós" lány olyan mindenki-körülöttem-táncoljon típus, szerintem ő nem tudja elviselni, hogy nem mindenki vele beszélget.

2016. jan. 14. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!