Kezdőoldal » Utazás » Európa » Vajdasági magyarok! Milyen...

Vajdasági magyarok! Milyen ott élni? Van egy barátnőm onnan aki félig szerb, félig magyar és mindig panaszkodik, hogy milyen rossz ott élni. Ti szerettek ott élni?

Figyelt kérdés
Hamarosan meglátogatom és kíváncsi leszek milyen ott, ő már járt itt és neki nagyon tetszett. Neten ismertem meg egyébként. :)

2014. szept. 16. 22:54
 1/8 István000 válasza:

Akkor még talán korai a barátnő megszólítás. :P


Majdnem olyan mint nálatok. Vidéki kisvárosi, falusi hangulat. Kevesebb a lehetőség, kevesebb a munkalehetőség, picit alacsonyabb az átlagpolgárok életszínvonala. :)


Merre lakik?


Megkérhetnéd, hogy ne panaszkodjon folyton, attól nem lesz jobb. Ha változást akar költözzön át Budapestre, vagy nyugatra. :)

2014. szept. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pestre akar majd menni egyetemre. :)


Megmondom neki,hogy legyen kicsit pozitívabb,nagyon várom már,hogy lássam Szerbiát,valahogy itthon nem divat oda menni,Belgrádról sosincs szó,ellenben Bécset mindenki szereti.


Nagybecskereken lakik,te is Szerbiában élsz? :)

2014. szept. 17. 00:00
 3/8 A kérdező kommentje:
És te szeretsz ott?
2014. szept. 17. 00:01
 4/8 István000 válasza:

Szeretem hazámat. ;)


Sajnos előbb-utóbb el kell hagynom, mert sajnos itt nincs jövő számomra. De később visszajövök euróimat elkölteni, ha lesznek. :D


Nagybecskerek szép és békés hely, tipikus mezőváros. Ha jól tudom lakosságának 1/4-e magyar.


De gondold meg, hogyan jutsz oda. A tömegközlekedés elég katasztrofális. A vonatok megbízhatatlanok és lassúk, az autóbuszok drágák. legjobb autóval. :)

2014. szept. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 István000 válasza:
És igen, Szerbiában élek. Célodtól északra 50-60 km-re. :P
2014. szept. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem messze laksz,talán abban a kerületben vagy járás?Nem ismerem az ottani közigazgatást. :)


Apukámmal megyek autóval 5 napra.Én Kecskeméten élek egyébként.Onnan elég sokáig mehetünk autópályán.


Belgrádban nem akarsz majd próbálkozni,hátha ott van valami karrier?Bár a barátnőm szerint magyarként ott nem sok esély van,de még a szerb is nehezen boldogul.Neki a testvére ott tanult egyetemen és utána keresett munkát is,de ha volt is valami olyan keveset fizetett volna,hogy nem éri meg.

2014. szept. 17. 00:29
 7/8 István000 válasza:

Körzetek vannak(megyéktől kicsit kisebb), bennük községek(járások).

De nem, én Észak-Bánátban lakok. Nagybecskerek, pedig Közép-Bánát. :)


Igen. De azért Horgosnál térjetek le az autópályáról.

Horgos-Magyarkanizsa-Zenta-Ada-Óbecse-Törökbecse-Melenci-Nagybecskerek. Ha pedig vendégmunkás tumultus van a határon, akkor kerüljetek Tiszasziget, vagy Ásotthalom felé. Tiszasziget-Gyála-Törökkanizsa-Csóka-Padé-Nagykikinda-Nagybecskerek.


Eléggé belezúgtál, ha már apáddal mész 5 napra. :D

Remélem megéri és ő is kedvel. Ha Budapestre kerül többet tudtok találkozni. De nem szabad elsietni a dolgot. Élőben sok minden nem olyan mint neten. Fiatalok vagytok még. ;)


Belgrád jó hely, de ott sem könnyű megélni. Oda is indulótőke kell és kapcsolatok. Akkor inkább elmegyek Németországba, Magyarországra vagy Oroszországba. Mindenhol többet keresnék egységnyi elvégzett munkáért, mint itt.


Szerintem a magyarság megfelelő helyeken még előny is lehet. Én teljesen asszimilálódtam a szerbek közé, már csak anyanyelvem maradt, ami magyar identitásomat jelképezi. Szinte hibátlanul beszélek szerbül, nem veszik észre, hogy más nemzetiségű vagyok. Aki meghódol a rendszer előtt, azt soha nem fogják bántani magyarsága miatt és nem is nézik le. Kedves és jó ember képét kell mutatni, ennyi az egész, belül meg mindenki gondoljon amit csak akar. Persze ha valaki kérkedik felsőbbrendűségével, másságával, magyarságával és hungarista nézeteivel, azt előbb-utóbb utoléri a végzet és jól elverik...

2014. szept. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ! :)


Az úttal kapcsolatban meg pláne,remélem gond nélkül eljutunk,bár apa elég jól vezet és tájékozódik,igaz csak Szabadkán volt eddig Szerbiában. :D


Ő már kétszer volt nálam és abból egyszer Pestre is elmentünk és imádja,mindenképp itt akar majd tanulni,nekem csak jó lenne. :)


Pesten rengeteg a vajdasági magyar,sőt sok szerb is van akik főleg csoportosan élnek,zártabbak,de kedvesek.itt tanulnak,dolgoznak vagy magyarhoz mentek hozzá.


Azért örülök,hogy te szeretsz ott élni, ő azt mondja mindenki megy el onnan és ez olyan nyomasztó neki.és ha belép az EU-ba még többen elindulnak,hiszen már így is megy a dolog évek óta meg volt egy háború is ugyebár.


Majd csak jobb lesz,most egész kelet-közép Európa elég gyenge,hát még a balkáni országok.Én remélem lesz jobb is. :)

2014. szept. 17. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!