Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 12 éves kamasz lányom ma...

12 éves kamasz lányom ma beírást kapott az iskolában azért, mert egy fiú lába közé rúgott. Szerintetek érdemel valamilyen büntetést érte tőlem?

Figyelt kérdés
Szegény lány ma pityeregve érkezett haza, hisz eddig semmi baja nem volt a magatartásával. Azt mesélte, hogy a fiú, az "áldozat" a hosszú szünetben folyamatosan a haját húzogatta, amin a lányom annyira felhúzta magát, hogy nagy erővel tökön térdelte. A fiúnak állítólag nagyon fájt, alig tudott utána felállni.Egy tanár szemtanuja volt az egésznek, és beírást adott a lányomnak. Vajon mit mondjak most neki? Leszídjam, hogy ilyet azért ne csináljon, vagy mondjam neki, hogy nem ő kezdte, és végülis csak megvédte magát, ezért jogos amit tett?

2016. jan. 19. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok büntetéspárti, de komolyan elbeszélgetnék vele róla, hogy a fizikai erőszak semmire nem megoldás (akkor sem, ha a másik kezdte). Illetve segítenék neki megoldást keresni, hogy hogyan lehet kezelni az ilyen helyzeteket.
2016. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Morozov ***** válasza:
72%
A büntetését már megkapta a beírás révén, viszont érdemes volna elmagyarázni neki, hogy oda csak végső esetben szabad rúgni. Tényleg nagyon fájdalmas tud lenni és komolyabb hosszútávú egészségkárosodást is eredményezhet. A helyzetet másképp kellett volna megoldania.
2016. jan. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Miért kellene büntetni? Csak védte magát. A fiú megtanulja, hogy nem kell piszkálni a másikat. Ő miért nem kapott beírást? Gondolom a tanár azt nem látta.
2016. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Azért azt ne felejtsük el, hogy a hajhúzás nem okoz sem maradandó egészségkárosodást, sem meddőséget. Teljesen más súlyú a két dolog.

Meg kell, hogy védje magát, ez a fiú részéről sem volt megengedhető. De nem így!

Hacsak nem súlyos testi bántalmazást, vagy nemi erőszakot kell kivédeni, egy fiút/férfit soha nem rúgunk tökön!

Adjon neki egy pofont, rúgja bokán, vagy csak alázza meg azzal, hogy hátracsavart kézzel falhoz nyomja! De ne rúgja tökön!

2016. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Biztos nem szidnám le. Majd legközelebb nem húzogatja a haját a srác. Nem is dicsérném érte, de írtad, hogy nem jellemző rá hogy gond lenne a magatartásával, valószínű nem is akart ekkora fájdalmat okozni. Én magamban örülnék neki, hogy ilyen talpraesett volt, és megvigasztalnám, hogy ne sírjon a beírás miatt.
2016. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Pofon, bokán, hátracsavart kéz???

Mind csak akkor hatásos, ha a kislány erősebb, mint a fiú.

Ha nem az, csak újabb erőszakot szül, mert nem "teríti le" a "támadót".


Nem büntetném meg, azt már megtette a tanár (szerintem jogtalanul). Úgy lett volna helyes, ha a fiú is kap minimum egy beírást, hogy nehogy az rögzüljön benne, hogy nyugodtan folytathatja, mert azt büntetik, aki védekezik és nem azt, aki támad.

2016. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
az addig oké, hogy megvédte magát, de a hajhúzásra a tökönrúgás eléggé eltúlzott reakció, ez tényleg rohadtul fájdalmas. Viszont nem értem, ha egy tanár végignézte a dolgot, akkor miért nem lépett közbe már akkor, amikor a fiú cseszegette a lányodat?
2016. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

A fiú kezdte. Gondolom nem egyszer, nem is kétszer szólt rá a lányod, hogy hagyja abba. Hirtelen dühös lett, nem tudta kezelni az indulatait, ezért kapott egy jót a fiú.


Szerintem ne szidd érte, hanem próbáld megtanítani, hogy máshogyan vezesse le a haragját. :)

2016. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azokkal értek egyet, akik azt írták, megkapta már a büntetését a beírással, és ha jól értem, egyébként nem egy „vadállat” a lányod, így szerintem alapvetően ez egy életre szóló emlék lesz számára.

Magamból indulok ki, én igazi „jó kislány” voltam, és a mai napig élénken él bennem az emléke a feldúltságnak, feszültségnek, szégyennek stb., amelyet akkor éreztem, mikor egyszer megvertem egy fiú osztálytársamat. Ő csak folyamatosan dobált krétával, hiába kértem szépen (majd kevésbé szépen), nem hagyta abba, röhögött csak gúnyosan, én meg egyszer csak hozzávágtam a székemet, majd végigkergettem az iskolán, majd mikor elkaptam, összerugdostam (nem tökön :)). Nagyon megviselt az egész, és azon kevés sztorik egyike ez, amelynek minden részletére máig emlékszem az iskolából – és nem vagyok büszke rá, de tény, hogy többet nem kekeckedett velem a gyerek.

Szóval én nem büntetném külön otthon is, azt viszont valóban fontos benne tudatosítani, hogy ilyen helyre csak nagyon indokolt esetben rúgjon. Magam is azt gondoltam mindig, hogy „az agresszió agressziót szül”, azonban látom a kisiskolás fiamon, hogy időnként nincs más megoldás, mint visszaütni (vagy levinni a földre, stb., amiket itt írt más is), különben nem hagyják békén. A tanítók/tanárok nincsenek a topon (náluk, de valamiért gyanítom, másutt sem) a konfliktuskezelésben sajnos, és hát az igazán sunyi gyerekek úgyis olyan módon kekeckednek a másikkal, hogy véletlenül se láthassa a tanár.

2016. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én se büntetném meg a helyedben.


Abszolút nincs rendben, hogy ha egy fiú húzza meg egy lány haját, azt mindenki aranyosnak véli, mert így mutatja ki, hogy tetszik neki a lány vagy "csak játszik" (általában ez a magyarázat) és a lányoknak tűrni kell; viszont ha egy lány védi magát, mindenki teljesen megőrül, hogy miért verekszik...

Azoknak üzenem, aki szerint a hajhúzás nem olyan nagy dolog: igenis eléggé tud fájni. Ha meddőséget nem is okoz, lelkileg maradhatnak nyomai az állandó szekálásnak hosszú távon.


Mellesleg 12 éves, ilyenkor már annyira nem menő, ha anyának-apának szól, hogy bántják. Ebben az esetben csak kirekesztve érzi majd magát.

Még ha nem is a legtökéletesebb megoldást választotta, jó, hogy megvédte magát. Azt tette, ami tőle telt.

2016. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!