Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Van itt olyan,...

Kamaszok! Van itt olyan, akinek a szülei, vagy valamilyen rokona abban az iskolában tanár vagy igazgató, ahova ő jár? Szokta érte csúfolni? Mi a pozitívum, mi a negatívum?

Figyelt kérdés
Nekem mindig a fejemhez vágják, hogy kivételeznek velem, mert anya itt dolgozik... tanár az anyukám.

2013. aug. 17. 22:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Szoktak*
2013. aug. 17. 22:19
 2/18 atos19 ***** válasza:
83%
nekem a régi iskolámban a nagynéném volt az igazgató helyettes,mindenki tudta az osztályomból hogy rokonok vagyunk,meg sokszor szünetekben beszélgettünk is,ezért mégse piszkált senki sem,amúgy velem egyáltalán nem kivételeztek.
2013. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Velem se kivételeznek, csak ha összeveszek valamelyik osztálytársammal, mindig ezt vágják a fejemhez... meg ha nekem 5-ös, vagy hibátlan dolgozatom van, akkor is megkapom. Meg azért vagyok szerintük kitűnő, mert az anyám itt dolgozik. Nem bírják felfogni, hogy tanulok, és magamtól írom meg ötösre a dolgozatokat...

Köszi a választ, várom a többit.

2013. aug. 17. 22:25
 4/18 anonim válasza:
100%
Uhhh nekem anyám új hapsija az iskolaigazgatóm,ráadásul előtte voltak konfliktusaim vele,mielőtt összejött volna anyámmal,velem nem kivételeznek,nagyon nem :D Ráadásul tanít is... nagyon utál szegény ember,velem max negatív értelembe kivételezik (amit otthon,esetleg a suliban) vissza is kap.. :D
2013. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Ez elég alantas, de sajnos az emberek közül sokan ilyenek. Ezért jó hogy a saját barátaid te válogatod meg, tehát csinálhatod azt is hogy azokkal foglalkozol csak akik ilyen vádakkal nem illettek még, a többieket figyelmen kívül hagyod. Mert alantas dolgokkal sokszor nem éri meg felvenni a kesztyűt.

Sokszor azokat is kinézik akik jól tanulnak, hiába egy rokona sem dolgozott az épületben, a tanárok alapból kedvesek voltak vele hisz jó tanuló volt. Szóval a nagyon jó tanulók bizonyos szempontból kivételezettek. Általános iskolába jársz? Ha igen akkor nem kell aggódnod, hisz nem sokára váltasz. Érdemes olyan helyre menned ami kihívást jelent, azaz egy erősebb gimibe.

2013. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Én most megyek gimibe, de általánosban volt 3 osztálytársam is aki tanár gyerek volt. Nem minden tanár, de volt aki kivételezett velük. Sőt elég feltűnően. Alsóban mindig voltak ilyen kis szereplések iskolai rendezvényeken. Ők verset szavaltak, mesét mondtak, a jelenetekben ők voltak a főszereplők mi meg bokor, fa, napocska. Ott nagyon ki voltak emelve. Jó tanulók mind, de nem mind az anyja miatt. Egy lány van akinek lemásolja a témazárókat meg feladatokat az anyja. Viszont mindnek jelentős protekciója van. Ők mindig mindent előbb, jobban tudnak. Már mondtam, alsóban nagyon nyomatták őket, most már annyira nem. Viszont általában ők mennek versenyre meg ők a "szupergyerekek". Mi már többször mondtuk nekik, hogy hogy van pofájuk előre elkérni a dolgozatot meg ilyenek, piszkáljuk őket. Az, hogy az anyjuk tanár nem tehetnek róla, nem is baj. Meg is értem egy darabig, hogy a szülő segíteni akar a gyerekének, a gyerek meg persze örül, hogy így könnyebb neki. Viszont én nem tudom, hogy mit képzelnek mikor durvább dolgokat csinálnak. Sok tanár már nem mer rossz jegyet adni nekik mert félnek, hogy a kolléga majd megjegyzi.
2013. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Engem anyukám 1,5 évig tanított! Akkor jött át abba a suliba kémiát tanítani! Elhihetitek nem örültem neki, sőt. Én is jó tanuló voltam, de az előtt is, mint anyu odajött volna tanítani! Nem hiszem, hogy kivételeztek volna velem, persze megkaptam azt is, hogy tudtam a feladatokat, pedig még tanulni se segített anya! De voltak akik irigykedtek rám, beszólogattak... Nem örültem neki, de hamar megszoktam, hogy ott van, hasznom nem nagyon volt belőle!
2013. aug. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Édesanyámat tanította a nagymamám, és a nagyapja is ott volt tanár (kisváros, 1 iskola).

Neki mindig többet kellett tudnia, hogy 5-ös legyen és ráadásul mire hazaért már mindent tudtak a szülei a kollégáktól...


Amit neked mondanak az osztálytársak: rá se ránts. Jobb nem jut az eszébe, de azt szeretné, hogy övé legyen az utolsó szó.

2013. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Most leszek tizedikes,és anyukám tanár abban a suliban ahol én is tanulok.Engem semmiből nem tanít.Igazából senki se piszkált ezért.Nem igazán jegyeztek meg semmit erről.A tanárok egy részét már kisebb korom óta ismerem,mert párszor találkoztam velük.

Amúgy igyekszek normális jegyeket összeszedni mindenből,meg tanulok is eleget,szóval semmit nem foghatnak rám.Anyukám nem mindig elégedett velem,de mindegy.

Én amúgy kedvelem a tanáraimat,és a legtöbbjüknek nincs velem baja. (hála az égnek)

2013. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Anyukám, tanárnő. Nem, nem szoktak csúfolni, nem vagyunk már kisgyerekek. Különösebb pozitívum, negatívum nincs szerintem.

Nem mondta még senki (legalábbis a szemembe), hogy kivételeznének velem. Bár gondolom ez abból is lesül, hogy látszik pár tanáron, hogy nem igazán vagyok a kis kedvence...

Egyébként sok tanárgyereket ismerek, általánosban is volt több (az egyiket még tanította is az anyja), , és most, középsuliban is van. Az igazgató fia is idejár pl.

Gondolom általános iskolások lehetnek (írásod alapján, és azért, mert ilyet már csak gyerekek csinálnak), majd kinövitek.

2013. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!